onkyo 805 czy marantz 7002

cnapelo

New member
WITAM MAM ZAMIAR KUPIC SOBIE KINO DOMOWE I NIE JESTEM ZDECYDOWANY CO WYBRAC MARANTZ 7002 CZY ONKYO 805 MAM ZAMIAR SŁUCHAC MUZYKI 70 % RESZTA TO FILMY. POMIESZCZENIE OK 25mKW. BEDE WDZIECZNY ZA POMOC W WYBORZE POZDRAWIAM SLAWEK
 

degray

Member
Witam,polecam Marantz.W muzyce(i nie tylko)zagra zdecydowanie lepiej,to troche inna półka niz onkyo.Przez ostatnie 7 lat uzywalem marantza,niestety dokonal zywota i przesiadlem sie na onkyo (jedna z moich nielicznych zyciowych pomylek).Pozdrawiam
 

mystic

New member
Jeśli Onkyo serii SR8xx to tylko model SR875 ! Jest co prawda ok 1k droższy od 805, ale za to otrzymujemy 1 wejście HDMI więcej i przede wszystkim znakomity scaler Reon-HQV. Więc mamy wspaniałą możliwość puszczenia wszystkich żdródeł SD przez ten ampli i uzyskania najlepszej jakości obrazu. Za tysiąc złotych nigdzie nie dostaniemy takiego rozwiązania w osobnym klocku, a jest to doskonała alternatywa dla profesjonalnego skalera DVDO VP50 / VP50pro.
 

mystic

New member
degray napisał:
do szanownego przedmówcy,marantz w niczym nie ustepuje onkyo,wystarczy wejsc na link ktory podalem wczesniej i porownac.Polecam również plik pdf na tej stronie: http://www.marantz.com/new/index.cf...roductDL&cont=eu&bus=hf&prod_id=3702&single=1
Na tym moja rola w tym wątku sie konczy,kupujacy sam musi zadecydowac,serdecznie pozdrawiam kolegow:)
Wszedłem na link i tak na szybko, bo nie znam tak dokładnie tego marantza widzę, że to czego nie ma a ma onkyo-SR875 to:
- DTS HD MA
- Reon-HQV
- onkyo 7x200 przy 6 ohm - marantz tylko 7x110 nie pisze przy ilu (dla mnie ważne te 6 a nie 8 ohm)
- certyfikat THX Ultra II - nie patrze na świstki, ale jednak ...
- brak porzadnego trafo toroidalnego, wystarczy porównać wagi ;) choć nie jestem do końca pewien czy onkyo ma toroidalny.

... ale aptekarzem nie jestem ;) Polecam LINK i zajrzeć do działu TESTY.
 
Ostatnia edycja:

degray

Member
znam te linki doskonale,na ich podstawie zakupilem onkyo.Niestety to tylko dane na papierze i nijak sie maja do tego jak naprawde brzmi dany model.jesli cos jest mniej wypasione nie znaczy ze jest gorsze.co zas sie tyczy THX to roznica miedzy select a ultra polega tylko na kubaturze pomieszczenia w jakim ma byc eksploatowany dany sprzet.polecam zapoznac sie ze specyfikacja thx.Widze ze ten wątek zrobil sie juz prywatną rozmowa a nie takie jest jego przeznaczenie.jesli kolega chce na ten temat porozmawiac zapraszam na GG1716706.przepraszam za zasmiecanie forum.pozdrawiam
 

mystic

New member
Nie masz za co przepraszać, w końcu po to jest forum by wymieniać się swoimi doświadzeniami, a rozmowa jest jak najbardziej na temat. Rozumiem, że tego marantza też miałeś w domu na odsłuchu, w tych samych warunkach co onkyo i Twoja opinia jest na tej podstawie. Tak jak powiedziałem nie znam tego modelu, dlatego odniosłem się do suchych danych z linka, którego zacytowałeś. Skoro miałeś okazję posłuchać obu, to masz jak najbardziej prawo do swojej subiektywnej oceny porównawczej, i jeszcze raz ... nie masz za co przepraszać ;).
Jak dla mnie, (to też moja subiektywna ocena) onkyo jest bdb amplitunerem, spisującym się wyśmienicie zarówno w kinie jak i hifi, potwierdzają to również wszystkie testy, które czytałem na jego temat, jedyne zastrzeżenia są do końcówek mocy, ale do moich warunków jest jak najbardziej OK. Dodatkowo oferuje referencyjny skaler HQV dla wielu żródeł SD, i sprowadza wszystkie (4-hdmi + 3-component) w najlepszej do uzyskania w sposób nieprofesjonalny jakości do jednego EXT w telewizorze - za rozsądną cenę. Może gdybym mniał okazję porównania w bezpośrednim starciu obu amplitunerów zmienił bym zdanie, ale niestety takiej okazji nie mniałem, dlatego zostanę przy swoim. Onkyo słuchałem, macałem, ... i dlatego zdecydowałem, że w najbliższej przyszłości zamieszka razem ze mną :).
 

degray

Member
Tak wlasnie jest,masa sprzetu a brak mozliwosci porownania,mizrene pokoiki odsluchowe w sklepach niestety nie daja odpowiedzi na nurtujace pytania co bardziej bedzie odpowiadac,dwadziescia kilka lat temu lubilem(zreszta nadal lubie) golonke z chrzanem i kapustą i do tego 4x50ml wodki-tak GRA onkyo,teraz wole poledwiczki wieprzowe z borowikami w sosie śmietanowo ziołowym-tak BRZMI Marantz.Oczywiscie to moja bardzo subiektywna ocena:) cztery miesiace temu kupilem onkyo i niestety nie potrafie sie przyzwyczaic do tego co soba reprezetuje,zgodze sie jest nowoczesne niezle wypasione,tylko na ile sie z tego wypasienia korzysta?porownywalem marantz'a niestety juz po zakupie onkyo(wczesniej 7 lat mialem marantz'a tylko zdechł i tak mnie to zdenerwowalo ze postanowilem kupic cos innego)Trzeba sie dobrze zastanowic zanim sie kupi cos za niemale pieniadze,a co niestety nie przyniesie spodzieanej radosci.Polecam testy odsluchowe a nie porownywanie parametrow na papierze.Producent i tak napisze co zechce,a my ludzie z pieniedzmi i tak tego nie sprawdzimy,jedyne co nam pozostalo to nasze oczekiwania i sprawne uszy:)Pozdrawiam wszystkich czytajacych:)
 

cnapelo

New member
Onkyo 805 Czy Marantz 7002

dziekuje za podpowiedzi bede słuchał raczej muzyki 60% a pozostałe to telewizja w czystym tego slowa znaczeniu .POZDRAWIAM
 

mystic

New member
Sorry ale metafory o golonce nie zrozumiałem i sie nie bedę odnosił ;). Rozumiem, że kupileś Onkyo SR-875 bo nie wyraziłes się jasno i nim jestes rozczarowany ? Nie napisałeś nic na jakich kolumnach to gra u ciebie, może są bardziej wymagające ;), może warto zainwestować w porządny preamp ;). Tzn. że kupiłeś tego klocka bez porównania z marantzem przed zakupem ? Nie zapominajmy, że to sprzęt w głównej mierze do kina domowego, a nie do audiofilskich odsłuchów hifi. Może audiofil się rozczaruje, dla mnie jest ok, do celów jakich został zbudowany i moich oczekiwań jest OK. Ale tak jak mówię to moja subiektywna ocena, każdy ma swoje oczekiwania, jednemu pasuje, drugiemu mniej. Moim zdaniem do kina jest bdb i to zarówno pod wzdlędem audio jak i video, takie "wash and go" dwa w jednym, a nawet trzy. Amplituner + skaler + kondensator video do jednego wyjścia, co też jest ważne bo ilość wejść w ekranach jest wciąż ograniczona. Twoja wypowiedź potwierdza jedna główną zasadę, z tym się zgadzam w 100%, nie kupujmy kota w worku, sprawdźny sprzęt dokładnie, nie bazujmy na reklamach i ulotkach, pomęczmy sprzedawcę, niech się wysili zanim skasuje nasze ciężko zarobione pieniądze, jesli to możliwe weźmy sprzęt do domu, sprawdźmy w naszych warunkach.
@cnapelo, widzisz ciężko dokonać zakupu bez własnych organoleptycznych oględzin ;) ale na szczęście są fora takie jak te, gdzie spotykają się, zapaleńcy, dzielą się opiniami i własnymi spostrzeżeniami, pozwala to często spojrzeć w stronę, w którą nie planowaliśmy wcześniej spoglądać. Życzę udanego wyboru.
 
Ostatnia edycja:

degray

Member
I o to wlasnie chodzi:)przy 60% muzyki polecam firme Marantz(ale to tylko moje zdanie).Mysle ze na tym mozna zakonczyc ten temat,serdecznie pozdrawiam
 
Do góry