Onkyo ht-s9405 thx

Adamaxrs

New member
Witam. Potrzebuję porady w kwestii zakupu kina domowego. Zastanawiam się czy warto kupić zestaw ONKYO HT-S9405 THX. Mam pokój o powierzchni 20 m2 (4x5). Zestaw kina chcę wykorzystać do oglądania filmów (60%) oraz do słuchania muzyki - dance, techno (40%). Głównym powodem wybrania tego zestawu jest wielkość głośników - nie moge mieć większych niż 50 cm wysokości. Czy ten zestaw spełni moje oczekiwania - czy jest może coś ciekawszego uwzględniającego podane wymiary głośników. Mój budżet to max 5 tys. zł. Jeśli ktoś miał do czynienia z tym zestawem lub ma inne propozycje to z góry dziękuję i pozdrawiam.:smile:
 

collider

New member
Bez reklam
Nie wiem czy nie wolalbym tego zestawu Harman Kardon BDS 680 lub 780 ( wczesniej dalem 800, ale to sa nowsze modele wzbogacone o np. dlna i radio internetowe). Oczywiscie jezeli mowimy o gotowcach. Maja wszystko co potrzeba. Chyba, ze to ma byc tylko ampek i glosniki to wtedy mozna cos wymyslec.
 
Ostatnia edycja:

Adamaxrs

New member
Cena Harmana jest znacznie wyższa od Onkyo, a suche parametry techniczne wg mnie przemawiają za Onkyo. Onkyo daje chyba też większą możliwość ewentualnej rozbudowy (Bluray, PS). Czy miałeś możliwość odsłuchu obydwu modeli? Co wg Ciebie przemawia za HK?
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Za HK przemawia to, ze masz juz caly zestaw w komplecie. Radio internetowe, bluray, dlna itd. Praktycznie nic juz wiecej cie nie obchodzi, instalujesz w domu i po klopocie. Do tego jest bardzo dobrze, estetycznie wykonany i nie potrzebuje duzo miejsca. W kinie sprawdzi sie znakomicie. To oczywiscie tylko luzna propozycja. Za 5 tysiecy mozna tez zlozyc pelne KD z klockow. Ten budzet to jest na sam ampek plus glosniki czy jeszcze ma sie w nim zmiescic bluray?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Można tez pomyśleć na ciut większymi kolumnami niż w zestawie BDS880 i dokupic do nich samego BDS który spokojnie je pociągnie, u mnie napędza Studio 270 i wywalam zawsze oczy jak dobrze mu to wychodzi.

BDS580 lub tańszy BDS577
JBL Studio 230 (fronty)
JBL Studio 220 (tyły)
JBL Studio 225c (central)
JBL Studio 250P (sub)
 

Adamaxrs

New member
Zestaw Z JBL fajny tylko że same głośniki kosztują ok 5 k. Reasumując widzę że polecacie mi raczej coś innego niż zestaw ONKYO. A co ewentualnie innego można złożyć z klocków do 5 k z Bluray+ ampli + głośniki (nieduże)? A tak wogóle to dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam
 

collider

New member
Bez reklam
Jeżeli upierasz się przy Onkyo to np.
Onkyo 626 + WHARFEDALE DX.1 + Panasonic DMP-BDT330

Denon X2000 + Tannoy HTS-101 + Panas jak wyżej.
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
A dlaczego tak? Ja przynajmniej ze swojej strony jestem w stanie polecic ci to o czym cos wiem. Nie znam tego zestawu a skoro nie znam to nie chce w ciemno zgadywac. Byc moze jest ktos na forum kto mial z nim do czynienia.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Zestaw Z JBL fajny tylko że same głośniki kosztują ok 5 k. Reasumując widzę że polecacie mi raczej coś innego niż zestaw ONKYO. A co ewentualnie innego można złożyć z klocków do 5 k z Bluray+ ampli + głośniki (nieduże)? A tak wogóle to dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam
Z tym kosztowaniem to mocno przesadzasz :) Pisz na priva to pokombinujemy.
 
Do góry