Onkyo 875 z B&W602,LCR60,DM303 co zmienić?

hary1

New member
Witam

Chcąc "coś" poprawić w swoim zestawie KD na podstawie zamieszczanych na tym i nie tylko forum wywnioskowałem (może niesłusznie),że najsłabszym ogniwem w moim systemie są kolumny (Onkyo 875 z B&W602,LCR60,DM303).

Po przeczytaniu wielu wątków tego forum zainteresowałeł sie KEF XQ i zamierzalem ich odsłuchać.
Udałem się do sklepu ze sprzętem Hi-Fi zajmującym się juz wiele lat tym sprzętem,a Pan zza lady oswiadczył,ze na moim mniejscu zmieniłby amplituner na NAD-A 747 lub coś droższego,a dopiero po zmianie ampli zastanowiłby się nad przejściem na lepsze głośniki.
Tu moje pytanie: czy Onkyo 875 jest żeczywiście gorsze od najniższego NAD-a.Z informacji na sieci jakie udało mi się znależć od innych użytkowników sprzętu AV wyciągam całkiem inne wnioski.
Wydawało mi sie i też tak uważam po dwóch latach obcowania z tym aplitunerem,że jest całkiem dobry-nowsze modele zostały soro odchudzone,a podobno sprzęt AV "kupuje się na wagę" hehe-żart.
Niestety nie miałem nigdy okazji dokonać porównania z NAD-em czy ARCAM-em czy ROTEl-em,aby sie przekonać jakie są rzeczywiście różnice między klasą tych sprzętów.

Zdecydowana wiekszoć to u mnie KD 90%,muzyka ok 10%.Muzyka i koncerty na BD to rock,metal itd.Pokój 13m kw.

Proszę o poradę ponieważ wielu z Was miało okazje testować różne sprzety z szerokiego przedziału cenowego. Obecnie jestem w kropce i nie wiem w jakim kierunku iśc,czy zmiana kolumn,czy amplitunera,a może zostawić tak jak jest i nie kombinować bo"nie warto przepłacać"?.

Będe wdzięczny za wszelkie sugestie.
 

hary1

New member
Zestaw gra całkiem dobrze i nie ma w mojej ocenie jakiś złych punktów.Szukam po prostu czegoś lepszego i zastanawiam się co można poprawić i jaki można osiągnąć efekt.Czy można uzyskać jeszcze lepszy dźwięk-przestrzeń,efekty.Miałem zamiar zmieniać kolumny na KEF-y XQ lub ostatnio zastanawiałem sie również nad Dynaudio Focus 110 i 200c,ale z tego co widze to po prostu jedynie odsłuch i samodzielne podjecie decyzji czy warto.Dalej nie wiem czy Onkyo 875 jest żeczywiście gorszy od NAD-a 747,czy zmieniać go czy lepiej pokombinować z kolumnami?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Przy projektowaniu 875 nie był kładziony nacisk na dźwięk co nie oznacza, że może źle grać, to raczej kwestia gustu. XQ świetne kolumny, bardziej wyraźne i dosadne od B&W, dynaudio jeszcze co innego ale też warte uwagi. Masz juz jakies obeznanie więc śmiało możesz atakować odsłuchy. Postaraj się nie porównywać kolumny czy ampli przełączając co chwilka. Jednego dnia słuchamy tego zapamiętujemy, drugiego dnia coś nowego itd.
 

hary1

New member
Dzięki za odpowiedź.
Czy to prawda,że KEF XQ produkowane śa w Azji i odkąd produkcje przeniesiono na wschód to znacząco spadła jakość ich brzmienia - opinia sprzedawcy "chyba już nik tego nie odsłuchuje od kąd zaczęto je produkować w Chinach" ?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Co do miejsca produkcji to prawda, dalej to mega ściema. Niby do czego porównuje, bo XQ produkują tam od początku. Co do grania to grają bdb, nie wspominając o wykończeniu, które urzeka swoją jakością i kolorystyką.
 
Do góry