Onkyo DX-7355 do mojego zestawu?

tomjab

New member
Witam
Odtwarzacz CD Onkyo DX-7355 podpasuje do mojego zestawu (stopka) czy inny CD do 1000 max?
 
Ostatnia edycja:

tomjab

New member
Wszystko ładnie, pięknie tylko musi być czarny i na kilka lat będę na tym zestawie działał. Kiedyś zakupię sobie typowy zestaw stereo z osobnym wzmacniaczem i jakimiś lepszymi frontami. Teraz CD ma pasować i dopasować się w miarę możliwości dźwiękowo i wizualnie do ampli TX-sr 578 i QQ5000. I ma kosztować do 1000zł.
 
Ostatnia edycja:

tomjab

New member
Oczywiście, że różnica dźwiękowa mnie interesuje w połączeniu z moim zestawem. Jakoś musi się to zgrać i skomponować ze sobą
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Nie wiem jak to zagra w Twoim zestawieniu mogę się jedynie wypowiedzieć w kwestii samego odtwarzacza

budowa (+) dość niezawodny i cichy mechanizm ,szybkie wczytywanie płyt ,dobra korekcja błędów

dźwięk (+) gęsta i melodyjna średnica ,dobra dynamika szybkie przenoszenie dźwięków z krańców pasma ,sprężysty dość nisko schodzący bas ,dobra przejrzystość ,dźwięk nie jest suchy, sterylny ani jasny

dźwięk (-) ograniczona rozdzielczość wysokich tonów ,słabsza przestrzeń
 

tomjab

New member
Nie wiem jak to zagra w Twoim zestawieniu mogę się jedynie wypowiedzieć w kwestii samego odtwarzacza

budowa (+) dość niezawodny i cichy mechanizm ,szybkie wczytywanie płyt ,dobra korekcja błędów

dźwięk (+) gęsta i melodyjna średnica ,dobra dynamika szybkie przenoszenie dźwięków z krańców pasma ,sprężysty dość nisko schodzący bas ,dobra przejrzystość ,dźwięk nie jest suchy, sterylny ani jasny

dźwięk (-) ograniczona rozdzielczość wysokich tonów ,słabsza przestrzeń

Super streszczenie i charakterystyka CD, tylko pytanie o którym modelu mowa, bo się trochę pogubiłem DX-7355 czy C-7030? Którego brać?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Stary, ja powiem w ten sposób, że oczywiście nośnik wnosi w jakość muzyki ale na pewno nie w takim stopniu jak kolumny czy wzmacniacz. Ludzie często piszą bardzo obrazowo w stylu "nasycona góra", " granie skrajami pasm", " wycofana średnica" itp. a praktyce się okazuje że pomiędzy takimi odtwarzaczami jest minimalna ( o ile zauważalna) różnica. Żeby tą róznicę usłyszeć to trzeba mieć odpowiednie kolumny, odpowiedni wzmacniacz i warunki akustyczne. Nie oszukujmy się, ale podpinając CD pod amplituner KD Onkyo 578 i kolumny QQ 5000 nie usłyszysz tych wszystkich smaczków, o których tak pięknie się rozpisują pisma branżowe, więc jeżeli chcesz brać to weź sprzęt oparty na lepszych podzespołach i mniej zawodny. Trochę ogólnie to składanie zacząłeś od d..y strony, bo najpierw się kupuje kolumny, wzmak a nastepnie CD i okablowanie. W ten sposób wiesz czego Ci brakuje w brzmieniu i co chciałbyś uwydatnić, i pod tym kątem dobierasz resztę toru audio. Co z tego że teraz weźmiesz np. jasno grający CD, bo powiedzmy takie brzmienie Ci się spodoba, a za jakiś czas kupisz również jasno grający wzmak czy kolumny i będzie już przesyt, lub ciepłe kolumny z ciepłym wzmakiem przytłoczą tą barwę odtwarzacza CD? Może się mylę, ale ja bym w takiej kolejności zaczął.
 

tomjab

New member
Powiem tak maniakiem nie jestem, CD potrzebuję na kilka lat do tego sprzętu co posiadam. Kiedyś skompletuję klocki pod stereo i tylko do tego będą wykorzystane, ale nie teraz. Teraz potrzebuję pod to co mam, nie koniecznie za taką kasę może być coś tańszego. W bloku i tak nie ma co szaleć.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Wystarczy porównać np. Harmana HD 980 i Onkyo ,trzeba być chyba głuchym żeby nie usłyszeć różnicy ,oba klocki z niższego pułapu cenowego
Jeżeli źródło jest słabe to zakup lepszego wzmacniacza czy kolumn raczej mija się z celem ,po prostu wzmacniacz wzmocni sygnał jaki dostanie ,na dodatek lepsze (droższe) wzmacniacze są budowane aby muzykę przedstawić w sposób neutralny tzn taki aby nic od siebie nie wnosić ,więc trudno się w takim przypadku spodziewać jakieś nadzwyczajnej przejrzystości dźwięku umożliwiającej wyłapywanie smaczków z nagrań lub błędów realizacji nagrań .Ani wzmacniacz ,ani tym bardziej kolumny nie zwiększą rozdzielczości dźwięku

CD Onkyo nie jest złym wyborem i nie kosztuje 1000zł ,jakieś 17 lat temu sam miałem DX7111 i bardzo miło wspominam ten odtwarzacz ,nigdy nie miałem z nim kłopotu .W ogóle Onkyo nie stosuje tanich sztuczek polegających na "wywołaniu pierwszego wrażenia" ,dla niektórych osób dźwięk może się wydawać nawet bezbarwny - szczególnie jeżeli ktoś oczekuje muzycznych fajerwerków
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Przemek, bo na pewnym etapie wszystko ma znaczenie i trudno żeby ktoś miał kolumny + wzmak za 10k, a do tego CD za 800zł. Ale zgodzisz się że gdybyś na tym samym odtwarzaczu CD przetestował kilka par kolumn lub lilka różnych wzmacniaczy, to rożnica by była większa niż robiąc to na odwrót? Nie uważam również że wzmacniacze tylko wzmacniają sygnał, bo każdy jest trochę inaczej zestrojony, każda firma ma swoje brzmienie i osobiście odsłuchując różnych wzmaków na tym samym CD i kolumnach bez problemu mogłem usłyszeć różnice w dynamice czy samej barwie dźwięku. Już kiedyś pisałem że przy moim stereo kiedyś grał odtwarzacz DVD Samsunga HD 860 i gdy podłączyłem CD EXposura to różnica owszem była, ale to nie była jakaś wielka przepaść. Delikatna poprawa jakości, lepsza separacja i bardziej punktowy i kontrolowany bas. Tylko to było przejście z odtwarzacza DVD za parę stówek na CD za 2k, więc wielkich różnic między tym samym producentem ( w tym przypadku Onkyo) i w podobnym przedziale cenowym bym się nie spodziewał. Szczególnie właśnie przy reszcie toru audio jaki posiada kolega.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Powiem szczerze że już się pogubiłem .Paweł napisał że 1000zł to szkoda na CD ,najtańszy (lub jeden z najtańszych ) to Denon DCD 520 -jakieś 700zł ,Onkyo C 7030 kosztuje teraz 779zł

Oczywiście można kupić używany odtwarzacz ,ale ile pogra trudno zgadnąć - może to być tydzień ,miesiąc ,rok lub dłużej
Jeżeli ja bym miał wybierać kupiłbym nowy odtwarzacz ,zwłaszcza że na tym słynnym portalu ogłoszeniowym są tak absurdalne ceny w przypadku używanych urządzeń (niekiedy wieloletnich ) że nie ma się nad czym zastanawiać
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Chodziło mi o to, że może się okazać, że kupienie odtwarzacza cd do budżetowego amplitunera kd może nie dać dużego skoku jakościowego. Jednak jakbym miał kupować cd z tym budżecie to C7030 lub Denon DCD520ae będą ok. Zakup nowego będzie bezpieczniejszy. Czasem można jeszcze trafić nowego Marantz CD5004.
 

tomjab

New member
Dzięki za sugestie i tego będę się trzymał. Na pewno przed zakupem stereo zasięgnę opinii szanownych kolegów z forum.
 
Do góry