ONKYO DVSP404 jak odtwarzać HD

lukaszpin

New member
Witam
Posiadam player ONKYO DVSP404 podlaczony to Pioneera 4279xd przez HDMI. Standardowo tv jest przelaczony w odbior 1080 tylko ,ze kazdy film hd jaki chce odtworzac jest pozbawiony obrazu.Odtwarzacz wyswietla komunikat o zlej rozdzielczosci i odtwarza tylko audio. Czy mozna na tym odtwarzaczu odtwarzac filmy HD avi ? Jezeli tak to jak? Chcialbym zobaczyc mozliwosci mojego tv i playera ale jakos nie moge.Skoro avi jest nagrany w rozdzielczosci HD to chyba powinien dzialac czy nie?
Pozdrawiam
 

emilwoyek

New member
ArtS007 napisał:
Pewnie ma ograniczenie rozdzielczości. W końcu to odtwarzacz SD.

ArtS :)

Witam, co oznacza "SD" ? czy to nie jest HDMI?
Jestem zielony - sorry- moze to jest dla wielu bzdzinka :), ale nie dla mnie, jestem tzw starej daty.
Chce kupic odtwarzacz, zastanawiam sie nad
YAMAHA DVD-s661
czy on też jest "SD"? [ pytam czy sd, a nie wiem co to za licho]
Może Pan by doradził co kupić aby był odpowiedni
do mojego tv Sharp LC-32SA1E A.
pozdrawiam
ps. nie jestem melomanem, mam " drewniane " ucho :))
ważne jest aby obraz był doskonały, w divx , bo z zoną lubimy ogladac filmy. Wiem ze są tez odtwarzacze z USB, ale podobno
nie odtwarzają filmów z pendrive .
Czy mogę liczyć na pomoc w moim zakupie, wyborze odtwarzacza?
Sume jaką możemy przeznaczyć to do 1000.-, więcej się nie da
renty " głodowe" :))
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
SD (Standard Definition) to stary dobry PAL/SECAM/NTSC.

PAL/SECAM: 720 x 576 pikseli
NTSC: 720 x 480 pikseli

Specyfikacja standardu DVD opiera się na PAL/NTSC. Nowe odtwarzacze pozwalają na odtwarzanie plików DivX (MPEG4), które mogą mieć wyższą rozdzielczość. Ale jak dużą, to już może powiedzieć specyfikacja konkretnego sprzętu.

Z odtwarzaczy wybrałbym chyba nowy Panasonic S53.

ArtS :)
 

emilwoyek

New member
ArtS007 napisał:
SD (Standard Definition) to stary dobry PAL/SECAM/NTSC.

PAL/SECAM: 720 x 576 pikseli
NTSC: 720 x 480 pikseli

Specyfikacja standardu DVD opiera się na PAL/NTSC. Nowe odtwarzacze pozwalają na odtwarzanie plików DivX (MPEG4), które mogą mieć wyższą rozdzielczość. Ale jak dużą, to już może powiedzieć specyfikacja konkretnego sprzętu.

Z odtwarzaczy wybrałbym chyba nowy Panasonic S53.

ArtS :)

serdecznie dziekuje za expresową odpowiedz, zapytam jeszcze
jakie płyty moge na nim ogladac ,
720p
1088i ?
czy to zalezne jest od mojego TV? te symbole ?
 

lukaszpin

New member
Czyli.....ja tez juz jestem zielony.Skoro to jest odtwarzacz SD to po co ma HDMI i po co mozna ustawic w nim na wyjsciu rozdzielczosc 1920x1080 ?Aby menu bylo ladniejsze? Aby skalowal 720 x 576 na 1920x1080 ?...Jakies maslo maslane mi z tego wychodzi. Bo niezaleznie czy na autostradzie czy na zwyklej drodze rowerem wiecej niz 40km/h sie nie pojedzie...
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Tak, czy inaczej telewizor HD Ready, czy też Full HD przeprowadza skalowanie w górę, aby dostosować rozmiary obrazu SD do matrycy. Złącze HDMI i skalowanie w odtwarzaczach zrobi to często lepiej. Nie wymyślanoby HD-DVD, czy Blue-Ray, gdyby nie konieczność zmiany standardu. Teoretycznie można zapisać na zwykłych płytach DVD materiał HD, ale po pierwsze należałoby to zrobić w innym standardzie niż DVD-Video, a po drugie, pojemność płyty DVD ograniczyłaby czas trwania takiego filmu. Film HD zakodowany z takimi samymi parametrami, jak SD będzie zajmował co najmniej 2 razy tyle miejsca. Oczywiście można wykorzystać do tego celu wydajniejsze algorytmy kodowania, ale tu już wchodzimy na ścieżkę MPEG4, z którym standard DVD nie jest zgodny. I na koniec, złącze HDMI zapewnia najlepszy przekaz z odtwarzacza, gdyż sygnał nie jest poddawany konweersji z cyfrowego na analogowy na wyjściu odtwarzacza, a następnie z analogowego na cyfrowy w telewizorze. Zastosowanie dobrego skalera w odtwarzaczu naprawdę przynosi efekt. To takie turbo do roweru (może żagiel lub turbina?) :)

ArtS :)
 

lukaszpin

New member
Dzieki ArtS007 za wyjasnienia ale czy ja moge w koncy ogladnac cos na tym playerku w czystej rozdzielczosci HD? Chodzi mi o sciagniete np. jakies trialery - to sie w zupelnosci zmiesci na plyte dvd.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Nie wiem. Wszystko zależy od specyfikacji dekodera DivX. Jeśli obsługuje rozdzielczość, z jaką jest zakodowany trailer, zaś sam trailer jest zakodowany poprawnie w standardzie DivX, to tak.

ArtS :)
 

lukaszpin

New member
Witam ponownie
Więc poszperałem troche dzisiaj w pracy (tzn w necie) i...max co mogę z tego ( czytaj ONKYO DVSP404 ) wyciągnąć ( odtworzyć )to 720 x 576 i więcej sie nie da. To jest zwykły dvd player z wyjściem HDMI. Na Toshibe chyba mnie nie stać ...więc może KISS DP-600? Czy ktoś z forumowiczów "przerabiał" już ten HD-DVD player? Onkyo zostawie do odtwarzania muzyki (achh teraz przydaloby sie Super Audio CD ) a Kissa do HD.
 
Do góry