Onkyo AV805+DVD405 HDMI problem

kenobi36

New member
Jak słucham plyt CD lub korystam z USB MP3 dźwięk co 5 sekund jest przerywany przez amplituner na sekundę (na wyświetlaczu amplitunera na chwilę gaśnie tryb odtwarzania). Efekt bardzo zbliżony do tego jak się przełącza pomiędzy trybami odsłuchu (stereo - direct - pure audio itd).

Dzieje się tak odkąd w DVD w ustawieniach HDMI Audio zmieniłem z "Stereo" na "Auto". Zrobiłem tak gdyż przy ustawionym stereo amplituner nie otrzymywał z DVD dźwięku wielokanałowego np 5.1.

Ciekawostką jest że jak wejdę w ustawienia DVD przełącze na Stereo a potem z powrotem na Auto to jest OK. Niestety wyłączenie i włączenie urządzeń powodyje że problem powraca.

Mam też DVD z AV połączone po Coaxial i tu nie ma problemu ale irytuje mnie brak współpracy po HDMI dwóch urządzeń tego samego producenta. Czy może się ktoś orientuje ten typ tak ma, czy mom któryś klocek uszkodzony, czy źle skonfigurowany.
 

degray

Member
Witam,Twój problem polega na niezgodnosci polaczenia HDMI 805-1.3a , 405-1.1a ,przesylanie dzwieku wielokanalowego jest mozliwe od v.1.2a.odsylam kolege do instrukcji oslugi,moze tam bedzie wiecej na ten temat
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Problem leży dokładnie w wersji 1.1 zastosowanej w odtwarzaczu. Specyfikacja HDMI jest zgodna wstecz, więc zastosowanie wersji 1.1 po stronie odtwarzacza i 1.3 po stronie amplitunera nie jest niezgodnością. Po prostu wersja 1.1 ma ograniczone funkcje w stosunku do wersji 1.3.

ArtS :)
 

kenobi36

New member
Jak włoże płytę DVD to na amlitunerze pojawia się ikona dolby oraz wszystkie kanały (oczywiście mam tyko dwa otoczone prostkącikami bo tylko mam 2 głośniki skonfigurowane) czyli jet OK. Dźwięk jet też OK.

Problem leży w przesyłaniu sygnału stereo z płyty CD.
 

kenobi36

New member
Odnalazłem pzycynę.
Okazało się że problem leży w połączeniu Amlpi z TV.
Wystarczy włączyć telewizor (niekoniecznie na wejście HDMI) i zaraz potem można wyłączyć. Wtedy jest wszystko OK.
Można też wyciągnąć kabel HDMI.

Wygląda na to że Ampli próbuje co 5 sekund łączyć się z wyłączonym telewizorem i przez to zrywa połączenie z DVD.
 

p0is0n

New member
Kenobi, nie chcesz chyba powiedziec, ze aby poprawnie odtwarzac przez HDMI plyty CD na tym Onkyo, musisz chociaz na chwile wlaczyc telewizor??
Toz to bylaby jakas paranoja!!!

Mam nadzieje, ze Cie nie zrozumialem, bo rozwazalem zakup tego sprzetu..
 

kenobi36

New member
Niestey ale tak - paranoja.
Jak na Ampli mam wybrany DVD (skonfigurowany tylko przez HDMI) to tak jest.
Jak wybieram CD (DVD przez Coax) to jest wszystko OK.

Być może jest to problem tylko z telewizorem Samsunga ale trzeba to sprawdzić.
W każdym razie po odłączniu kabla HDMI do telewizora problem też znika.

Przypomniało mi się że jest jeszcze jedno ustawinie w ampli które muszę sprawdzić jak wrócę do domu (coś z natychmiatowym wyświetlaniem). Może pomoże.
 
Ostatnia edycja:

p0is0n

New member
Oki, to sprawdz jak mozesz.
Ja z mojej strony bede pewnie niedlugo robil odsluch, wiec odpale taka konfiguracje na innym telewizorze i sprawdze.
Tak sobie teraz teoretycznie mysle, ze moze to byc kwestia zbyt dokladnej implementacji protokolu HDCP w Onkyo
 

Lukii

New member
ja mam dokładnie taki sam problem. Co kilka sekund app zrywa i przygasa (onkyo 605 + Pioneer DV400). Jak odpale TV (philps 9632), nawet tylko ambilight, to działa, ale np jak gra muza i w tym czasie odpale tv (kabel) to znów przerywa. Myślałem ze to wina DVD. MASAKRA !! Wszystko mam połaczone HDMI Wireworld chroma. Jak ktoś ma podobny problem niech pisze sugestie.
 

Lukii

New member
jakie odtwarzacze są wyposażone w 1,3a ?? Pioneer DV600? postaram się przetestować z moim onkyo moze faktycznie będzie działać... bo jak nie to nie mam pojęcia
 

kenobi36

New member
Lukii, to nie problem odtwarzacza tylko Amplitunera który próbuje się łączyć z TV - takie jest moje zdanie.
p0is0n, porażka, ale pozostaje coax, działa bez problemu.
Może update softu w Amplitunerze by pomógł? Albo zamaskowanie jakiegoś pinu na kablu HDMI.
 
Ostatnia edycja:

p0is0n

New member
jasne, tylko nie po to kurcze ludzie kupuja ample z HDMI, zeby bawic sie z dodatkowymi kablami. Ostatecznie HDMI mialo rozwiazac problem plataniny kabli, a okazuje sie ze wiecej z tym problemow niz pozytku :(
Niestety, troche teraz czasu nie mam, wiec specyfikacje HDCP przeczytam mysle kolo czwartku i wtedy moze sprawa bedzie jasna.Tymczasem, mysle ze warto byloby zadac takie pytanie supportowi Onkyo - niech sie tlumacza.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Gdyby nie HDCP, pewnie wszystko ładnie by działalo. Pomijam już to, że standard rodził się powoli i przechodzi mutacje 1.0, 1.1, 1.2, 1.3... Ciekawe, czy w wersji 27.3c będzie już wszystko, co można było od razu przewidzieć. :D

Podobnie jest z HD Ready, Full HD, 1080i, 1080p.

ArtS :)
 

p0is0n

New member
hehe mysle, ze wersja 27.3c pozwoli uzyskac hhJJJKbm super hiper deep color 512bit, ale niestety nie bedzie przenosic dzwieku HiperTruHD, ktory nadal trzeba bedzie pchnac analogiem. A ta opcja bedzie dopiero dostepna od hdmi 27.5f.
Niestety, im wiecej wiem o HDMI, tym mniej je chce:/
 

salimali

New member
trzeba zmienic ustawienia w pkt 1 amplitunera in/out, podpunkt monitor out, podpunkt hdmi mntr :na "no" a gdy chcemy odtwarzac dvd video powrot do "yes ".:-D
 

kenobi36

New member
Czyli na czas słuchania muzyki wyłączyć obsługę HDMI out.

Niestety jest to inny sposób na obejścia problemu a nie usunięcia go.

Już widzę jak Żona próbuję obejrzeć sobie DVD po moim wcześniejszym słuchaniu muzyki :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Woytass242

New member
może to problem CEC?

kenobi36 napisał:
Czyli na czas słuchania muzyki wyłączyć obsługę HDMI out.

Niestety jest to inny sposób na obejścia problemu a nie usunięcia go.

Już widzę jak Żona próbuję obejrzeć sobie DVD po moim wcześniejszym słuchaniu muzyki :D

Witam, mam ampli onkyo 805 i wcześniej DVD Panas 511, teraz BluRay Panas DM30 -- wcześniej strzelałem audio naturalnie przez coax a teraz przez HDMI...i...nie mam żadnych przerywań ale mam też plazmę Panasa...i wyczytałem gdzieś, że Onkyo jest z Panasem zgodne co do protokołu VIeraLINK --- ja u Ciebie podejrzewam ten problem...czyli Twój DVD poprzez ampli próbuje wysłać komunikat CEC do TV....a że Samsung ma własny - niezgodny protokół to powstają takie rzeczy - zerknij czy jak wejdziesz w zakładkę HDMI w setupie ampli - czy tam nie masz opcji HDMI COntrol (on-off) i dodatkowo HDMI Power - Enable/DIsable oraz najważniejsze TV Control: Enable/Disable ---> jeśli Twój ampli ma taką zakładkę - poszperaj tutaj - stawiam na TV CONTROL - pozdr Woytass
 
Do góry