Onkyo DVD DV-SP405 kupić / nie kupić

PopaY

New member
Bez reklam
Jakość będzie dużo lepsza więc jeśli uważasz, że jakość DivXów jest słaba to jak najbardzej przez D-suba ma sens. Ja podłączam notebooka czasem żeby pojeździć troszkę na NFS Undercover w rozdziałce FHD, ale do filmó mi się nie chce już ciągnąć przewodów ;)
Jest jednak mały myk... Jeśli podłączymy samo DVD do TV przez HDMI to skalowania nie będzie, ale, o dziwo, jeśli puścisz sygnał z DVD przez sekcję video w amplitunerze to skalowanie jest :D Jakość jest lepsza, przynajmniej tak mi się wydaje ;)
 

radosuaf

New member
Bez reklam
Wydaje mi się, że w skalowaniu DivX i tak nic nie pobije dobrze skonfigurowanego ffdshow, w dodatku w stacjonarce mam Radeona HD4850, więc mogę sobie puścić dźwięk i obraz po HDMI i z TV wypuścić stereo na kolumny (95% DivXów i tak jest w stereo). Tyle, że mam problem ze skonfigurowaniem obrazu tak, żeby na monitorze (CRT 4:3) i TV wyglądało to tak samo...
 

PopaY

New member
Bez reklam
Skonfiguruj kompa niezależnie pod dwa "monitory". Ja akurat mam GF więc bardz łatwo to robię w Panelu Sterowania NVIDIA :)
 

BoDeX

New member
dinderi napisał:
Ale cóż, odtwarzacz CD firmy Goldmund, ma identyczne bebechy co stary Pioneer dv380 za 350 PLN, 2 lata temu, a kosztuje dzisiaj 21.000 PLN i też znajdują się amatorzy ;).

Ładne kwiatki :)

No i wreszcie ktoś się odważył na zdemaskowanie BANDYTÓW ! ! ! :lol:


To jest dopiero wajcha !!!!!!
Goldmund za 16 900 $ vs. Pioneer za 300 $ - świat zwariował .... :lol:
Dodano "magiczny" toroid filtrujący o przełożeniu 1:1 , kawał blachy z LOGO i magicznie wydłużono połączenia
analogowe - zapewne kabelkami po 1000$ za cm. :lol:
Czy zmiana obudowy na "ładniejszą" może kosztować 16 600 $ ? Jak widać MOŻE !!! :lol:
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
to ze producent i dystrubutorzy takich "kwiatkow" szukaja frajerow gotowych zaplacic gruba kase za opakowanie mozna zrozumiec- kazdy chce zarobic..:D
tylko najlepsze jest to ze znajdzie sie kilku "fachowcow" recenzentow , ktorzy w kolorowych gazetach beda pisac peany pochwalne i zachwycac sie "nieporownywalna jakoscia" odtwarzanego dzwieku....wszystko sie zaraz znajdzie na wlasciwym miejscu- bogata srednica, miesisty bas, swietnie sharmonizowana przestrzen dzwiekowa itd.itp. :D
i oczywiscie znajdzie sie grupa osob , ktore beda sie na takie recenzje powolywac.... no bo to przeciez eksperci... "nieomylni guru".....:D
 

pejotpe

New member
Bez reklam
@mat74: jeśli myślisz, że "eksperci" piszą takie farmazony za darmo, to się mylisz - dotyczy to praktycznie każdej działki. Bez smarowania nie pojedziesz...
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
nie- nie jestem az tak naiwny :D
dlatego tez wole sie opierac na opiniach rozsadnie myslacych praktykow - ktore mozna znalesc chociazby na forach internetowych - niz pierdolach wypisywanych przez oplacanych "autorytetach"....
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Może zróbmy test :), kto ma do użyczenia Goldmunda, nie będziemy się śmiać i wgramy gratis lepszy firmware.
 

dinderi

New member
blackninja napisał:
Może zróbmy test :), kto ma do użyczenia Goldmunda, nie będziemy się śmiać i wgramy gratis lepszy firmware.
Może nawet support dvd i divx'ów uruchomimy, bo ten Goldmund to oryginalnie jako CD-Player robi ;)
 

swider85

New member
Witam!Ja mam pytanie odnośnie tego DvD czy istnieją jakieś kodeki czy też coś w tym rodzaju, żeby dvd czytało polskie litery i żeby nie odtwarzało w czrno-białych kolorach?
 

ryszard732

New member
Witam!
Onkyo 404 to nie 405, miałem do wyboru 404 i 405, znając możliwości 404wybrałem 405 sądząc że nowszy model powinien być lepszy ,okazało się inaczej. Poza USB wszystkie zmiany na minus.
 
Do góry