Onkyo 939 5.1 raz jest , raz nie

Sqter

New member
Witam,
Mam pytanie odnośnie dźwięku 5.1.
Posiadam dekoder wifi premiumbox+ od nc+ podłączony do tv lg42le5300 poprzez hdmi, natomiast tv kablem optycznym z amplitunerem Onkyo 939 Integra i Zestaw kolumn 5.0 Jamo 628.
Po wybraniu Niektorych kanałów jak canal+, mtv Live, discovery, national nawzmacniaczu zapala sie ikonka ac-3 oraz wyświetlane sa ktore kanały/kolumnyna danym kanale sa obsługiwane ( przod i tyły, przody z centralnym, wszystkie 5 itd w zależności jaki kanal. Na mtv Live i national ampli podświetla na wyswietlaczu wszystkie kolumny i wyraźnie jest slychac ze działają wszystkie kolumny lacznie z efektami w tylnych kolumnach.

Natomiast po podłączeniu laptopa czy iPada z tv poprzez hdmi, i po włączeniu na ty testów 5.1 tylne nie działają i sygnał idący na tylne kolumny efektowne jest odtwarzany przez fronty ampli nie wykrywa ac3 nie podświetla obsługiwanych kolumn .
I tu moje pytanie dlaczego ?
Laptop jak i dekoder do tv podłączone sa dokladnie tak samo , z dekodera naniektorych kanałach jestem uzyskać 5.0 a z laptopa tylko stereo.
Z gory bardzo dziekuje zakazie info .

Ampli niema wejść hdmi a dekoder niema wyjścia optycznego (ma żółte spdif)
 
Telewizja satelitarna nie nadaje wszystkich kanałów w Dolby (5.1) programy filmowe jak Hbo czy Canal+, Mtv nadaje w Dolby i Trace TV, inne programy są czasami z lektorem w 5.1 ale zawsze jak zmienisz w opcjach na oryginalny język to będzie 5.1, to samo na Tvp1 itp, . Twój Tv dostaje sygnał ze źródła i po optyku do avr przekazuje go dalej, czyli jak z dekodera idzie 2.0 to na avr będzie 2.0 sygnał. W laptopie podobna sytuacja, możesz też zmienić ustawienia karty dźwiękowej, tam powinna być opcja 5.1
Jeśli będziesz z odtwarzacza czy z Tv dawać sygnał na avr to dobrze jest zmienić format z PCM na bitsreem to jest bezstratny przesył danych. Przewody Hdmi też powinny być 1.4b ale to jak wykorzystujemy ARC i 3D.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Sqter

New member
Dziekuję za szybką odpowiedz.
O tym że jedne kanały obsługuja wiecej niz 2.0 a inne nie to wiedziałem.
Nie wiedziałem dlaczego niemam 5.1 po podłaczeniu np. laptopa.
Po sprawdzeniu ustawień karty muzycznej faktycznie niemam innej opcji jak 2.0 ;/
 
Do góry