Onkyo 8050 a może coś tańszego

ironmzes

New member
Witam.

Stoję przed wyborem zakupu sprzętu do grania.
Na samym początku chciałem coś w stylu yamaha 473, fajne radio internetowe i "dizajn"
Ale zdałem sobie sprawę że głównie słucham muzyki więc raczej iść w stereo. Znalazłem ONKYO 8050 z radiem internetowym ale cena jak dla mnie trochę za wysoka więc jestem gotowy zrezygnować z radia internetowego wtedy onkyo 8030 tańsze zdecydowanie. Ale zastanawiam się nad sprzętem typu Pionieer sx-20 tylko nie wiem czy ten pionek pociągnie moje Tagi Harmony 806.
Bardzo proszę o jakieś propozycje.
Wiem że ampli do KD nie zagra jak typowe stereo ale czy zakup Np takiej Yamahy lub onkyo 414 ewentualnie pionka 527 będzie dobrym wyborem do odsłuchu stereo.
Zaciekawił mnie też pionek 922 (EISA)
Dylematów dużo.
 

rumburak80

New member
Bez reklam
Yamaha 473,onkyo 414 czy pioneer 527 niestety do stereo bedą beznadziejne.Zeby jakos to grało musza to byc przynajmniej modele pioneer 9xx,onkyo 6xx,hk 2xx,denon 19xx,marantz 5xxx,yamaha 6xx ,a i tak cudów nie będzie.Jezeli głównie stereo, to lepiej taki wzmak lub amplituner.
 
Ostatnia edycja:

KarolP

New member
Mi się bardzo podoba Onkyo 8050. Za swoją cenę oferuje całkiem sporo, nie tylko radio internetowe, ale i (a może przede wszystkim) możliwość odtwarzania plików, w tym w bezstratnym i popularnym formacie flac via DLNA i USB. Wpięcie Internetu, dysku z kolekcją flaców i sensownych głośników daje teoretycznie bardzo fajny zestaw. Piszę teoretycznie bo nie mam tego amplitunera, prawdopodobnie wkrótce go kupię, jak dorwę okazję zobaczyć jak to się obsługuje no i przede wszystkim jak gra. Szkoda, że Onkyo nie odtwarza 24-bit/192kHz i .cue (tak przynajmniej było w pierwotnej wersji softu), ale i tak 8050 nie za bardzo ma konkurencję jeśli uznać odtwarzanie z USB i DLNA za konieczne.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jeżeli cenisz muzykę to tylko wzmak stereo. Onkyo jest dobrym sprzętem ale do KD, w muzyce wypada co najmniej średnio. Poczytaj sobie opinie Amplituner ONKYO TX-8050 - Ceneo.pl. Sam mam Onkyo do kina domowego, ale do stereo dokupiłem wzmak. A nie jestem audiofilem. Oczywiście, nie piszę tu o ampli kosztujących 4,5, czy 6k, z czego i tak wzmaki w odpowiedniej cenie deklasują te ampli. Po krótce, ampli KD są do dźwięku przestrzennego w filmach, a do muzyki stereo nadal pozostają dobre zestawy stereo.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

KarolP

New member
Jeżeli cenisz muzykę to tylko wzmak stereo. Onkyo jest dobrym sprzętem ale do KD, w muzyce wypada co najmniej średnio.
ONKYO 8050, o którym piszemy, to przecież dwukanałowy amplituner stereo a nie KD. Na pewno wzmacniacz stereo + oddzielne klocki dadzą najlepszy efekt, ale będzie to rozwiązanie wielokrotnie droższe niż owe 2 tys. zł.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Musicie wybaczyć:) Jest piątek wieczór. Wolny weekend:) Nie zmienia to faktu że Onkyo nigdy nie było sprztem do odsłuchu stereo. Są lepsze marki do tego celu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

rumburak80

New member
Bez reklam
Oj było,było i ma swoje grono zwolennikow takich samych jak innych ,,lepszych'' marek.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

rumburak80

New member
Bez reklam
Jakoś mnie się nie wydaje:) Możesz polecić konkretne modele?

Np;integra a 8850,8870.Sam kiedyś mialem ten pierwszy i grał świetnie,lepiej niż marantz którego posiadam obecnie,ale onkyo to była trochę wyższa półka.Brzmienie miał raczej wyrównane,neutrealne,dynamiczne zresztą takie lubię.Zapewniam że do odsluchu stereo nadaje się jak najbardziej i mozliwe ze by ci się podobało.Z chęcią bym wrócił do niego,ale ceny chore,stan niewiadomy a do marantza juz sie przyzwyczaiłem i bardzie skupiam się na przyjemności z słuchania muzyki a nie zabawy w poszukiwanie idealnego zestawienia.Pozdrawiam.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Pewnie że jak się poszuka, to znajdą się jakieś wyjątki. Ale ogólnie kiepskie są opinie ta temat wzmacniaczy Onkyo. Jeśli chodzi o to pole to Onkyo wydaje się być z tyłu za np. NAD, Arcam, Rotel, Luxman itd.
 

KarolP

New member
Wracając do ONKYO TX-8050 jeżeli ktoś posiada ten ampli to proszę o wrażenia z odsłuchu i używania. Jeżeli chodzi o funkcjonalność to niestety nie ma on za bardzo konkurencji. Moje założenia to muzyka flac z USB jako główne źródło dźwięku i na drugiem miejscu radio internetowe. Większe pole do popisu jest przy wyborze kolumn i tu proszę o sugestie - jakie warto brać pod uwagę do odsłuchu żeby to dobrze razem brzmiało. Budżet na głośniki (wraz z kablami) podobny jak przy ampli a więc do 2 tys. zł.
 

KarolP

New member
Około 25mkw. Pewnie nie mniej istotny jest rodzaj muzy. Dość różnorodnie. Sporo płyt, które kupiłem w ostatnich kilku latach można włożyć do szuflad (neo)folk, muzyka etniczna, sakralna, new age, ostatnio sporo też jazzu, zawsze lubiłem reggae, znacznie rzadziej mocniejszy rock. Lubię, hmmm jak to napisać, jak muzyka dobrze brzmi (dynamicznie, analitycznie) na niskich poziomach głośności.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jeżeli na początek tylko fronty, to polecam coś z MA MR 6, Roth Oli 40, Klipsch F2/20 lub RF 62, Paradigm Monitor 9 v.7, Dali Zensor 7. Jeżeli od razu zestaw 5.0, to budżet się ogranicza do Wharfedale Obsidian 600, JBL Loft 50, Jamo s606/608, Quadral Quintas 6000.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

KarolP

New member
Głośniki 5.0 do amplitunera stereo? Zestaw ma być z założenia stereo i tak ma pozostać.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jasne, sorki nie doczytałem. Kolumny jak najbardziej warte przesłuchania.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

3echo

Member
Bez reklam
W podobnej cenie jeszcze są Yamaha R-N500,Cambridge Audio Topaz DR 30+ tylko ten drugi chyba nie ma radia internetowego.
EDIT
Psia krew nie zauważyłem,że dyskusja miała miejsce dwa lata temu :).Ale może przez to,ze sam myślałem o tym Onkyo.
Jeśli ma ktoś porównanie to proszę o podzielenie się opinią.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry