Onkyo 8050 + Melodika BL40 - dziwny problem

mors111

Active member
Bez reklam
kilka dni temu byłem u kuzynki na parapetówce

ma sprzęt jak w temacie . Jak się impreza rozkręciła , zachciało się więcej czytaj głośniej i tu pojawiła się mała zagwozdka , podczas dość głośnego słuchania przestały grać głośniki wysoko tonowe , jak się ściszyło dźwięk w "gwizdkach" powracał :shock: i tak kilka razy

pytania:
-czy amplituner sam na skraju swojej mocy wyciszał maksymalnie wysokie tony czy też w kolumnach zastosowano jakieś zabezpieczenie ?

osobiście mnie to denerwowało jak był ładny dźwięk i nagle giną wysokie tony , mi to na zabezpieczenie w kolumnach wygląda , dotąd nie spotkałem się z czymś takim

spotkaliście się z czymś takim
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
a po jakim czasie po kilku minutach czy po kilku godzinach? to tak jakby cos z pradem bylo nie tak
 
Ostatnia edycja:

pieniążek1

Active member
Bez reklam
czyli jakby odcinał amplituner...daleko masz do kuzynki?najlepiej sprawdzic to na twoim ampli tylko czy chce ci sie odłaczac kable...moze byc tak ze przy zwiekszonej mocy prad nie dochodzi...wysterowanie sygnalu moze byc błedne przy zwiekszonej głosnosci..ale mocowo powinno byc ok przy tym ampli...
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Z zabezpieczeniem głośników spotkałem się tylko raz przy kolumnach JBL ale tam to było zrealizowane za pomocą bezpieczników - podobnie jak działają stopki w domu
Trudno tak powiedzieć na odległość .Najprostszym sposobem sprawdzenia jest podłączenie jakiegoś amplitunera /wzmacniacza do tych kolumn i wtedy zobaczysz czy problem się powtórzy
 

mors111

Active member
Bez reklam
Czyli gdzieś jest warystor :) sprytny pomysł.

bardzo sprytny , choć mi do końca nie mi pasował , bo nie było to na skraju mocy , amplituner grał z lekko podkręconymi potencjometrami basu i wysokich tonów , jednak jak dla mnie zbyt szybko odłączał głośniki wysokich tonów

nie sprawdzę tego na swoich kolumnach , po prostu mi się nie chce :mrgreen: , u mnie takie granie wygląda ciekawiej
 
Do góry