Onkyo 905 vs DENON 3808 vs

Gelo5

New member
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Jako nowicjusz na forum chciałbym abyście poradzili mi przy zakupie amplitunera.
Mam na oku:
DENON AVR-3808
Onkyo TX-NR 905
odsłuch będzie się odbywał na moich wysłużonych Sonus Faberach Grand Piano-przód, Sonus-centralny i subwoofer Gravis (zamieniam na Velodyne). Za tyły odpowiadają jakieś Onkyo (nie pamiętam symbolu).
Pokój ok.30m2
Słucham w zasadzie wszystkiego:starego rocka, muzyki elektronicznej, muzyki poważnej.
Oglądam koncerty na DVD, co jakiś czas dobry film na DVD.
Jak widać taka "mieszanka".
Bardzo proszę, poradźcie co kupić - mojego starego Sonego mam już dosyć.
Pozdrawiam wszystkich
 

p0is0n

New member
ja tam bym celowal w onkyo, ew yamahe z tego pulapu cenowego (o ile kojarze to rx-v3800).Ten denon kosztuje troche niewspolmiernie do mozliwosci.
A w ogole, to o ile lacznosc przez ethernet nie jest taka wazna, to bralbym onkyo 875 + dobry wzmacniacz przez pre-out zeby miec super stereo :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja też wybrałbym Onkyo 905. Działa jak hipnoza .
Ci którzy załączyli do dziś są w szoku :D. a tak poważnie to są zaskoczeni
in plus jakością. Odsłuchiwałem też na drogich i tanich kolumnach - jest super.
O ceny pytaj blackninja
 

AvataR

Banned
Panowie a ja sie podepne :) Chcilabym docelowo kupic wzmak CA 640 minimum (podlaczyc preoutem), mam na razie ampli ONKYO 605 - chcialbym go wymienic i teraz nie wiem czy kupowac Onkyo 805 czy moze czekac i kupic HK 355 ?? Tzn co wedlug was pasuje bardziej do KEFow ? Onkyo sprzedaje bo nie ma preouta :( Moze jacys chetni hehe :p

Wybralem Onkyo 805 zamiast 875 bo w zasadzie poza REONem niczym kompletnie sie nie rozni a juz w sferze muzyki to napewno :) Przynajmniej taka jest opinia. A cenka widze ze ponad 1000 wyzsza modelu 875 :(
 
Ostatnia edycja:

przemowroc

New member
Do AvataR zdecydowanie odsłuchaj Harmana i Onkyo najlepiej razem na jednym zestawie kolumn. Ja tak zrobiłem i dziś cieszę się z H/K 645:grin:
 

AvataR

Banned
Macek zalezy do jakich kolumn . Jezeli masz kase mozesz lyknac CA 740 :) albo cos z Marantza :)

Przemo co racja to racja ale najblizszy punkt odsluchu mam o 100km od miejsca zamieszkania ale jak juz wyjda nowe HK to chyba sie przejade posluchac :D Pytanie tez kiedy beda nowe Onkacze ?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
905 to całkiem fajny dzwięk i raczej wzmacniacza nie potrzeba, a jak za cienko dla kogos wypada, to juz na początku trzeba celowac wyżej. Arcam, Naim.
 

Gelo5

New member
Hm, bardzo dziękuję za ważne uwagi, a ja byłem prawie przekonany,że wezmę Denona.
Bardzo często przewija się przez forum jeszcze jeden AV - Harman Kardon.Najgorsze jest to, że nie mam gdzie tego odsłuchać - do Blackninji mam ok. 300km, a pewnie by mi coś doradził "organoleptycznie". Skoro wszyscy radzą Onkyo, pewnie się na niego zdecyduję. Z moimi Sonusami powinno to chyba zagrać? Aha, jeszcze coś - czy ten Onkyo ma również "automatyczne dostrajanie do pomieszczenia" (mikrofon).
Pozdrawiam

PS. Co to jest "CA"?

PS2. Zapomniałem dodać, że słucham koncertów o których wspomniałem na DVD lub SACD.
 
Ostatnia edycja:

przemowroc

New member
CA= Cambridge Audio polecam Azur 640R v3 super dzwięk w stereo i potężne 100W na kanał przy 8 "omach" w KD. Ludzie polecają Onkyo gdyż jest tego dużo w sieciówkach MM, Saturn itp. Polecam Heńka , sam miałem dylematy onkyo 805 kontra wszystko do 4 tyś . Usłyszałem brzmienie Harmana i każdy inny brzmiał gorzej prócz wymienionego wyżej CA. Nie kupiłem Azura gdyz z Bowersami ponoć nie zgrywa się najlepiej........ Ale najlepiej zdać sie na własne ucho i gust
Ps Wiekszość sprzętów ma teraz mikrofony do dostrajania pomieszczenia.
 
Ostatnia edycja:

Gelo5

New member
Teraz to już zupełnie zgłupiałem.
Poczytałe trochę o http://www.audiostrefa.pl/product_info.php?manufacturers_id=33&products_id=1827&osCsid=3c2f1a60a110407fa667
Azurze, jak zwykle nabiliście mi głowę Harmanem i ..... sam nie wiem.
Wykluczyłem Denona, Onkyo - za popularny, Harman - wszyscy chwalą, Azur - sporo ludzi uważa za super sprzęt. Co ja biedaczek mam zrobić?
Powtórzę:
rzadko słucham muzyki w stereo (tylko słuchawki), cała muzyka pochodzi z płyt DVD lub SACD nagranych wielokanałowo, większość albo 5.1 albo DTS.
Onkyo - Harman czy Cambridge? Proszę....
 

przemowroc

New member
Nikt na tym forum nie zdecyduje za Ciebie.Nie słuchałeś w stereo dlatego że być może kiepsko to u Ciebie grało. CA i Harman otwierają przynajmniej w moim przypadku tak było nowe spojrzenie na wymiar stereo który potrafi być zaskakująco trójwymiarowy. Oba ampli. świetnie sprawdzą się w KD i koncerty w dvd i sacd, i dvd-audio. Jeżeli liczy się dla Ciebie brzmienie a nie wyposażenie to polecam z czystym sumieniem te dwie marki( sam posiadam H/K 645, wcześniej fan onkyo 805). Warto poświęcić dzień, dwa na odsłuchy i wybrać coś dla siebie. Pamiętaj nie kupuj bo Ci się wygląd podoba, oczami nie słuchasz. Pozdrawiam
 

macek

New member
Bez reklam
wlasnie dzisiaj bylem na odsluchu onkyo 905-HK-645 w UK w dosc prestizowym sklepie z niezla sala podpiete pod monitory audio gls60
powiem tyle ja pierdziele ale odjazd i powiem tak bardziej odpowiadalo mi brzmienie w kinie onkyo nie to ze by byla przepasc ale dla mnie to onkyo w stereo bezapelacyjnie HK bylo gora chociaz 905 wcale zle sobie nieradzilo ale jednak,podpielismy tez onkyo 805 i tu mimowszystko odstawalo od 905 juz niechodzi o procesor wizyjny ale roznica byla przynajmniej dla mnie i dla personelu.
A skoro blacku mowi ze 905 to super sprzet to tak jest i basta heheh
tak jak wiekszosc mowi odsluch potrzebny jednemu podoba sie HK a drugiemu Onkyo.pozd
chlopaki sie niezle nameczyli przy tych zamianach a znajac ich z lenistwa no to sie na dzisiaj napracowali.
 

p0is0n

New member
Gelo5 napisał:
Hm, bardzo dziękuję za ważne uwagi, a ja byłem prawie "automatyczne dostrajanie do pomieszczenia" (mikrofon).
.

tak, mikrofon ma, ale wazniejsze jest ze ma przyzwoity system dostrajania do akustyki Audyssey MultEQ XT. Do kalibracji bedziesz potrzebowal jeszcze statywu fotograficznego, bo zapommnij o trzymaniu mikrofonu w reku podczas pomiaru.
Tak, onkyo 805 jest poza reonem, odpowiednikiem 875, z tym, ze jak ma sie do wydania takie pieniadze na amplituner, to z pewnoscia warto reona miec.
 

Deimos

Banned
Mało kto o tym wie, ale Onkyo szykuje już nowe modele do sprzedaży: 806,876,906.:)
Być może, że więcej danych będzie za jakieś dwa tygodnie...
Oczywiście nasz rodzimy dystrybutor (zapchał sobie magazyn) twierdzi, że wyższe modele dopiero po wakacjach, ale ja mam inne informacje...
 
Ostatnia edycja:

p0is0n

New member
tak, jest to oczywiste, zwazywszy ze wiosna to czas premier, a sposob numeracji jest ogolnie znany w przypadku onkyo:eek:k:

juz teraz z nowosci sa : 506 i 576, z tym, ze to low-end.
Pytanie jest takie, coz takiego w 805 mozna poprawic zeby warto bylo kupic 806? moze poprawic dyssypacje ciepla? lip sync?
 

AvataR

Banned
No rowniez z niecierpliwoscia czekam :) Tylko teraz jak wyczuc moment na sprzedaz 605 aby za wiele nie stracic :D Coz wiadomo tylko ze musze cos lepszego nabyc i to duzo :) Jakies chocby 806 sie przydalo ;)
 

macek

New member
Bez reklam
deimos tylko jak dobrze widze na modelu 876 widze faroudje a nie reona jak w 875 w sumie jestem ciekaw czym bedzie sie roznil 905-906
 
Do góry