Onkyo BDS-P 809 warto ?

Orzeł3

Banned
Witam kolegów . Potrzebuję podpowiedzi na temat tego Onkyo 809 .
Czy jest w ogóle wart zawracania sobie głowy ? Będzie podpięty pod Onkyo 818 i głośniki Klipsch .

Może macie jakieś nowe linki z tym modelem 809 , byłbym wdzięczny za podesłanie :)

Maciek
 

Orzeł3

Banned
Do Blackninja już pisałem :) jestem już zdecydowany na jego usługę :)
Tylko coś mnie jeszcze kręci :(
Czy Panasonic 500 , czy do kompletu ten Onkyo 809 ? Widziałem ją na oczy , kawał klocka .

A , co teraz nie jest z Chin ?
 

rabit

Active member
Bez reklam
Gdyby tylko odtwarzał FLAC byłby świetny. A tak niestety czekam już dość długo na następcę.
 

Orzeł3

Banned
Do odtwarzania plików , flaców mam serwer muzyczny . Także najlepiej , aby miał potencjał w kinie i koncertach :)
A do filmów z pena wystarczy np. Ariva 210 :)

Mylę się ?
 

krystiano8

New member
Witam,

809 jest bardzo solidnym BR bez fajerwerków. Jeśli ktoś kupuje go z zamiarem odtwarzania plików multimedialnych z pena czy po LANie to będzie żałował. FLAC, MKV nie łyka dla Xvid/AVI jest wybredny. AVCHD musi być odpowiednia zgrane w katalogach żeby to odtworzył, Zewnętrzne dyski w NTFS nie idzie tylko FAT...
ale...
Obraz i dzwięk w kinie ....REWELACJA !!! Dzwięk z płyt BR jest bardzo dynamiczny i wyrazisty a i po analogu z płytami CD jak na BR radzi sobie dobrze (nawet na moim przeciętnym 509 przyzwoicie to gra)
Skalowanie plyt DVD super sprawa. W 3D nie oglądam więc się nie wypowiem. No i dwa wyjścia HDMI przydają się. oprócz HDMI cały zestaw innych złączy więc każdy znajdzie coś dla siebie, no moze brak multichannel out może dla kogoś być minusem
Obudowa wykona jest bardzo porządnie nic nie piszczy i nie trzeszczy. Tacka wysuwa się elegancko a załadowanie filmu w cale nie trwa aż tak długo. Przy czym BR jest cichy podczas pracy a mechanizm silnika osadzony jest solidnie w obudowie, wyświetlacz jest bardzo czytelny. BR idelnie pasuje do nowych Amp. Onkyo.
Tak. "Kawał klocka" ale pięknie prezentuje się na półce:)
Tak więc jesli ktoś kupuje go głównie do oglądania BR/DVD (a do tego jest stworzony) będzie zadowolony
 

jaqmd

New member
Witam. Zastanawiam się nad tym sprzętem.
Ciekawi mnie, czy i dlaczego bywają duże różnice w odtwarzaniu płyt Blu-Ray?
Jaki inny sprzęt polecilibyscie?
 

Lemil

Banned
Ciekawi mnie, czy i dlaczego bywają duże różnice w odtwarzaniu płyt Blu-Ray?
O ile testerzy nie ściemniają, to można powiedzieć, że różnic w jakości odtwarzania płyt BD na odtwarzaczach Blu-ray w praktyce nie ma. Czyli mówiąc innymi słowy bierzesz płytę i dowolny odtwarzacz i masz identyczną jakość. I to bez względu na to czy odtwarzacz kosztuje 500zł czy 5.000zł. Różnice są, ale nie dotyczą jakości odtwarzania BD.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
O ile testerzy nie ściemniają, to można powiedzieć, że różnic w jakości odtwarzania płyt BD na odtwarzaczach Blu-ray w praktyce nie ma. Czyli mówiąc innymi słowy bierzesz płytę i dowolny odtwarzacz i masz identyczną jakość. I to bez względu na to czy odtwarzacz kosztuje 500zł czy 5.000zł. Różnice są, ale nie dotyczą jakości odtwarzania BD.
Nie do konca. Czego dotyczą jesli nie obrazu? Owszem np. ilości i jakości gniazd audio, np. 7 gniazd XLR, lepsze sztywniejsze obudowy, i wiele innych, ale procesory graficzne też. Prosty przykład. Do tej pory filmy BR oglądałem na PS3. Jako ze po latach zaczeła być zbyt glosna kupiłem do serii Marantza ud5007 - najniższy model - oraz by miec jako taką jakośc audio z CD.
Kiedy odpaliłem pierwszą płytę BR to nie sposób było nie zauwazyc, ze jakość obrazu jest znacznie lepsza vs PS3. Mam na myśli ostrość, dynamikę kolorów oraz przejścia tonalne (Telewizor i proj dostał drugie życie (wszystkie sprzęty kalibrowane).
Owszem, nie jest to róznica za którą bym dopłacił 1-2 tys, bo np. skupiam się na audio, ale jest ona znaczna na plus. Gdybym był wideomaniakiem to z pewnością.
 

Lemil

Banned
Różnice pomiędzy odtwarzaczami za 500 i 5.000 nie dotyczą obrazu z BD. Nie wiem ile już przeczytałem testów, ale zawsze ilość punktów za obraz HD jest taka sama. Ale za to różnice w jakości dźwięku z wyjścia analogowego to bywa bardzo duża. Są i inne różnice. Ale jeśli chodzi o obraz to najtańszy odtwarzacz da radę tak samo jak najdroższy.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
testy, testy, testy.... :blagam::spam:
Tez duzo czytam, ale nie traktuję ich jak wyroczni. Nie wiem czy zdazylo mi się podzeilac zdanie autorow testów w "niezlaeznych" :)D ) pismach. Jesli tak to niemiernie rzadko. Gdybym polegał dzis na testach i opiniach mialbym dzis... ech, lepiej nie.

Proponuje prosty test. Popros w sklepie o podlaczenie najtanszej Manty oraz jakiegos odtwarzacza za kilkaset zł. Jesli nawet tu nie zobaczysz róznic w obrazie, to pozostaje czytac testy, ale w okularach ;)

Tu tez moge sie wypowiedziec. Tesciowie mają wlasnie najtansza Mantę. Fakt, ze film z plyty ogladają raz na ruski rok i nie mają jakiegos wypasnego telewizora, ale sam go kalibrowałem i mialem w domu. Wtedy moglem porownac kalibrowac tylko pod ps3 i nie ma o czym mówić w porownaniu do Manty. Obraz ostry, ale jesli tylko o to chodzi, to pozostałe cechy o jakosci marketowo-targowej.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Lemil

Banned
Proponuje prosty test. Popros w sklepie o podlaczenie najtanszej Manty oraz jakiegos odtwarzacza za kilkaset zł.
Manta robi Blu-raye? Tego to nie wiedziałem. Sprzęt tej marki jest poza kręgiem moich zainteresowań. I poza kręgiem zainteresowań redakcji, których testy czytuję. Miałem na myśli to, że podstawowy model Panasonica jest tak samo dobry pod względem jakości obrazu, co najdroższy, jeśli chodzi o BD. No i dodam jeszcze, że chodzi o aktualnie produkowane odtwarzacze.

Co do samych testów, to wypada dopowiedzieć, że dotyczą one znanych marek. Z akcentem na te produkujące sprzęty za raczej 5.000 niż 500.

Ale nie będę się upierał. W każdym razie w "moich" testach odtwarzacz zawsze dostaje za HD 16 punktów, a za DVD 9 punktów. I akurat tak jest np. w przypadku odtwarzaczy Arcam BDP 300 i Marantz UD 7007. Test w stereoplay 12/2012.
 

hans2

Banned
tylko ja nie mowie o subiektywnych testach tylko takich gdzie goscie uzywaja sprzetu typu hdmi analyzer za grube dolce. to jest taki tester ktory porownuje to co jest na plycie (wejsciu) i to co jest na wyjsciu z odtwarzacza i szuka roznic. tu nie ma poezji w opisach za to sa tabelki pelne pomiarow.
 

Lemil

Banned
Nie wiem jakiego sprzętu używa stereoplay, ale przypuszczam, że mają wszystko, co potrzebne i wszystko, co w ogóle istnieje. Dla mnie absolutnie rzetelny magazyn i mam do nich całkowite zaufanie.
 

hans2

Banned
nie mowie ze nie jest rzetelny, tylko ze roznice w obrazie sa i to moze wyjsc w niektorych testach.
na ile one sa istotne i ile warto za to zaplacic to jest juz osobny temat :)
 

Lemil

Banned
No więc właśnie tak to bywało. Odtwarzacze składa się na zasadzie klocków lego. Praktycznie jest kilka kości, które się montuje do różnych odtwarzaczy. Powiedzmy jeden czy dwóch producentów ma własne rozwiązania, reszta składa z klocków kupowanych od wielkich tego rynku. Jest kilka odmian kości. Te starsze są gorsze, ale ich już się nie spotyka, a te nowsze występują w dwóch czy trzech odmianach i są montowane wszędzie. Trochę uogólniam, ale teraz już tak w tym nie siedzę. Jeszcze 2 czy 3 lata temu mógłbym napisać więcej i bardziej szczegółowo. W każdym razie w praktyce jaki by się odtwarzacz nie kupiło, to będzie on działał tak samo. Oczywiście to się odnosi do nowszych modeli. No i chyba tak jest dobrze.
 
Do góry