Onkyo 805 - jak to zjeść?

Nie-bieski

New member
zakupiłem ten ampli plus kolumny JBL ES90 x 2, centralny, 2 x surround.

Kopa toto ma do tego stopnia ze serce w rezonans wpada. Problem w tym że nie umiem tego poustawiac ,tzn amplitunera i jak do tej pory moj sub plus dwa glosniczki przy kompie wydaje dzwieki instrumentow oddzielone od siebie i o niebo lepsze jak z w/w zestawu. W zestawie dzwiek jest plaski. Pare pytań odnośnie muzy (NIE kina):

1. Czy subwoofer uszlachetnia dźwięk? Czy jak dokupie do zestawu jakiś sub to sie cos zmieni?

2. Co to jest ten "pure"? po wlaczeniu tego ustrojstwa wylaczaja mi sie surroundy tylne

3. Co ma być na wyświetlaczu ampli? "All ch stereo"? moze jakieś inne ustawienia?

4. Zapuściłem kalibracje auto czy jak to tam się zwie....glosniki wydaja dzwięki i cos tam mierzą. Problem w tym ze test przechodzi glosnik przedni lewy, potem centralny (nie byl podpiety) ,potem prawy, potem sub (nie mam go), potem prawy surround (brak), potem to samo lewy (brak) no i tylny surround prawy ale po prawym niestety test sie zatrzymuje i na wyswietlaczu pisze "retry". Czasem retry pojawia sie juz po 2 przednim glosniku....nie ma reguly. O so chosi?

5. Na wyswietlaczu sa ikonki glosnikow (7 ikon chyba) ale wszystkie kwadraciki sa puste i tylko na gornej lewej ikonce i gornej prawej mam oznaczenia glosników jakby widzial tylko dwa przody a przeciez podpiety mam takze 2 x tył

6. Zakupilem najlepsze kable, niestety w przednich glosnikach a dokladnie w kazdym z osobna sa 4 wejscia, ja do kazdego podpialem tylko dwużyłowy....pozostaja jeszcze po dwa i nie wiem z czym to zjeść i czy ma sens uzywanie pozostałych dwóch przy sluchaniu muzy?

7. Czy jest jakiś reset amplitunera?

8. Dziala mi tylko gniazdo anteny FM kabelkowej, szumy sa po podpieciu wewnetrznej ramowej ,jakby trzeba bylo w ampli w setupie gdzies przelaczyc na wyjscie antenowe do tej ramowej, szukalem w instrukcji ale tam nic nie ma.

Chciałbym dodać ze z instrukcją siedziałem ze 4 godziny. Nie znam terminologii muzycznych i audio i naprawde bardzo mi ciezko cokolwiek zrozumiec. Nie mam tez zadnych znajomych ktorzy znaliby sie na tym. W najwiekszym miescie niedaleko mnie sadze ze nie ma zapalenca ktoremu moglbym za usluge ustawienia zaplacic.

ps. wiem ze JBL-e maja rozne opinie, ale do cholery nie sadze aby mialy plaski dźwięk ,nie sadze tez aby glosniczki do kompa graly lepiej od takiego sprzetu (chodzi o ten szlachetny dźwięk).

pomocy
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Nie-bieski...
Szacun.Zakupiłeś niekiepski sprzęt,ja rozkoszuję sięnimod 1,5 roku ale for god sake poczytj instrukcję jeszcze ze 4 godziny. Kilka odpowiedzi:

Ad. 2. Tryb "pure" totryb czystego stereo. Sygnałidzie wprost z CD z pominięciemwszystkich "ulepszczy" aby nie potęgować szumu czyli by odsłuchć CD tak jak miał w zamiarze reżyser dźwięku,który go nagrywał.

Ad.3,4,5. - patrz instrukcja

Ad. 6. Zmostkuj porty w głośnikach (są przystosowne do bi-wireingu). Poczytj coo to za "zwierz" w internecie a przed zmostkowaniem dokłdnie przestudiuj instrukcjękolumn,żebyś nie spalił głośników.

Powodzenia,

Fat
 

Nie-bieski

New member
FAT


najbardziej pomogłeś mi ad2. Piszesz ze ad 3,4,5 w instrukcji ale np odnośnie ad 3 to w kazdej opcji muza sie odtwarza i w "all ch stereo" także. Odnosnie punktu 4 to przewertuje jeszcze raz co z tą kalibracją. Punkt 5 tez. Ale co z punktami 1, 7 i 8?

dzieki za odpowiedź


natomiast instrukcja przeraza mnie, ta terminologia, ta mnogość funkcji......nie ma szans....nie ogarne tego
 

bagiennik

New member
Bez reklam
To poproś o pomoc fachowca :) Sam czasem do klientów jeźdże, wiem jak to jest ;) Udaj sie do jakiegoś sklepu i załatw wizyte domową ;)
 

u96aro

New member
Ile Cie ten zakup wyszedl jesli mozna wiedziec bo sam jestem zainteresowany takim zestawem przy obecnych problemach ze ampami h\k.
 

Nie-bieski

New member
Za pomocą skąpca, plus kabelek 6 m za 20 zl i drugi do surround-ow 30 m (ceny nie pamietam) zestaw wynioslby okolo 6.900 zł.

Kupiłem jednak w saturnie na pałę nie znajac cen ze skapca. Obiecywali mi rabaty, negocjacje a ja spodziewalem sie ze to bedzie cos w stylu ze dadza mi porzadne znizki w saturnie na kolumnach ale za to naciągną na ampli i cena jesli nie bedzie rowna tej ze skapca to na pewno wyzsza.

Okazalo sie ze nie, za calosc zaplacilem 6600 zł w saturnie i oni rzeczywiscie nie naciagali.

To bylo pare dni temu i ceny sie zmieniaja aczkolwiek ja wyszedlem dobrze.
 
Do góry