Onkyo A 9050 podłączanie i buczenie

maciek4523

New member
Optyczne jest najgorsze ze wszystkich .Zaletą jest wygoda i niewrażliwość elektromagnetyczna ,co ma znaczenie np w przypadku występowania silnych pól elektromagnetycznych lub problemów z pętlą masy .Istotną wadą połączenia optycznego jest zbyt wąskie pasmo przenoszenia oraz mniejsza ilość danych jaka może być przesłana w jednostce czasu co ma szczególne znaczenie w przypadku np. kina domowego ,gdyż takim kablem nie jest możliwe poprawne przesłanie transmisji 24bit/192 khz
Osobiście odradzam połączeń za pomocą kabli optycznych - chyba że nie ma innej możliwości

Przy połączeniach cyfrowych cały wysiłek sprowadza się do poprawienia niezawodności transmisji tzn . uniknięcia błędów, gdyż w przeciwieństwie do sygnału elektrycznego sygnał cyfrowy nie jest ciągły

W przypadku sygnału cyfrowego istotną rolę odgrywa jakość przetwornika c/a w którym sygnał cyfrowy jest zamieniany na analogowy
W ogóle dobrym rozwiązaniem jest DAC we wzmacniaczu ,bardzo zwiększa się funkcjonalność takiego urządzenia ,które może przyjąć również sygnał cyfrowy .

Ok, wszystko rozumiem (chyba), czyli w moim przypadku, przy obecnym połączeniu tego sprzętu, działa DAC interfejsu, tak? Dopiero gdybym wypuścił sygnał cyfrowo z interfejsu do wzmacniacza, pominął bym DAC'a z karty i działał by ten ze wzmacniacza? Bo chyba oba na raz to nie działają prawda? Jak teraz ocenić który jest lepszy? Sprzęt nie jest kradziony, dementujac insynuacje, ale cała sprawa z nabyciem go nie była w pełni legalna, nie będę zachodzil w szczegóły, ale serwis nie wchodzi w grę. Rozmawiałem z typkiem co naprawia elektronikę i mowi, że bez problemu uciszy transformator, więc któregoś dnia mu go podrzucę.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Rozmawiałem z typkiem co naprawia elektronikę i mowi, że bez problemu uciszy transformator, więc któregoś dnia mu go podrzucę.

Jeżeli huczenie wydobywa się z kolumn to niekoniecznie jest to wina transformatora ,już samo złe umiejscowienie transformatora może powodować przydźwięk sieci (to często się, spotyka np w subwoferach )

Szczerze radzę aby w Twoim wzmacniaczu grzebała osoba która naprawdę ma pojęcie o naprawianiu elektroniki :krol:
 
Ostatnia edycja:

maciek4523

New member
Buczy transformator, w głośnikach cisza.. Zdjąłem nawet pokrywę i przysłuchiwałem się temu buczeniu i dobiega, jakby, ze środka trafo.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Wzbudza się transmofmator i buczy ,tylko przyczyna tego stanu może leżeć po za transformatorem ,ale miejmy nadzieję że wszystko będzie OK
Chociaż oczywiście nie powinno tak być , zwłaszcza że Onkyo swoją renomę zbudowało właśnie na wzmacniaczach ,więc jakoś w to nie wierzę ,żeby nie potrafili poprawnie zaprojektować zasilania
 

maciek4523

New member
Mówiąc szczerze, nie wiem, jakie są normy buczenia, czy to jest w ogóle dopuszczalne i w jakim stopniu.. Może to co tu buczy mieści się w normach i innemu by nie przeszkadzało, ja siedzę po nocach, a wtedy mnie to wkurza.. Ogólnie nie ma wielkiej tragedii, sąsiadów to buczenie nie budzi :p ale ja lubię jak jest wszystko perfekt.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Nie powinno buczeć ,chociaż niektórzy posiadacze np .subwoferów twierdzą, że to jest normalne .Podobnie wygląda sprawa w przypadku gramofonów i przydźwięku sieci ,widziałem nowe konstrukcje za 2-3zł i miały z tym problem ,chociaż oczywiście nie powinno tak być
Widziałem też wzmacniacz lampowy za ładnych parę tysięcy i też był problem z buczeniem

Być może w Twoim przypadku to wina akurat tego jednego modelu wzmacniacza
 

maciek4523

New member
Myślę, że po prostu miałem pecha, transformator ma gdzieś ''luz'' i tyle.. Zdarza się, zobaczymy co ten elektronik zaradzi, ogólnie już 2 razy oddałem mu sprzęt do naprawy i ogarnął bez problemu, do tego ma dobre opinie więc nie mam obaw mu tego dać. Dzięki.
 

maciek4523

New member
Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie kabli. Otóż kupiłem, dość drogi kabel coaxial żeby połączyć interfejs ze wzmacniaczem, teraz okazuje się, że jest to niepotrzebne bo będę używał DAC'a z karty, ale nadal potrzebuję dobre kable 2x6.35mm(duży jack)-2xRCA. Czy mogę użyć tego kabla coaxial? On ma te 75 ohmów itd, więc nie wiem czy to będzie miało jakiś wpływ? Kupiłbym drugi taki sam, do tego dwie porządne przejściówki na dużego jack'a i byłoby ok, czy się mylę? Dzięki.
 

maciek4523

New member
Wiem, ale nigdzie nie mogę znaleźć sensownego kabla duży jack-rca o długości 1m, albo 0,5m. Jeden coaxial już mam, mogę już kupić drugi i mieć spokój. Pytanie tylko czy sygnał po takim kablu będzie wysokiej jakości?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Wiem że takie kable kiedyś produkował Qed - to dobry producent może to będzie jakaś alternatywa

Tutaj musisz kupić jeszcze jeden kabel (jak sam piszesz nie tani) do tego dwie przejściówki - nie za dużo tego ?

To że kabel cyfrowy jest koncentryczny nie ma znaczenia ,bowiem kable analogowe są koncentryczne i symetryczne ,ale czy dźwięk będzie dobrej jakości trudno powiedzieć .Powiem szczerze ,że nigdy nie spotkałem się z takim połączeniem
 

maciek4523

New member
No właśnie ten coaxial mam Qed'a. Szukałem ma ich stronie, ale robią tylko mały jack-rca, a mam rozumieć, że lepszym rozwiązaniem jest ten z osobnymi kanałami?
 
Do góry