Onkyo HT-R758 (TX-NR 414) - kalibracja dźwięku

Liter1979

Member
Bez reklam
Witam serdecznie. Posiadam amplituner Onkyo Ht-r758. Mój "problem" dotyczy automatycznej kalibracji dźwięku. Niby wszystko fajnie działa itd. ale przy kalibracji subwoofer za każdym razie kalibruje mi do poziomu -9 lub -12, praktycznie podczas odtwarzania filmu muszę ręcznie zwiększać jego poziom. Wydaje mi się że kalibracja ustawia odległość głośników, ich głośność itd. a ja muszę nawet zwiększać za każdym razem poziom tonów niskich i wysokich. Do tego np. głośnik centralny ustawia mi aż na -"4" Czy mam "zaufać" tym ustawieniom (teoretycznie najlepszym bo dopasowanych automatycznie) czy raczej "kombinować" sam... Dziękuje za wskazówki i porady
 

tyklo

New member
Witam jak masz takie problemy myśle że może to wynikać z układu pokoju,bądź z rozstawienia mebli.Ja bym spróbował ustawić na własnym odsłuchu,to ty wiesz najlepiej gdzie bedziesz siedzial przy ogladaniu filmów.pozdr
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Liter1979

Member
Bez reklam
A czy da się jakoś zrobić, żeby dźwięk np. z dekodera nie zawsze szedł z kina ? Teraz mam wszystko podpięte pod ampli przewodami hdmi, i z amplitunera do tv również jednym przewodem hdmi. Moja żona narzeka że zawsze dźwięk leci z kina (czego nie lubi) ale jak wyłączę amplituner - tv również się wyłącza :( Jakieś rozwiązanie ???
 

tyklo

New member
Użyj kabla optycznego podpinajac: dekoder bezpośrednio do tv. pozdr
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Liter1979

Member
Bez reklam
To nic nie daje, ponieważ dekoder jest podlączony do amplitunera za pomocą hdmi, a amplituner również w ten sam sposób do tv. Wiem że to temat do innego działu, ale jak mam to podłączyć żeby dźwięk z dekodera szedł przez kino, ale tylko wtedy kiedy chcę, a podczas "zwykłego" użytkowania szedł normalnie na tv ???
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

tyklo

New member
W takim razie użyj kabla hdmi: tv do dekoder bedzie dzwiek i obraz dla żony oraz podebni zapomocą kabla optycznego dekoder do ampli. bedziesz mial dzwiek dla siebie. Dodam jeszcze ze ja mam podobna sytuacje tylko ze z B.Ray odtwarzaczem. ;-)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Liter1979

Member
Bez reklam
Dzięki wielkie za pomoc - już jest git :smile:
Teraz mam inny problem - chodzi o "Dlna" oraz "home media" - za każdym razem jeśli chodzi o dlna amplituner odtwarza jedynie muzę :-( - czy filmy i zdjęcia również można odtwarzać w ten sposób :?::?::?: A jeśli chodzi o "Home Media" to amplituner wyświetla nazwę laptopa, ale zaraz pojawia się komunikat 'authentication failed. You do not have permission to access this server" Co robię nie tak :?: Muszę jeszcze coś zrobić w laptopie :?: Jako że nie mam pl instrukcji do amplitunera, bardzo bym prosił :blagam: najlepiej o wytłumaczenie krok po kroku jak to wszystko ustawić żeby hulało...

:banned:
W takim razie użyj kabla hdmi: tv do dekoder bedzie dzwiek i obraz dla żony oraz podebni zapomocą kabla optycznego dekoder do ampli. bedziesz mial dzwiek dla siebie. Dodam jeszcze ze ja mam podobna sytuacje tylko ze z B.Ray odtwarzaczem. ;-)

Już jakiś czas temu to "ogarnąłem" więc teraz tylko w kwestii wyjaśnienia - "hybrid standby" rozwiążał problem :D Wszystko mam podpięte przez hdmi, a w amplitunerze jest w/w funkcja która pozwala na oglądanie tv, blu ray'a, itd. bez włączania go... Pozdrawiam

Mam pytanko odnośnie ustawień sub'a - poczytałem trochę na forum żeby go ustawić na 120, a 'crossover" na 80 hz (były to ustawienia dla 616-ki, które zastosowałem u siebie) i trochę mnie dziwi że po kalibracji ustawiło mi go na -12, co sprawia że basy są ledwo słyszalne. Wiem, że najprościej jest ustawić go ręcznie, ale w sumie chyba po to jest autokalibracja żeby poustawiać wszystko jak najlepiej... Dodam że przód ustawiło mi na -2 i -1, central na -8, a tyły na -7 i -6, więc wszystko straaaaasznie cicho...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Whiplash

New member
Bez reklam
Ale kalibracja tak ustawia, potem sie wprowadza korekty wg. zalecen i wlasnych preferencji i wszytko gra miod malina. Mnie tez ustawia sub na -12.
Kalibracja nie jest idealna i poprawki sa konieczne.
 

Liter1979

Member
Bez reklam
Czy do tego amplitunera mogę podłączyć kolumny o mocy "3 ohmy" (do tej pory miałem 6) 166 wat (do tej pory 120) 140hz-50hz (do tej pory 80hz-20hz) ??? Czy teoretycznie zagrają lepiej czy gorzej ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry