Onkyo 905 czym go ulepszyć w stereo?

D

Deleted member 121090

Guest
Od razu na wstępie oświadczam że jestem bardzo zadowolony z dzwięku który mi mój zestaw dostarcza, ale kto nie szuka to i nie znajduje. W kinie domowym mam ampli Onkyo 905 podpięte pod po odtwarzacz bd Sony 560 i kolumny Acoustic Energy Aelite 3 z przodu, Aelite 2 z tyłu Aelite sub i center. W stereo do odtwarzania płyt mam Onkyo Integra 7911. I teraz prośba do starych wyjadaczy tego forum. Czy jest sens zakupu osobnego wzmacniacza stereo( może być używany) aby jeszcze ulepszyć jakość dzwięku? Jeśli tak to jaki co najmniej ten wzmacniacz powinien być. Może macie jakieś konkretne propozycje? I jak to wszystko ze sobą połączyć? Rozumiem że ten wzmacniacz powinien być podpiety pod wyjście pre out amplitunera i nawet jak będę korzystał z dzwięku wielokanałowego to i tak ten wzmacniacz stereo musiałby by być włączony i działać?
Pokój ma 30mkw i tylko do oglądania i słuchania służy.
Dzięki
 

zuzanna

New member
Spróbuj pobawić się w zmianę odtwarzacza CD (Onkyo 7911), myślę, że w Twoim zestawie tutaj jest najsłabsze ogniwo...

Owocnego eksperymentowania...
 

rafal735r

New member
Bys musial celowac w jakis wzmak za 3-4tys zebys odczul zeby bylo lepiej. Chodz ja bym wolal jakas uzywke. Ale za ta kase to zakup w ciemno to nie zbyt dobre wyjscie.
 

Hegemon28

New member
Moja rada jak masz super dźwięk to co chcesz lepszego usłyszeć może to max możliwości twoich uszów hehe :D.Kupisz wzmacniacz to będzie zagwozdka może kable dokupić będzie lepszy dźwięk itp..na koniec wyjdzie ze kolumny musisz wymienić :p :bober:
 
D

Deleted member 121090

Guest
Moja rada jak masz super dźwięk to co chcesz lepszego usłyszeć może to max możliwości twoich uszów hehe :D.Kupisz wzmacniacz to będzie zagwozdka może kable dokupić będzie lepszy dźwięk itp..na koniec wyjdzie ze kolumny musisz wymienić :p :bober:
To prawda. Jednak przecież chyba o to chodzi. Szukam przyjemności nie tylko w słuchaniu ale i kompletowniu sprzętu. Żeby w miarę swoich możliwości finansowych posuwać się jednak do przodu. Jak się już coś ma to jednak chciałoby by się mieć lepiej. Oczywiście można kupić zestaw w MM za 500zł i cieszyć się z dzwięku ale użytkownikom tego forum chyba nie o to chodzi. Trzeba szukać a czy się znajdzie to się dopiero zobaczy.
 

klemens007

New member
Zestaw posiadam taki jak w podpisie. DVD mam podpięte przez hdmi i coaxial. I tu mam pytanie czy uzyskam lepszy dźwięk w stereo jak podepnę DVD kablem czincz? A może od razu podpiąć trzy pary przewodów pod SACD(najwyższy czas odpalić jakąś płytę i posłuchać jak to gra:oops:)
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Hmmm.. polepszyć... względne wyrażenie.
Wszystko zależy od tego czego w dźwięku poszukujesz i dla jakiej muzyki.
jeżeli klasyka to... dołóż dobry SACD i końcowy wzmak stereo.
905 robiłby tu za pre-amp i tak go należałoby podłączyć.
Jak wiesz kasy na wzmak można wydać 1.000 jak i 100.000 albo lepiej.
Dletego trzeba jeździć, wozić swoje płyty (ale nie gęste formaty) tzn. nie muzyka np. rockowa czy symfoniczna ale kameralna lub wręcz pojedyncze instrumenty, wykonania solo lub tria (kwartety to max) i... słuchać, słuchać, słuchać
a potem rzecz najtrudniejsza...
pamiętać jak to brzmiało i słuchać tego samego w innym studio i na innym sprzęcie. Życzę powodzenia w wyborach ! (sprzętu oczywiście) ;-)
 

rafal735r

New member
Dletego trzeba jeździć, wozić swoje płyty (ale nie gęste formaty) tzn. nie muzyka np. rockowa czy symfoniczna ale kameralna lub wręcz pojedyncze instrumenty, wykonania solo lub tria (kwartety to max) i... słuchać, słuchać, słuchać
a potem rzecz najtrudniejsza...
Kurde, a ja zawsze myslalem ze trzeba brac swoje ulubione plyty i jechac z nimi na odsluch. :blagam:
 

klemens007

New member
Nie chcę nic dokładać ani dokupować. Z mojego zestawu jestem zadowolony. DVD posiada SACD. Po prostu jestem ciekaw czy dźwięk stereo puszczony po analogu będzie lepiej brzmiał niż po optyku.
 
Do góry