ONKYO 807 czy 708, a może cos innego z DLNA i dobrym stereo

Cyborg65

New member
Witam

Ja dla odmiany zaproponuję coś innego.
Odsłuchaj propozycji podanych przez kolegów a na końcu posłuchaj Głośników - tak nazwy jak modele znajdziesz bez problemu na fachowych stronach poświęconych tematyce AUDIO. Jeśli po odsłuchaniu nie zaczniesz się zastanawiać to forsę przeznaczoną na głośniki zainwestuj w dobrego laryngologa.
Pozdrawiam :lol:
 
Ostatnia edycja:

pire

New member
Z mojego punktu widzenia to 708 i 608 różnią się dostępem do DLNA, radia internetowego i USB. W moim przypadku sprawy istotne ale pozostaje kwestia ceny, a właściwie oceny, czy warto tyle dopłacać.
Jestem po częściowym odsłuchu BR5 i Cabasse Tobago.

BR5 - porażka, w moim odczuciu kompletny brak basu, środek jakiś taki zmiksowany

Cabasse Tobago - rewelacja, super bas, ale nie przesadzony, przestrzeń, dobry wokal

Jutro porównam jeszcze Cabasse Tobago z BR6, może coś jeszcze się znajdzie.
 

Piopio

New member
Akurat DLNA, USB to pikuś. Bez tego można się obejść. Ale model 608 ma zubożony system kalibracji Audyssey 2EQ. A to już boli. Nie ma wyjść pre-out. A to może się jednak w przyszłości przydać.
 

pire

New member
Co do pre-out to zgoda, to drugie to nawet nie wiem co to jest (brzmi niezbyt zachęcająco). Dla mnie DLNA to podstawa, cała moja muza jest na serwerze, ale nie jest to warte tych pieniędzy, można to zastąpić streamerem za znacznie niższą kasę i mieć dodatkowo dostęp do plików video.
 

Cyborg65

New member
Witam

Jak spodobały ci się Cabasse to sprubuj gdzieś posłuchać tego
http://www.hdtv.com.pl/forum/kino-domowe/52860-jaki-zestaw-do-takiego-pokoju-4.html#post519133
Post 38
Masz mały opis i link, cena podobna.
Poza tym spróbuj przemyśleć następujące stare Japońskie przysłowie
Nie stać mnie na tanie rzeczy.
Przykłady sprawdź sam co potrafi a raczej czego nie potrafi tani straemer.
Bo tanie ampli oprócz gniazdek HDMI potrafią dokładnie tyle co 5cio latki z wysokiej półki jeśli chodzi o dekodowanie formatów i nie dorastają im do pięt parametrami. Doszło do tego że niektóre kible nie przesyłają obrazu kablem HDMI bo burakom wystarczy że ma same gniazdo i wciągają bo tani.Z czego rezygnujesz jeśli chodzi o obsługę formatów audio napiszą ci koledzy, przecież to fachowcy.
Nie wierzysz to dokładnie poczytaj

Pozdrawiam :banned:
PS
To oczywiście tylko moja opinia ale zdecydowanie warto dopłacić do DLNA i całej niemałej reszty, choć ja osobiście nie preferuję firmy Onkio jeśli chodzi o segment taniocha ew półtaniocha, te z cenami barbarzyńskimi są naprawdę OK

 
Ostatnia edycja:

pire

New member
Cóż, całe życie to jeden wielki kompromis, wszystkiego mieć się nie da.

Wracając do tematu to miałem zamiar przesyłać streamerem pliki do ampli, dekodowanie D/A następowałoby w ampli. W przypadku FLAC w streamerze dochodzi dekompresja pliku (tak to rozumiem).

Chętnie dowiem się czego nie potrafi streamer, jeśli masz doświadczenie i porównywałeś jakość dźwięku przy użyciu streamera (podłączonego HDMI lub optyk) w zestawieniu z ampli z DLNA to bardzo proszę o podzielenie się taka wiedzą.
 

Cyborg65

New member
Wracając do tematu to miałem zamiar przesyłać streamerem pliki do ampli, dekodowanie D/A następowałoby w ampli. W przypadku FLAC w streamerze dochodzi dekompresja pliku (tak to rozumiem).
WITAM
Warunek
Ampi musi potrafić to zdekodować (czyli odpowiedni dekoder audio - w tanichach brak nowych formatów najwyżej jeden na otarcie łez)
 

Cyborg65

New member
Chętnie dowiem się czego nie potrafi streamer, jeśli masz doświadczenie i porównywałeś jakość dźwięku przy użyciu streamera (podłączonego HDMI lub optyk) w zestawieniu z ampli z DLNA to bardzo proszę o podzielenie się taka wiedzą.
DLNA to filmy muzyka zdjęcia
Wszystko czego nie dasz rady obejrzeć lub posłuchać, serwer przerabia na możliwie najlepszy format obsługiwany przez podłączone urządzenie ( same formaty wpisujesz serwerowi z instrukcji obsługi urządzenia) dla przykładu u mnie jest to w muzyce bezstratny LPCM
Same serwery są ciągle aktualizowane więć nie ma że boli i coś nie chodzi
W moim przypadku DLNA jest w TV Sony
Serwer na kompie w innym pokoju
Zresztą same możliwości DLNA są naprawdę nie przeciętne.
TU tak z grubsza
http://www.hdtv.com.pl/forum/kamery/44304-dlna-sony-bravia-51.html
CO potrafi a co nie Onkio w DLNA to inna sprawa, to można sobie wyczytać
i podumać czy spełni oczekiwania.
Pozdrawiam :lol:
PS
Wszystkiego na raz mieć się nie da, po kolei można osiągnąć naprawdę wiele. Problem w tym żeby nie płacić za byle G bo to wywalanie pieniędzy w błoto i niestety z reguły, dłuższy czas w towarzystwie byle G
 
Ostatnia edycja:

pire

New member
No właśnie, DLNA i Sony Bravia, wszystko pięknie na papierze, mam serwer DLNA nie jako program na PC, ale jako odrębne urządzenie (synology), sony ex500 teoretycznie obsługuje DLNA, w praktyce ogranicza się to do JPG i MP3, jeśli chodzi o video to widzi niestety katalogi bez zawartości, tak więc rozumiem irytację jednego z forumowiczów.
Dobry streamer wydaje się rozwiązywać problem audio i video jednocześnie, niekoniecznie musi to być WD TV Live.

Oczywiście można nabyć ampli z lan/DLNA i problem muzy mamy z głowy. Video, jako puszczane okazjonalnie, odtwarzać z uruchomionego PC i też jakoś będzie. Pytanie jest tylko czy dźwięk z ampli z DLNA będzie cokolwiek lepszy niż ze streamera ?

Które to są te "z cenami barbarzyńskimi" ?, gdzie przebiega granica taniochy, półtaniochy ?
 

pire

New member
Trochę poszperałem i poczytałem, sprawa kolumn chwilowo zeszła na plan dalszy, po odsłuchaniu BR6 w konfrontacji z Cabasse Tobago moje subiektywne odczucia są po stronie Tobago.
Wraca problem bazowy, jako że wielokanałowość aktualnie nie ma dla mnie większego znaczenia zacząłem rozważać 2 opcje biorąc również pod uwagę ograniczenie się do stereo:

1. STREAMER + DAC + WZMACNIACZ
to rozwiązanie ma plus polegający na możliwości streamowania również video
minus to cena, nawet w przypadku WD TV Live + CA DacMagic + np.Marantz PM6003 jest to ~3500 zł, kolejny minus to dodatkowe urządzenia i konieczność korzystania z TV przy odtwarzaniu muzyki czy radia.

2. ONKYO 807
plus to wszystko w jednej obudowie, duże możliwości rozwojowe (dodatkowe głośniki), skalowanie sygnału video, jeden pilot, niższa cena.

Tak patrząc na to, co naskrobałem powyżej, to tylko brać 807, jest tylko jedno ale: czy to zagra nie gorzej niż w opcji "1" , czy odrębny DAC i wzmak za 1500 - 1800 zł będzie grał wyraźnie lepiej od ONKYO 807 ?

Fajnie by było sprawdzić to gdzieś organoleptycznie (małe szanse) lub pozostaje oprzeć się na doświadczeniach forumowiczów
 

pire

New member
Budżetem bliżej jestem 1500 zł na wzmacniacz, używany ze względu na faktury również odpada.
Porównujemy wzmak za ~1500,- i ampli za powiedzmy katalogowo 3500,- , teoretycznie stereo powinno być w podobnej klasie. Podejrzewam, że duży wpływ na efekt końcowy będzie miał DAC(CA DacMagic).

Tak sobie myślę, że pewnie da się to gdzieś odsłuchać podłączając pod dwa warianty CD-ka po optyku.
 

Cyborg65

New member
Witam

W tych cenach zagrają bardzo podobnie i tu 100% zgody z kol blackninja. Rozważ wzmaka za 2k PLN i porównaj go w stereo do czego chcesz z ampków za 5 k PLN na 99% wszystkie zrobią wysiadkę. Przez to zawsze powtarzam ampli+pre-out+wzmak stereo, to raczej maksymalny efekt przy minimalnych kosztach .
A całkiem nawiasem, są umowy kupna sprzedaży i można coś nabyć za pośrednictwem komisu lombardu czy kogo tam znasz. Bo tu jest spore pole do popisu widziałem rozbieżność cenową głośników przednich od 1,5 k do 6k PLN. Pire walczysz dokładnie na granicy dołóż 0,5k do wzmaka a wykonasz spory skok.
PS
Killpit masz rację sprawdziłem to było ONKYO co nie zmienika faktu że dla mnie to kanał. Pod stereo z ampli poszedłbym tylko z musu i tylko w NAD T747 bo zostawia całą resztę za plecami w swojej klasie cenowej i nie tylko w tej klasie, ciągle oczywiście mowa o ampkach i stereo.
Pozdrawiam :lol:
 
Ostatnia edycja:

Cyborg65

New member
No właśnie, DLNA i Sony Bravia, wszystko pięknie na papierze, mam serwer DLNA nie jako program na PC, ale jako odrębne urządzenie (synology), sony ex500 teoretycznie obsługuje DLNA, w praktyce ogranicza się to do JPG i MP3, jeśli chodzi o video to widzi niestety katalogi bez zawartości, tak więc rozumiem irytację jednego z forumowiczów.
Dobry streamer wydaje się rozwiązywać problem audio i video jednocześnie, niekoniecznie musi to być WD TV Live.

Oczywiście można nabyć ampli z lan/DLNA i problem muzy mamy z głowy. Video, jako puszczane okazjonalnie, odtwarzać z uruchomionego PC i też jakoś będzie. Pytanie jest tylko czy dźwięk z ampli z DLNA będzie cokolwiek lepszy niż ze streamera ?

Które to są te "z cenami barbarzyńskimi" ?, gdzie przebiega granica taniochy, półtaniochy ?
Witam
Zeby nie mieszać.
Przedobrzyłeś podłącz PC do TV skrętką kros jeśli nie masz wolnej karty sieciowej w kompie to dokup ( cena paru paczek papierosów) zapodaj server programowy nie jakiś dziwny sprzęt wywal światłowód z TV na ampka. będziesz miał dokładnie to co ja koszt znikomy i i zobaczysz co potrafi Sony i co co to za zwierze to DLNA
Jeśli dalej będziesz niezadowolony to się podam do dymisji, cokolwiek miałoby to oznaczać.
Taniocha do 2 pół taniocha do 4 tu normalny do 7 tu drogi do 10 barbarzyński wiadomo.
Jakość dźwięku będzie zależna tylko i wyłącznie od jakości materiału na kompie przcież napisałem wyraźnie server przesyła dźwięk LPCM jeśli coś ci to mówi. :lol:
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry