ONKYO - czy naprawde kiepski do muzyki??

ganire

New member
Witam - "już był blisko już witał sie z gąską....", tak mogę określić to co się działo w ostatnich dniach przy wyborze zestawu do kina domowego i muzyki. Jestem w tym temacie laikiem ale po rozmowie ze sprzedawcą i wstępnym przesłuchaniu sprzętu mój wybór padł na zestaw ONKYO TX-SR508 + głośniki Jamo S 606 HCS 3, ewentualnie TX-SR-SR608 + Jamo 608 HCS3 (tych głośników nie słyszałem live) No i już miałem zamawiać ale przeczytałem skajnie różne opinie na portalach typu Ceneo,cokupic,itp. Prawie na każdym z nich dały sie słyszeć głosy że ONKYO ma kiespki bas a Jamo SR608 mają też średni dźwięk (co ciekawe gorszy nawet od niższego modelu S606)i że do stereo to tylko Harman Kardon i Marantz. No i teraz mam mętlik w glowie. Zaczłem się też zastanawiać na Kardonem AVR 260, ale ten z kolei ma tylko 3 wejścia HDMI i jedno wyjście HDMI (podobno do telewizora 3D, a taki w przyszłości zamierzam kupić trzeba mieć system 4.1). Zestaw generalnie kupuję do kina domowego, ale cenie sobie także dobre brzmienie muzyki. Zaniepokoiły mnie więć te opinie o kiepskim basie w ONKYO i w ogóle słabym brzmieniu tego zestawu. Dodam ze audiofilem nie jestem i nie chcę wydawać jakichś bajońskich sum na zestaw. Prosze o jakieś głosy jak to naprawde jest z tym ONKYO w muzyce, cze naprawde az tak kiespko w stosunku do HK?? Pozdrawiam
 

behemot

New member
Najlepiej wybrać się do sklepu i samemu sprawdzić czy dany produkt spełnia oczekiwania. Onkyo raczej kichy nie robi . Efekt zależy też od rozmieszczenia całego sprzętu ( odległości przeszkody terenowe itp) Opinie też zawsze są subiektywne i porównania często są budowane na estetyce a nie na wydajności czy możliwościach np (kolega ma rankingowo słabszy model ale sposób rozstawienia całego sprzętu powoduje,że brzmienie i dźwięk wydaje się głębszy i czystszy od wyżej rozstawionego w rankingowym zestawie,innego,które to znajduje się w chaotycznym nieporządku . Jeśli melomanem nie jesteś to wydaje mi się,że nawet jeśli faktycznie głośniki te nie są aż tak dobre to różnicy i tak nie zauważysz.Przed wyborem wejdź sobie na strony producentów i porównaj specyfikacje tych urządzeń. To chyba da ci najczystszy obraz możliwości danego sprzętu.
 

pkomp

New member
opiniami z tych marnych serwisów to bym sie wogóle nie kierował...dziwne że taki słaby 608 dostał eisa :) i cert thx
 

ganire

New member
opiniami z tych marnych serwisów to bym sie wogóle nie kierował...dziwne że taki słaby 608 dostał eisa :) i cert thx

Opinią tych portali tez raczej się nie kierowałem, z tym ze akurat te skrajnie negatywne opinie o sprzęcie ONKYO pisali ludzie podający się za "znawców" no i tam argumentowali dość szeroko, że płytki bas, nie wybrzmiewa, itd. Eeech chyba rzeczywiście jeszcze raz się wybiore do sklepu i sam posłucham po raz drugi. Tym razem spróbuje posłuchać te JAMO z Kardonem, czy rzeczywiście aż tak lepszy jest od ONKYO. Chciałem tego uniknąc bo przed świętami panuje tam istne szaleństwo, ale chyba wyjścia nie ma. Jakby ktoś jeszcze chciał coś dodać do tego tematu to chętnie poczytam. Dziękuje za dotychczasowe odpowiedzi
 

Cyborg65

New member
Witam

Najsensowniej to czytać opinie i nie brać sobie ich głęboko do głowy.
Raczej posłuchać jak zagra Nad Pion czy Onkyo pod drogimi głośnikami.
To przybliża charakterystykę brzmienia danej firmy, tu się liczą tylko twoje subiektywne odczucia.
Mi dla przykładu Onkyo zupełnie nie leży (przypominam to subiektywna ocena komuś może pasić)
A te jamo to już czysty marketing po mojemu (subiektywna ocena) to nie potrafi grać Pudło i kaszana w dole (tym razem ostra subiektywna ocena)
Posłuchaj powybieraj pooglądaj poczytaj propozycji.
Po mojemu z tymi pieniędzmi to tylko allegro (subiektywna ocena)
Pozdrawiam :lol:
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
na wszystkich amplitunerach z tego przedzialu cenowego muzyka bedzie brzmiala dobrze pod warunkiem ,ze podany sygnal bedzie "natywny" dla amplitunera tzn. wielokanalowy. oczywiscie musi on byc rowniez wysokiej jakosci , tak wiec format bezstratny z BD.
bas- w wielokanalowce za to pasmo odpowiedzialny jest subwoofer aktywny posiadajacy wlasny wzmacniacz no i oczywiscie jakosc podawanego sygnalu.
na barwe i jakosc dzwieku o wiele wiekszy wplyw ma klasa i charakterystyka kolumn niz marka amplitunera.... tak wiec sumujac te wszystkie czynniki smialo mozna powiedziec ,ze opinie ktore czytales to w wiekszosci bzdury pseudoznawcow.

nie zmienia to faktu ,ze wedlug mnie te jamo sa mowiac delikatnie "takie sobie".
 

Amra Lew

New member
Bez reklam
Prawda jest taka,że Onkyo super się sprzedaje ale jak ktoś nie odsłucha tego sprzętu albo przyłoży się do niego byle jak.Jak rozmawiałem ostatnio z jednym sprzedawca to stwierdził coś podobnego i że zdziwił bym się jaki klocek sprzedaje się u nich w sklepie najlepiej jak człowiek taki odsłucha kilka klocków w tym samym przedziale cenowym.Bez sugerowania konkretnej marki,koleś siedzi,słucha i porównuje po czym zazwyczaj nie wybiera marki Onkyo(mowo cały czas o 608 ).Taka ciekawostka:)
 

ganire

New member
Z Waszych wypowiedzi należy sądzić ze sam wybrany amplituner muzycznie się sprawdzi tylko kolumny "takie sobie". Tylko coż ja mam wybrać innego w tym przedziale cenowym (do 2 tys) zeby było estetyczne i ładnie brzmiące?? W tych wszystkim marketach w których byłem to była najlepsza propozycja jeśli chodzi o estetykę-cenę-brzmienie. Macie jakieś propozycje??
 

Cyborg65

New member
Witam

Amra Lew
To żadna ciekawostka tu Onkyo wpycha się ludziom na siłę.
Wystarczy odwiedzić inne fora i owszem Onkyo istnieje ale raczej na marginesie tak jak w sklepach po dokładnym odsłuchu jak napisałeś .J tak z forum robi się targowisko gdzie towarzystwo wzajemnej adoracji zawrzeszczy człowieka który powie co sądzi o Onkyo. Gostek widzi jednego co mówi że to be i 6 - 7 co wrzeszczy że cacy i woda w mózgu gotowa , a ten jeden to jakiś czub . Nie wiem tylko czego się boją ci co myślą inaczej i po miesiącu ciszy piszą Myślę tak samo ale .....
Forum do tego jest aby dzielić się opiniami spostrzeżeniami i wiedzą.
Jak to wygląda tu wie każdy kto tu zagląda to po prostu wstyd dla adminów.
Ciekawe co mnie spotka za te uwagi niemniej gdzieś post skopiuję i poczekam na efekty. :cry:

Pozdrawiam :lol:
PS
ganire
Mam nie lataj po marketach odwiedź Allegro i salony muzyczne
I nikt ci nie napisał że amp nie ma znaczenia bo ma tylko zdecydowanie mniejsze jak głośniki co nie zmienia faktu że ma i nie rozpatrujemy zagadnienia w kategorii dobrze źle a po prostu inaczej
"takie sobie " a nie przyszło ci do głowy że gość nie chce obrazić tych co się dali "namówić" a w moim mniej inteligentnym przypadku czytaj "nabrać"
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
z forum robi się targowisko gdzie towarzystwo wzajemnej adoracji zawrzeszczy człowieka który powie co sądzi o Onkyo.

jestem posiadaczem onkyo ale nie fanboyem wiec nie twierdze ,ze to nalepszy sprzet na swiecie.
tak sie sklada ,ze wyrazilem kiedys podobna opinie tyle ,ze na temat konkretnego modelu amplitunera marki Harman Kardon , zostalem ostro objechany przez posiadaczy sprzetu tej marki a "zarzad" forum zbanowal mnie za to na miesiac....
ywazam ,ze kazdy ma prawo do wyrazania swojej opinii ,jednak jesli wydaje jakies sady to powinny one byc podparte rzeczowymi argumentami , nie takimi w stylu "to jest shit a to cudo"...
 

Cyborg65

New member
Witam

Facet pełna zgoda
Jamo wystarczy posłuchać a całkiem nie kumam jak takie coś komuś polecać ?(ocena subiektywna)
Co się sprzedaje po odsłuchu zapytać pana w sklepie.
Gdzie jest miejsce Onkyo na innych forach wystarczy zajrzeć na inne fora.
To że "zarząd" to toleruje jest niestety faktem
A tępienie odmiennych opinij nawet nie podejrzewam ich o tego rodzaju buraczane postępowanie ,nie znam ludzi osobiście więc przypuszczam że są normalni ale to u mnie normalna procedura
Co innego tolerować a co innego tupać jak dziecko.
No można też w regulaminie zaznaczyć że są tu tolerowane pewne jedynie słuszne opinie ale wtedy to ja wysiadam.:evil:
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Amra Lew

New member
Bez reklam
Ja się z wami zgadzam ale nie można też popadać w skrajność i wyrażać opinii totalnie skrajnych bo niby na jakiej podstawie stwierdzić,że dany sprzęt jest totalnie do bani.Nie da się,nie mamy możliwości wszystkiego przesłuchać a większość niestety wyraża opinie nie widząc nawet sprzętu na oczy a co dopiero mówić o odsłuchu.
Mat74 zapewne piszesz o AVR255,klocek z dużymi problemami z oprogramowanie które na obecną chwilę są przeszłością ale za to świetnie grający i mimo tych problemów nie można napisać jednoznacznie,że to bubel.Dla mnie Onkyo 608 to średni amp ale nie potrafił bym go komuś odradzić a tym bardziej polecić a już o wyrażaniu skrajnych opinii nie ma mowy:)
 

Pytek

New member
Uwielbiam znawców...

Gdzie człowiek nie pojawi się wszędzie pełno "fachowców". Na forach o odtwarzaczach mp3 mnóstwo opinii na temat konkretnego modelu ale wszystko zasłyszane. Nikt nie pisze z własnego doświadczenia. Podobnie z Onkyo. Idź brachu do sklepu, poproś o odsłuch zestawu a potem w podobnej konfiguracji osprzętu dotąd zmieniaj klocki aż kupisz to co zrobi na Tobie wrażenie na miarę kasy jaką posiadasz. Ja w ten sposób nabyłem w swoim czasie 905 i daj Boże takich nietrafionych zakupów innym;) Zdaj się na siebie i nie trać czasu na czytanie chyba że z dystansem. Przecież to Ty będziesz słuchał i Ty masz być zadowolony. I wsio w temacie.
 

BD

Member
Bez reklam
@Pytek no wydaje mi sie, ze cos fajnie prawisz- nie wiem czy zerkales na ten link z mojej sygnatury czy naprawde tak od siebie- ja stroniczo napisze- onkyo905/906, yamaha3800/3900 daje prztyczka nowym w tym przedziale cenowym i dlatego nie zmieniam na nowsze a mialem juz 5007 i poszedl w inne rece -czekam na obnizke arcam600 ale mi i tak jest pieknie w kinie /stereo z tym co mam ;]
 

Cyborg65

New member
Witam

Panowie jedna sensowna rozmowa nic nie zmieni niestety.
I naprawdę szanuję to że ktoś ma własny gust odczucia spostrzeżenia i wiedzę.
Ale najnormalniej w świecie wywołuje u mnie dzikie instynkty wciskanie ludziom na siłę tego co mi pasuje i to z różnych pobudek.Działa tu automat, ktoś mówi pomóżcie bo się nie znam drugi wali 2-3 modele pasujące ceną następny wyje pewnie że tylko Onkyo i model dopasowany ceną oraz ciutek wyższy następnie dołącza reszta towarzystwa wzajemnej adoracji i mają łosia.
W głębokim poważaniu mają że tak jak np mi Onkyo może komuś nie pasować. Dowalą mu głośniki w stylu jamo albo klip F1 czy f2 (ciekawe czy sami takich słuchają) a na koniec zgodnie zalecą suba który za żadne skarby nie pasuje do KD bo wypluwa od 40Hz w górę ale kolesie zgodnie twierdzą że np ma kopa.
Myślę że w swojej zapalczywości działają na swoją niekorzyść, bo raczej powinni motywować ludzi do tego aby sprzęt dawał przyjemność i satysfakcję. A jaka to satysfakcja z ogólnie polecanego tu sprzętu?
Raczej tylko dla sprzedających bo kupujący wcześniej czy później zorientuje się co było grane i jak został wy......ny.:cry:
Pozdrawiam :lol:
 

Amra Lew

New member
Bez reklam
Pewnie,że Pytek dobrze prawi i odsłuch to podstawa.Co do Onkyo 905/6 to też się zgadzam ale to topowe modele tej marki a i kolumny które posiadasz to nie Jamo 606:):)Ogólnie klasa sprzęt posiadasz.Taki mało of:pytek jak się w kinie wyrabia ten sub Velodyne,różne opinie słyszałem,że do kina nie za bardzo ale za to muza gites:)
 
Ostatnia edycja:

ganire

New member
Tak to czytam wszystko...

i coraz mniej z tego wszystkiego wiem. Nie pozostaje mi nic innego i pojść do chyba ostatniego specjalistycznego sklepu w opolu (sonica) i posłuchac zestawu Jamo z tym Harmanem (Onkyo tam chyba nie mają wcale...) Mają tam jeszcze sporo innych kolumnienek któych nie spotkałem w marketach np. Monitor Audio, DALI, INFINITY... Posłucham porozmawiam z gośćmi którzy w tym siedza od 20 lat i moze coś mi doradzą. W kazdym razie dzieki za Wasze komentarze.
 

Amra Lew

New member
Bez reklam
i nie masz wyjścia innego jak iść na odsłuch.Taka rada jak już zaczniesz słuchać to kup to co ci podejdzie bo śa takie osoby co przychodzą odsłuchiwać jeden sprzęt,na odsłuchu podoba się im coś zupełnie innego i zamiast kupić idą do domu i pytają na forach czy taki wybór będzie dobry zupełnie jakby były pozbawione umiejętności podejmowania samodzielnych decyzji.pozdrawiam i życzę udanego wyboru.
 

Cyborg65

New member
Witam

To naprawdę byłaby strata gdybyś nie mógł posłuchać Onkyo
Wiem że warto to że mi nie pasi nie ma najmniejszego znaczenia bo pasi wielu
osobą być może i tobie.
Mi po prostu obrzydzili ten sprzęt tutejsi doradcy i przyznam szczerze że często wypowiadam niepochlebne opinie ale raczej zwracając się do fanatyków
Pozdrawiam :lol:
PS
podpisuję się pod wypowiedzią kol Amra Lew
 

ganire

New member
No dokładnie,macie rację...trzeba pojść posłuchać. W sumie na początku tak zrobiłem posłuchałem tych Jamo z Onkyo i mi się podobało. Ale że nic lepszego w tych marketach nie mają i nikomu się za bardzo nie chce zająć klientem (za 1500PLN w sumie się nie dziwie im;/) toteż postanowiłem upewnić się czytając opinie w necie. No i wielkie zaskoczenie że jest tak wiele osób, które prezentują skrajne opinie na temat np. ONKYO i JAMO, ale to tak skrajne że już sam zgłupiałem. Wiecie jak to działa: "król jest nagi..." ja się nie znam, a znawcy mówią że ONKYO+JAMO jest be to zaczyna się człowiek zastanawiac w to co słyszy. Przesłuchałem wszystkie zestawiki które były w markecie i akurat Jamo+ONKYO zabrzmiało dla mnie najładniej. Mimo wszystko jak wspominałem przejde się do tej soniki i może odkryję coś nowego. Tam mają to czego nie ma marketach
 
Do góry