Onkyo 805 czy H/K 255 co polecacie

klapi

New member
Witam serdeczie, jako że pierwszy raz udzielam się na tym forum, bo dotąd tylko czytałem posty chciałem się dowiedzieć co byście wybrali drodzy koledzy, właśnie czy onkyo 805 czy może H/K 255, obecnie są w podobnej cenie, ale onkyo wydaje się być dużo wyzszym modelem lecz czy lepszym? Chciałbym kupić któryś z nich mam salon około 30m otwarty z jednej strony. Całość z otwartym aneksem ma około 50m. Chciaałbym używać ww amplituner do muzyka/kino (50/50%). Bardzo dziękuję za odpowiedzi.
 

klapi

New member
Witam i dzięki za zainteresowanie. Słucham muzyki przeróżnej od spokojnej do techno, ale tak naprawdę najbardziej skłaniam się ku muzyce z lat 80 polskiej jak i zagranicznej (z polskiej Lady Pank, ale i Maryle Rodowicz) także moje preferencje muzyczne są dosyć rozległe. Ale to co lubie w muzyce to mocny mięsisty bas i wyraźna średnica.
Co do kolumn to skłaniał bym się ku jamo s606 (cały komplet 5.1 z subem jamo sub 300) czytałem o nich dosyć dużo pozytywnych opini, ale jetem otwarty na inne propozycję.
Z ampli tak do 2500zł raczej, czyli Onkyo 805, H/K 255, może yamacha 863, a może jeszcze coś innego, naprawde nie wiem i prosiłbym o wasze opinie, jako że w tym temacie nie posiadam odpowiedniej wiedzy.
 

jeżyk

Member
Witam. Niedawno zakupiłem Onkyo 805 + JBL ES Pack (dzięki blackninja za sprawną transakcję).
Słucham szeroko pojętego rocka - dla mnie gra bardzo dobrze. Na początku także rozważałem zakup HK255 ale po odsłuchu (a wiadomo że każdy ma inne ucho) oraz po przeczytaniu zdarzających sie problemów z "pykaniem" i innymi dokuczliwościami zdecydowałem się na Onkyo - i nie żałuję.
Pod ampli podpięte jest DVD, PS3, N-ka i wszystko śmiga jak należy.:)
 

klapi

New member
Jeśli to nie tajemnica to czy można wiedzieć "jeżyk" ile zapłaciłeś za ampli i zestaw głośnków, i czy porównywałeś wcześniej oba amplitunery czy kierowałeś się raczej opiniami innych? Sam skłaniam sie ku onkyo 805 raczej i zakup chciałbym zrobić u Blackninji bo wiem że ma atrakcyjne ceny.
 

jeżyk

Member
O ceny pytaj na PW blackninje - ja ci nie powiem bo to tajemnica handlowa:p

Wyboru dokonałem po odsłuchu - mnie się bardziej podobało granie "mojej muzy" poprzez Onkyo (a moze sprzedawca w sklepie nie umiał odpowiednio ustawić HK - bo to nowość wtedy była). Oba sprzęty odsłuchiwałem na JBL ES.
pozdrawiam
 

Michup

New member
ja zdecydowałem się na 805...

Naszło mnie w czasie świąt na zakup kina i po pierwszym zachłyśnieciu się Marantzem przekonano mnie do średnio-wyższej półki Onkyo 805 za podobną cenę ok. 2 kPLN. Kaloryfer współpracuje z Yamahami NS 8900 narazie 5.0.
I cóż, musze potwierdzić dobre opinie o 805. Słysze dźwieki o których nie miałem wcześniej pojęcia... basy mimo braku suba są soczyste, wyższe tony takie precyzyjne, można doładnie określić gdzie grają poszczególne instrumenty. Choć chyba spodziewałem się czegoś wiecej.
Sprzęt się dość zauważalnie się grzeje - znać dobry wzmacniacz klasy przynajmniej AB.
Z wizją nie ma problemu - C+ z philipsa HD po HDMI, DVD LG RH177 wizja po komponencie fonia po coaxialu, TV Sharp x20 po HDMI.

Sprzęt stoi od 3 dni więc napewno później napiszę nieco wiecej.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
do muzyki szerszą sceną dysponuje Harman , ale ponieważ napisałeś 50/50.
To należałoby tego po prostu odsłuchać . U mnie nic nie cyka i nie pyka .
 

christoph38

New member
Witam,

miałem podobny dylemat jak Ty. Wachałem się przez 6 mcy czy brać HK 255/355 czy Onkyo 705/805. Przewazyła obniżka cen Onkyo i wziąłem 805-kę. Nie załuję swojej decyzji. Piecyk zasuwa z JBL serii E80 Northridge choć wcześniej naczytałem się wiele złego o tym zestawieniu. HK robi dobre sprzety ale 255 to nie ta półka co 805 i ponoć nowe Heńki miały/mają problemy z softem. Wielu forumowiczow o tym pisało. Ja jestem zachwycony, słucham po kolei wszystkich płyt od nowa, słychać wiele więcej detali, inna szersza scena... jest wiecej niz ok. Jeśli masz mozliwość najlepiej posłuchaj obydwu i wtedy wybierz. Ja tak zrobiłem, w jednym z salonów audio miła obsługa podpieła mi ampla pod kolumienki i mogłem posluchac jak ten zestaw zamiata :grin: Ty płacisz ty decydujesz.

pozdr
christoph
 

dzieju

New member
A jakie kolumny proponbujecie pod Onkyo 805 ?

Mam aktualnie STX kazda ma po 2 glosniki basowe wysokotonowke i srednotonowke :/ podobno kicha wiec pytam co lepsze ..


Głownie pod filmy ... muzyka sporadycznie a jak juz leci to glosno ..

Lubie cykanie :D szkło etc ...
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Paradigmy monitor 11v6.

Monitor11_Wenge_v6_WWW.jpg
 

dzieju

New member
Niezle ...

Troche male ? 93cm wysokosci ...

Mam tv 52 xl2 stoi na szafce i kolumny beda tyci za nisko w stosunku do obrazu :/ tak o jakies 30cm

Mozesz zaproponowac cos innego ? w cenie do 1600 lub extra 2600zl.
 

CuoreRosso

New member
dzieju napisał:
A jakie kolumny proponbujecie pod Onkyo 805 ?

Mam aktualnie STX kazda ma po 2 glosniki basowe wysokotonowke i srednotonowke :/ podobno kicha wiec pytam co lepsze ..


Głownie pod filmy ... muzyka sporadycznie a jak juz leci to glosno ..

Lubie cykanie :D szkło etc ...

Pod takie preferencje polecam "mój" zestaw. Nie zawiedzie cię. Mission M35i potrafią tak huknąć w kinie, że jak załączę w domu alarm tylko na inercje na okna, to zaraz przyjeżdża SOLID SECURITY. Rozsadza wszystko!
 

dzieju

New member
CuoreRosso napisał:
Pod takie preferencje polecam "mój" zestaw. Nie zawiedzie cię. Mission M35i potrafią tak huknąć w kinie, że jak załączę w domu alarm tylko na inercje na okna, to zaraz przyjeżdża SOLID SECURITY. Rozsadza wszystko!
No dzis kupilem 805 i jestem rozczarowany dzisiejszymi sprzetami :/

Moja stara Aiwa Avd77 doslownie drza mury od niej a ten zakichany dzisiejszy sprzet to kicha bez subwofera :/ jezu .. jutro musze leciec po subwofer :/

No chyba ze jest jakis myk zeby Onkyo dalo wiecej basu ... bo jest lipa w stosunku do Aiwy

Ustawilem Stereo Wylaczylem subwofer w configu ustawilem EQ na podbicie basu i dalej jest duuzo slabiej niz aiwa :/

Membrany w STX lataja przy aiwie a Onkyo dze ryja a basu malo :/

Czy to normalne dzis ? .... Aiwa wazy 12kg a Onkyo prawie 25kg

Zaraz poczytam o tych glosnikach co piszesz ...

No czytalem :/ ale i tak pewnie basu nie bedzie bez subwofera :/ ....
 
Ostatnia edycja:

mako

New member
co wybrać???

Hejka wszystkim, czytam ten watek i cały czas sie zastanawiam nad wyborem jaki ampli mam kupić, obecnie mam Onkyo TX-DS 777 (właściwie z poprzedniej epoki) kupiłem ostatnio Blu Ray'a i full hd lcd Soniacza, wypada dokupić ampli z nowymi formatami, byłem w sklepie "dla idiotów" i facet "ciągnie" mnie w stronę Denona albo Yamahy, ja pytam o Onkyo , On mówi nie jest złe ale za wiele nie jest mi w stanie powiedzieć, pare tygodni temu "wymysliłem" sobie Onkyo 606, gadałem ostatnio z kumplem kinomaniakiem i powiedział mi że 605 jest lepsze niz 606, trochę się zdziwiłem ale nie dyskutuję, teraz mysle sobie może o 805 albo 806. Kolumny tez raczej muszę kupić nowe bo gram obecnie na starych dali 505.
Facet w MM stwierdził że jak dla niego to Onkyo gra troche "płasko", może to i prawda, u mnie tez wiecej basu by się przydało, co więc wybrać ?
Z jakimi głośnikami Onkyo zagra mięsiście basem, i które Onkyo z którymi głośnikami?
 

dzieju

New member
mako napisał:
Hejka wszystkim, czytam ten watek i cały czas sie zastanawiam nad wyborem jaki ampli mam kupić, obecnie mam Onkyo TX-DS 777 (właściwie z poprzedniej epoki) kupiłem ostatnio Blu Ray'a i full hd lcd Soniacza, wypada dokupić ampli z nowymi formatami, byłem w sklepie "dla idiotów" i facet "ciągnie" mnie w stronę Denona albo Yamahy, ja pytam o Onkyo , On mówi nie jest złe ale za wiele nie jest mi w stanie powiedzieć, pare tygodni temu "wymysliłem" sobie Onkyo 606, gadałem ostatnio z kumplem kinomaniakiem i powiedział mi że 605 jest lepsze niz 606, trochę się zdziwiłem ale nie dyskutuję, teraz mysle sobie może o 805 albo 806. Kolumny tez raczej muszę kupić nowe bo gram obecnie na starych dali 505.
Facet w MM stwierdził że jak dla niego to Onkyo gra troche "płasko", może to i prawda, u mnie tez wiecej basu by się przydało, co więc wybrać ?
Z jakimi głośnikami Onkyo zagra mięsiście basem, i które Onkyo z którymi głośnikami?

Spedzilem dzis kolejne 2h przy ustawianiu 805 no i niestety basu nie wyciagniemy z dzisiejszych amp. no ale to cena jakosci :/ wydzielili bass z frontowych z wiadomych powodow , wiec ciezko mi ale pozegnam sie ze stara aiwa i jestem umowiony dzis na odsluch kilku subow w Delta Audio .

Odpisze co i jak jeszcze :/ ale bzmienie czystosc i jakosc dziwieku jest rewelacyjna w 805 cyka slicznie tego mi trzeba bylo ale niestety muss Subwofer :/ no nic jade :/
 

CuoreRosso

New member
darkmajin napisał:
missiony i bas ? komu ty to chcesz wmowic ... to ten twoj velodyne a nie kolumny..

darkmajin-
Nie wiem na jakiej podstawie twierdzisz, że M35i nie mają basu. Według mnie jest go mnóstwo. Przed zakupem słuchałem Jamo C 407, Dali Concept 6 - i w porównaniu nawet z M34i basik wyglądał tam bladziutko.
 
Do góry