ONKYO 807 czy 708, a może cos innego z DLNA i dobrym stereo

pire

New member
Witam,
Jak w temacie, poszukuję ampli z DLNA i dobrym stereo. Muzyka będzie zasysana z serwera (głównie FLAC, trochę MP3), obecnie do ampli podłączony będzie tuner N-ki, w przyszłości jakiś odtwarzacz video, nie zależy mi na 7.1 (rozbudowa do 5.1 w przyszłości), strefach i tym podobnych bajerach.

Pomieszczenie ok 25-28m2
tv,filmy/muzyka = 40/60
muzyka etno, jazz, rock, piosenka aktorska, lubię dobry wokal i czytelne instrumenty
słucham raczej umiarkowanie głośno i cicho
miło by było zmieścić się w cenie do 3000 pln

Niestety streamowanie z serwera posiadaja obecnie dopiero modele ze średniej półki, z których wstepnie wybrałem:

Onkyo 807 / Onkyo 708 - jeśli ktoś słuchał obu, proszę o komentarz, ceny zbliżone, różnice na pierwszy rzut oka niewielkie

W cenie miesci się również Denon 1610/1611/1910/1911 z DLNA poprzez dodatkową stację dokującą, może niesłusznie myslę, ale wymienione modele wydają się odstawać od powyższych onkyo i obawiam się dźwięku przez stację dok. (wyjście RCA)

Chętnie rozważę inne propozycje i podpowiedzi
 

pire

New member
A może Onkyo 607/608 lub Denon 1610/1910 i Media player np WD TV Live lub coś podobnego z wyjsciem HDMI i optycznym, a nadwyżkę przeznaczyć na lepsze głośniki.
 

arczik

New member
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx zdaj sie na odsluch wlasny-do muzy ktora preferujesz nada sie D1910 plus jakies miekkie kefy,rewelki nie bedzie ale powinno byc w miare muzykalnie,jak nie posluchasz paru zestawow to i tak cokolwiek nie kupisz padna ohy i ahy wynikajace tylko z nieznajomosci innych systemow.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

pire

New member
Zastanawiam się, czy użycie dodatkowego streamera (np WD TV Live) z wyjściem cyfrowym lub HDMI będzie miało wpływ na pogorszenie dźwięku (FLAC/MP3) przy założeniu że moje audiofilskie wymagania są umiarkowane.
Jeśli takie rozwiązanie nie wpłynie na pogorszenie dźwięku, to rozsądniejszym wyborem będzie Onkyo608 lub Denon1910/11, wydają się porównywalne w cenie, funkcjach i opiniach dotyczących jakości dźwięku (????). Dodatkowo mam możliwość streamowania video z serwera. Minusem jest dodatkowy pilot (bedzie ich razem 4), może któryś pilot jest programowalny.

Czy są jakieś znaczące różnice pomiędzy powyższymi ampli ?
 

pire

New member
Oczywiście po wyborze ampli planuję odsłuch, ale ograniczony do wyboru głośników pod konkretne urządzenie.
 

McMatheo

New member
nie wiem jak technikalia ale czytając:

"muzyka etno, jazz, rock, piosenka aktorska, lubię dobry wokal i czytelne instrumenty
słucham raczej umiarkowanie głośno i cicho"

ja osobiście nie miałbym wątpliwości - kupiłbym Marantza. Do tego zrównoważone tonalnie kolumny (takie, które nie zapomniały o jakości rodem ze świata stereo) i zamknięty sub o w miarę dużej mocy.

KD jako bum, bum, bum jest chyba dla Ciebie dodatkiem 8)
 

killpit

New member
Po pierwsze 608 gra dużo lepiej od 1910 czy 11 jak posłuchasz sam zrozumiesz o czym pisze.
Co do pilota to Onkyo obsługuje 99% sprzętu na rynku bez znaczenia na marke i zamiast 4 będziesz miał 1
Natomiast ja kierowałbym się w 807 to ampli którym pokazuje swoje możliwości i w tej kwocie bezkonkurencyjny.
 

McMatheo

New member
ale tu: Onkyo TX-NR807 Home cinema amplifier review - from the experts at whathifi.com

nie dostał najwyższych not... Co ciekawe skrytykowano go za:

Can be unruly and uncompromising; lacks the subtlety and low-level dynamics of class-leaders

Co czyni go WPROST sprzecznym z oczekiwaniami wyrażonymi jako:

"muzyka etno, jazz, rock, piosenka aktorska, lubię dobry wokal i czytelne instrumenty
słucham raczej umiarkowanie głośno i cicho"


Skoro tak to bardziej pasuje tu:

Denon AVR-2310 Home cinema amplifier review - from the experts at whathifi.com

lub

Marantz SR6004 Home cinema amplifier review - from the experts at whathifi.com
 

McMatheo

New member
Onkyo 807 dostał najwyższe oceny :
Google Tłumacz
To wiele znaczy w tej branży.

Kiki...a ja w pewnej części wypowiedzi rozumiem dembola.

Manipulacja nie musi opierać się na kłamstwie. Wystarczy eksponować to co korzystne i przemilczać to co niekorzystne. Fajnym przykładem jest tu sonda Onkyo vs Onkyo. Formalnie trudno jej coś zarzucić ale to zalatuje manipulacją. Róbmy sondy o wszystkich markach bo takie mają sens i nie budują dziwacznego obrazu rzeczywistości.

Przypomina mi się stary dowcip.

W pewnym wyścigu kolarskim w latach PRLu brało udział dwóch kolarzy - Rusek i Polak. Pierwszy linię mety przejechał i wygrał Polak. A tak w Związku Radzieckim opisano to wydarzenie:

Rosjanin był drugi a Polak przedostatni.


Chyba jasno po raz kolejny wykładam o co chodzi. Prawda?
Sądzę, że warto zrozumieć często skarajnie poirytowanych użytkowników, którzy reagują na wynaturzenia i nie udawać, że nie wiadomo o co chodzi.
 

pire

New member
Dziękuję za wszelkie podpowiedzi.

Spojrzałem na gabaryty, onkyo 807 to potężny klocek, będzie problem z głębokością.

Będę się skłaniał ku 608, z WD TV Live mieści się w budżecie, coś jeszcze zostanie na kolumny.

Jakie kolumny wybrać do odsłuchu z 608 ?, na początek wezmę fronty do stereo, warunki odsłuchowe jak niżej:

Pomieszczenie ok 25-28m2
tv,filmy/muzyka = 40/60
muzyka etno, jazz, trochę rocka, piosenka aktorska, lubię dobry wokal i czytelne instrumenty
słucham raczej umiarkowanie głośno i cicho

Może coś polecicie ?
 

pire

New member
W zasadzie to jestem zdecydowany na ten klocek - onkyo 608 (do EISA nie bedę czekał ;-))

Pozostała jeszcze kwestia kolumn, zależy mi na wyraźnym, pełnym dźwięku i wokalu przy niezbyt głośnym słuchaniu muzy. Na początek będą fronty w stereo i jeśli nie będę czuł potrzeby rozbudowy to tak zostanie. Wolałbym też obyć się bez suba ale bez uszczerbku na basach. Dodam też, że nie jestem bardzo wymagającym audiofilem i nie chciałbym żeby kolumny zdominowały mi salon, raczej dyskretnie go uzupełniały. Mój wybór ograniczam do kolumn podłogowych domyślając się, że podstawkowe będą z reguły wymagały suba (jeśli się mylę proszę o korektę).

Pod rozwagę biorę:

Klipsch F-1
Klipsch F-2
Klipsch RF-52
MA BR 5
Dali Concept 6
Wharfedale Diamond 10.5
Wharfedale Diamond 10.6

Do odsłuchu chciałbym wybrać 3 max 4 typy, bardzo proszę o podpowiedzi.
 

pire

New member
Klipsch - ok, ale który (gabarytami pasuje mi F-1), MA BR 5 - ok, co powiecie na KEF iQ50, często jest zestawiany z MA BR 5, warto odsłuchać ?

Dla uściślenia zweryfikowałem wymiary salonu, jest ok 20-22m2 (to nie do końca prostokąt, stąd ten przybliżony wymiar).
Kolumny będą stały przy ścianie, jedna nawet w narożniku (jeśli ma to znaczenie przy wyborze).
 
Do góry