Onkyo A 9050 podłączanie i buczenie

maciek4523

New member
Witam serdecznie. Nabyłem kilka tygodni temu wzmacniacz onkyo A9050. Jako, że znam się słabo na tym jak podłączać audio to zadam kilka głupich pytań. Źródłem dźwięku jest komputer, karta muzyczna to karta zewnętrzna emu 0404 usb. Jakim łączem połączyć kartę ze wzmacniaczem? Oba mają wyjścia i wejścia cyfrowe, póki co połączone mam to kablem RCA-mini jack. Jaka jest różnica w jakości dźwięku między tymi dwoma rodzajami połączeń? Druga sprawa jest taka, że buczy transformator w tym wzmacniaczu, nie jakoś mega głośno, ale wystarcza, żeby wytrącić mnie z równowagi.. jakaś rada na to? Czy jakiś fachowiec jest w stanie "uciszyć" taki buczący transformator? Dziękuję z góry za pomoc. Pozdrawiam.
 

Sprinter30

New member
Kupiłeś nowy czy używkę ? Mój amp przez pierwsze dwa tygodnie grania też buczał , później jak ręką odjął i po dziś dzień nie słyszałem transformatora ani razu , a mam go rok czasu ... Tak z ciekawości z jakimi kolumnami u Ciebie to gra ?
 

Sprinter30

New member
Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie model A 9070 , nigdy nie miałem okazji słuchac wzmaka onkyo i jestem ciekawy jak to gra... do moich klipsch'y potrzebował bym raczej coś z dobrą kontrolą basu i ociepleniem górnego pasma... maciek 4523 zestaw masz podłączony do listwy zasilającej (przeciwprzepięciowej) czy bezpośrednio do gniazdka w ścianie ?
 

maciek4523

New member
A z jakimi modelami/markami robiłeś odsłuchy porównawcze?

Mówiąc szczerze to nie odsłuchiwałem nic innego. Dużo czytałem recenzji i porównań tak zwanych fachowców :). Może źle powiedziałem i uraziłem posiadaczy innych sprzętów z tej półki, powinienem był powiedzieć tak: Z licznych ocen i porównań, jakie przestudiowałem, wynika, że jest dobrym wzmacniaczem w przedziale cenowym do 2 tyś zł. Posiada technologię WRAT, DIDRC i Phase Matching Bass. Według mnie gra czysto, z głośnikami mission mx2 ładnie gra dół, soczyście, bez dudnienia, fajna kontrola. Środek jest wyraźny, słychać każdy instrument, nic nie ucieka i nic się nie chowa, wysokie tony są czyste i nie kłują w uszy.. ale wielkim specem nie jestem, to tylko moja opinia. Jest szansa, żeby ktoś odpowiedział na moje pytanie odnośnie podłączania? Dzięki.
 

dominlesne

New member
Jak masz dobrą kartę dźwiękową to na analogowym kablu (wiadomo nie na takim za 2zł) może być nawet lepiej. Porównaj sobie dac-i tej karty i onkyo, ale pewnie różnica znikoma.
 

maciek4523

New member
Ok, o taką odpowiedź mi chodziło, wielkie dzięki. Teraz tak, z tyłu karty są dwie opcje jack'ów, 2 duże jeden lewy kanał, drugi prawy i jeden mały (oba kanały), czy jest różnica, które wybiorę? Zdjęcie:
backb.jpg
 

dominlesne

New member
Nie, to raczej chodzi o kable - lepsze zazwyczaj mają oddzielnie kanały. Swoją drogą masz dziwne zestawienie sprzętu. Do takiej karty wystarczyłby tańszy wzmacniacz bez dac.
 

maciek4523

New member
Ok, czyli lepiej kupić taki kabel z dwoma dużymi jack'ami? Miałem akurat możliwość kupić tego onkyo za pół ceny, więc się wiele nie zastanawiałem. Poza tym, dopiero zaczynam przygodę z Hi Fi, wzmacniaczami itd. więc czasem nie mam zielonego pojęcia co robię :p
 

maciek4523

New member
Nowy, wyszło mnie 800zl zł, więc jest ok . Trochę poczytałem i zbieral dobre opinie ten wzmacniacz to go wziąłem i tym samym zacząłem przygodę z tego typu sprzętem, głośniki tez miałem za pół ceny 😛. Czyli kabel z dużymi jackami?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Optyczne jest najgorsze ze wszystkich .Zaletą jest wygoda i niewrażliwość elektromagnetyczna ,co ma znaczenie np w przypadku występowania silnych pól elektromagnetycznych lub problemów z pętlą masy .Istotną wadą połączenia optycznego jest zbyt wąskie pasmo przenoszenia oraz mniejsza ilość danych jaka może być przesłana w jednostce czasu co ma szczególne znaczenie w przypadku np. kina domowego ,gdyż takim kablem nie jest możliwe poprawne przesłanie transmisji 24bit/192 khz
Osobiście odradzam połączeń za pomocą kabli optycznych - chyba że nie ma innej możliwości

Przy połączeniach cyfrowych cały wysiłek sprowadza się do poprawienia niezawodności transmisji tzn . uniknięcia błędów, gdyż w przeciwieństwie do sygnału elektrycznego sygnał cyfrowy nie jest ciągły

W przypadku sygnału cyfrowego istotną rolę odgrywa jakość przetwornika c/a w którym sygnał cyfrowy jest zamieniany na analogowy
W ogóle dobrym rozwiązaniem jest DAC we wzmacniaczu ,bardzo zwiększa się funkcjonalność takiego urządzenia ,które może przyjąć również sygnał cyfrowy .
 
Do góry