Onkyo 807 czy Yamaha 2065 ?

Wyrwiząb

New member
TX-SR805 - 23,3kg - 870W
TX-NR905 - 24,3kg - 1000W

TX-SR607 - 11,0kg - 550W
TX-SR707 - 12,6kg - 600W
TX-NR807 - 18,0kg - 750W
TX-NR1007 - 23,5kg - 1060W
TX-NR3007 - 25,0kg - 1060W
TX-NR5007 - 25,0kg - 1160W

Witam

Czy te dane to pobór stały, czy zależny od ilości podpiętych kolumn i głosności słuchanej muzyki?
Przepraszam, jeżeli pytanie banalne, ale wystraszyło mnie to 1000w dla onkyo 905. A właśnie ten, lub 807 zamierzam kupic w miejsce starego, poczciwego tx-ds 555 :)
 

Wyrwiząb

New member
Właśnie podłaczyłem tx nr 807 i wstępnie skonfigurowałem. Przerasta mnie to wszystko, strasznie skomplikowane urządzenie. Działa od 3 godzin i dośc mocno się nagrzało. Trochę mnie to niepokoi, jest wsadzony do otwartej szafki, z tyłu też odsłonięta i nad otworami u góry jest około 4cm przestrzeni. Starczy?
Co do wrażeń związanych z jakoscią dźwieku to na razie nic nie powiem. Muszę na spokojnie po tygodniu posluchać
 

PeterMac

New member
Bez reklam
905 pobiera na biegu jałowym ~125W, takze nawet przy konfiguracji 7.1 z duzymi kolumnami i glosnym słuchaniu ciezko przekroczyć 200W poboru takze spokojnie :) te 1000W to taki mega duzy zapsas na zasilaczu, cos jak w komputerze, nie wiem co by musiał podłączyć zeby pobór wzrósł nawet do 500W :) chyba B&W Nautyliuse x7

Co do grzania to norma one sie tak grzeją nawet jak nic nie robią i to nie jest nic nie po-kojącego tak ma byc są przystosowane do takich temperatur, sprawdz sobie temp naciskając i trzymając na przednim panelu przycisk Display nastepnie naciskasz StandBy raz, puszczasz Display i bardzp szybko Tone.

4cm u góry troszkę wydaje sie maławo, spróbuj tak z ~10cm i bedzie ok.
Ja u siebie mam tak

temp w idlu jak widać 41C jak dłużej pochodzi to tak 44C, podczas głośnego grania nie przekracza 50C.
 
Ostatnia edycja:

Wyrwiząb

New member
Co do grzania to norma one sie tak grzeją nawet jak nic nie robią i to nie jest nic nie po-kojącego tak ma byc są przystosowane do takich temperatur, sprawdz sobie temp naciskając i trzymając na przednim panelu przycisk Display nastepnie naciskasz StandBy raz, puszczasz Display i bardzp szybko Tone.

Po całodziennym zgłębianiu tego amplitunera, muszę przyznać że menu i instrukcja na początku wydają się straszne, ale już się z nimi zaprzyjaźniłem. Co do temperatury to niestety nie udało mi się sprawdzić u mnie w podany przez Ciebie sposób, ale położyłem na nim termometr i temp oscyluje od 43 do 50c. Myślę, że da radę nawet w lecie i przy kilkugodzinnej pracy, no i komfort związany z brakiem tego cholernego wiatraka z 555 rekompensuje dyskomfort psychiczny związany z grzaniem się.

W porównaniu z moim poczciwym tx ds 555, 807 gra duuużo lepiej. Zrobiłem ten test audyssey, oprócz subwoofera wszystko wyszło super, sub pokazał się w odległości 9m, a mam go od siebie 4,5m. Najwyraźniejsza różnica to bas który nie buczy już tak bardzo momentami, tylko zamienia się w łagodny akustyczny podmuch :)
(kolumny mam wharfedale diamond 9,5). Wysokie tony i średnie wydają się być lepiej odseparowane od siebie. Przy okazji mam pytanie odnośnie podłączenia bi-amp. Na prawdę będzie jakaś wyraźna zmiana? Mam kable audio nova moonwalk, po 3m. Przy ewentualnej decyzji o podpięciu bi-amp warto kupować drugi zestaw kabli tej samej firmy, czy może jakiś inny?

I jeszcze tylko krótkie pytanie odnośnie pilota. Przypisałem mu obługę nagrywary dvd, cd i TV, jednak przypisując jeden klawisz dla TV pomyliłem się i zgodnie z instrukcją zresetowałem wszystkie guziki przypisane do TV. Próbuję ponownie nauczyć swojego pilota sygnałów z pilota od TV, ale nie chce mrugać dwa razy podświetlony tv mode, oznajmiając tym samym że zrozumiał.
telewizor to panasonic g10. Klawisz raz tylko mruga po przystawieniu pilota od telewizora i gaśnie.
 

Wyrwiząb

New member
onkyo to sprzet do wiesniakow ,polecam Yamahe a najlepiej 3800/3900

tak z przymrużeniem oka :) bez osobistych wycieczek do posiadaczy yamahy, no może z jednym wyjątkiem heh
 

Attachments

  • UciszycICH.jpg
    UciszycICH.jpg
    67,2 KB · Wyś: 102
  • hehehe (2).jpg
    hehehe (2).jpg
    51,4 KB · Wyś: 98
Do góry