Onkyo 805 jak podłączyć po latach

manfred1

New member
Dzień dobry. Padł mi wyświetlacz w amplitunerze po naprawie nie mogę dojść jak to wszystko podlaczyć ze sobą.
1. hdtv nc+ łącze z amplitunerem poprzez hdmi do in1 oraz kablami component z tv
2. dvd łącze z amplitunerem poprzez hdmi do in 3
Mam dźwiękz nc+ i dvd na amplitunerze ale nie mam wizji na tv. Gdy podpinam kabel hdmiz amplitunera z gniazda out do tv tracę głos. Jak to poprawnie podłaczyc?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jeżeli dekoder NC+ podłaczyłeś po HDMI do amplitunera, to po co jeszcze łaczysz sam TV z amplitunerem? Dekoder możesz podłączyć na dwa sposoby, albo po HDMI do TV i optykiem do amplitunera, albo HDMI do amplitunera i z amplitunera ( HDMI Out) do TV. Trzeba wtedy załączyć opcję Pass Through w amplitunerze, żeby można było oglądać TV bez konieczności załączania całego kina. DVD też łączysz z ampli po HDMI. Musisz oczywiście pamiętać o wybraniu odpowiedniego wejścia na pilocie.
 

manfred1

New member
Jeżeli dekoder NC+ podłaczyłeś po HDMI do amplitunera, to po co jeszcze łaczysz sam TV z amplitunerem?

Aby oglądać nc+ bez włączonego amplitunera. czasami słucham muzyki z ampla a rodzinka ogląda jakiś film




Trzeba wtedy załączyć opcję Pass Through w amplitunerze, żeby można było oglądać TV bez konieczności załączania całego kina.

O tym nie wiedziałem wieczorem przetestuje oczywiście jak znajdę gdzie to się włącza :)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Przecież jeżeli byś podłączył dekoder N pod sam TV po HDMI a optykiem pod amplituner, to też mógłbyś sobie słuchać muzyki na KD np. z DVD, a rodzinka by mogła oglądać film z dźwiękiem na TV?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jeden i drugi jest kablem cyfrowym, i w przypadku N-ki nie ma znaczenia jakim podepniesz. Ja osobiście wolałem podpiąć bezpośrednio dekoder pod TV i optykiem pod amplituner, bo czytałem że nieraz mogą wystąpić problemy z kompatybilnością. Koszt zwykłego optyka to grosze. Przetestuj oba warianty i zobaczysz w jakiej konfiguracji Ci lepiej pasuje. Acha, Onkyo potrafi zużywać sporo prądu w trybie Pass Through, więc trzeba się zastanowić czy opcja podana wyżej nie jest lepsza?
 
Do góry