Onkyo + Cantony, na ile to się godzi? PILNE

zurekman

Member
Witam, mam pilną sprawę oferta ważna 1 dzień, na ile dobry i warty ceny będzie taki zestaw? iBOOD.com - Internet's Best Online Offer Daily!
Nie jestem nietoperzem, a kinomaniakiem, chcę poprostu móc oglądać filmy z dobrym dźwiękiem przestrzennym i mocnym bassikiem ale nie potrzebuję sprzętu za 10k, chcę poprostu wstawić sobie coś do swojej sypialni/pokoju, jak sądzicie czy to wystarczy? Pozdrawiam
 

zurekman

Member
6,383 / 4,316 w szczytowych miejscach, oczywiście pokój nie jest prostokątem, a głośniki nie będą rozstawione na całym terenie, odległość kanapy od tv to około 3,992, szerokość kanapy czyli prawdopodobny rozstaw głośników to ok 2,5 m lub ok. 3, 356 jeśli dodam jeszcze do obięcia łóżko
 

wasylhh

New member
Bez reklam
ale on napisal ze ma promocje na TO onkyo i TE cantony. Bierz, ja mialem kiedys canton i onkyo i bylem zadowolony.
 

3d0

New member
Witam,
Ja też kupiłem ten zestaw, bo cena okazyjna a mój zestaw marzeń jest niestety nadal poza zasięgiem. Pytanie jak i czy warto go modyfikować?

Ampli to najniższy (budżetowy) model Onkyo, ale funkcjonalność ma i tak większą niż potrzebuję. Pytanie jak z jakością dźwięku w stosunku do serii 6X i 7X?

Co do głośników to są niewielkie ale drogie jak cholera. CD 1000.2 w sklepach z audio ponad 3k a CD 2000.2 około 7k!? Czy może warto je sprzedać i wziąć za to oklepany zestaw Jamo S608 i lepszy ampli (seria 5X,6X) lub coś innego producenta w tej klasie?

Pokój ~21m^2 (5:4), przeznaczenie 80% filmy i koncerty HD (dts, DD), 20% konsola.
 

Hoaxx

New member
Też ten zestaw zakupiłem (jako moje 1. kino domowe) i zastanawiam się nad sensownością modyfikacji. Może odtrącić (zallegrować) Onkyo 309 i za tą samą kasę kupić 508 (rok starsze, za to wyższa półka). Ma to sens?

A może zupełnie inny Amp... jaki do tych głośników w ogóle ma sens?
(Denon AVR-1311, Denon AVR-1611, Yamaha RX-V467, ewentualnie, jeżeli warto dopłacić: Denon AVR 1312, Yamaha RX-V567)

Na iboodzie był kiedyś Sony 3600ES w niezłej cenie - czy taki z tymi głośnikami w ogóle dałby lepszy efekt niż Onkyo 309?

Zielony w tym temacie jestem, się przyznam, dlatego proszę o wyrozumiałość i radę.
 

3d0

New member
Hehe, też myślałem o Sony 3600ES:)

Z Cantonami chyba niewiele osób miało styczność, bo nikt nam nie odpowiedział;) może chociaż ktoś podpowie co z tym ampli... warto wymienić biorąc pod uwagę TYLKO jakość dźwięku?

btw: daj znać jak Ci dolecą i czy jesteś zadowolony
 

djhiq

New member
Też kupiłem ten zestaw i czekam z niecierpliwością :). W zasadzie nie wiem nawet czy mi to będzie odpowiadać ale zaryzykowałem choćby nawet z uwagi że firma dosyć mało popularna na polskim rynku. Dodatkowo mnie zwiodły małe gabaryty głośniczków bo mam mało miejsca. Planuję jednak słuchać też na tym muzyki i tu może powstać problem bo wiem że zestawy do kina i alpli nie stereo ciężko w nim się sprawują. Mam nadzieję że będę pozytywnie zaskoczony. Dam znać po dotarciu sprzętu
 

p3v4x

New member
Też je zakupiłem. I tak teraz zobaczyłem na wymiary. Te satelitki to wielkościowo odpowiadają bzyczkom z zestawów komputerowych, ale cenę mają zabójczą. Mam nadzieje, że to będzie grać jak należy. Ciekawe jak długo przyjdzie na nie poczekać...
 

Hoaxx

New member
Oceny głośniki mają niezłe - mimo to cały czas się zastanawiam, czy nie warto było dołożyć do czegoś bardziej klasycznego (czyli drewniane meble). Tyle, że co w tej cenie (de facto 1500zł) wogóle by było do dyspozycji?

No cóż, wypróbować można, w razie czego w 10 dni zwrot - tyle, że osobiście brakuje mi doświadczenia, żeby to ocenić.
 

Hoaxx

New member
Głośniki doszły, ale Amp jeszcze nie. Pewnie w osobnej paczce idzie.

Jeżeli ktoś będzie miał możliwość porównania tego do czegokolwiek, to proszę o relacje.
Ja myślę o tym, żeby udać się teraz niebawem do MM czy Saturna i może posłuchać czegoś większego. Tak się zastanawiam, czy takie Jamo 608 nie zagrają o niebo lepiej - i w kinie a szczególnie w muzyce (znacznie większe, cięższe, większe podzespoły), a różnica w cenie to jakieś 700zł. Nie wiem, nie znam się na tym w ogóle.
 
Ostatnia edycja:

djhiq

New member
Ja testowałem narazie tylko fronty na starym wzmacniaczu stereo (nie miałem kabli by połączyć całość) Dziś będę podłączał wszystko bo kabelki już są kupione. Powiem odnośnie odsłuchu frontów że bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie barwa dzwięku i przy tak maleńkich wymiarach kolumny nieprawdopodobnie wręcz poprawny bas. Jak narazie pozytywne zaskoczenie
 

djhiq

New member
Polecam każdemu wymianę tego Onkyo. Ja wymieniłem na HK AVR 255 i to co sie stało z tym zestawem nie umiem nawet opisać. Do tego stopnia że zrezygnowałem z jego sprzedaży :)
 

garym

New member
jak nie umiesz opisać, to ciężko zdecydować się na wydanie kolejnego 1,5k zł. Mi w zestawie brakuje bardzo takiego ciepłego pomruku, ale nie wiem czy wymiana wzmacniacza coś by tu pomogła. Już szybciej kolumn, przynajmniej frontowych. Z tym, że ja wziąłem ten zestaw ze względu na małe rozmiary, bo nie chciałem pokoju zagracać.
 

djhiq

New member
No właśnie kolego. Ja nie wiem dlaczego ae te onkyo ni dawało subowi takiego dołu cociaż przekierowywało tylko sygnał. To co teraz dzieje się z tym subwooferem to nawet czasem myślę zechce wyjsc z pokoju :) Naprawdę różnica kolosalna. A ja sprzedałem Onkyo za 850 a HK kupiłem 2 miesięczego na gwarancji za 1400. Nówki można dostac za ok 1700. Więc powiedzmy kolego 900 - 1k trzeba dołozyc to fakt ale naprawde warto i zestaw zawsze rozwojowy jakby nie było. Cantony opchniesz i będziesz miał super zestaw. Ja mam jedynie taki problem ze u mnie aktualnie grają na ok 16 m2 ale w niedalekiej przyszosci sie bede przeprowadzal do ok 26 m i wtedy może ich zabraknąć :( Wówczas wymiana bedzie konieczna
 
Do góry