Onkyo 706

flisak

New member
Pozwolę sobie odświeżyć ten wątek. Bylem już zdecydowany na 606 a teraz zastanawiam się czy warto dołożyć te 400-4500 PLN i kupić 706??
 

p0is0n

New member
zalezy czego Ci trzeba.
Skaler w obu i tak jest ciulowy
Kilku W wiecej nawet nie zauwazysz
Co tam wiecej...HDMI moze sie przydac, no i Onkyo obiecuje, ze 706 ma zmieniona konstrukcje koncowek mocy..a czy to prawda?
W muzyce oba sie tak samo nie sprawdza..

Pewnie wielu uzytkownikow tych sprzetow juz sie obrazilo, ale prawda jest taka, ze ponizej 805/806 to sa slabiutkie sprzety, nadajace sie co najwyzej do kina.

Nie wiem czy za te kwote nie lepiej wypadnie Yamaha/Denon z tegorocznej kolekcji (mimo ze sam jestem Onkyowcem ;P )
 

flisak

New member
Na dzień dzisiejszy 706 i 805 (Silver) maja taka sama cenę (np. w sieci sklepow w uk: superfi) i jestem już kompletnie głupi. Niestety nie bede mial mozliwosci porownania (bede odsluchiwal 706-ke). Czy sa jakies duze roznice przemawiajace za jednym z tych modeli?? Co byście doradzili biednemu amatorowi? :roll:
Pzdr
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Kup 805, raz że wyzszy model a dwa że udowodniono chyba że Onkyo z tamtego roku są lepsze niż nowe modele :> A po trzecie to kup Denona 2309, dobrze radzi kolega wyzej :>
 

aneks

New member
Co do Onkyo 805 i Kef iq90 w Gdańskim Albatrosie odsłuchiwałem ten zestaw zainteresowany ceną 805ki. No cóż co tu dużo mówić jeżeli chcesz słuchać stereo to Cambridge 540 pobił Onkyo. A Cambridge'a wzmacniasz stereo Arcama :).

Słuchałem też wcześniej h/k 255 z Dali Concept 8, Kef iq7 i iq90, jbl es 80 i 100 oraz Usherami v 602 i paroma jeszcze lepszym niestety nie zachwycił dlatego zacząłem słuchać Onkyo i Denona. Po Onkyo słuchałem Denona 1709 z Dali Ikon i na dziś mój typ to Denon 2309 (z uwagi na pre-out) i chyba Dali Lektor 6. Rozwaqżam też zwrot do stereo i zakup Denon 1500AE...
 

jm8

Klub HDTV.com.pl
VIP
Miejsca jest na jeden "klocek" :) więc ampli musi robić za wszystko.
Kef iq 70 ładnie zagrają z onkyo 805 i wyższymi modelami, z harmanami (te dopadają za "pykanie"), ale denon też mieści się w przedziale cenowym i wygląd nieco bardziej odpowiada - drugorzędne znaczenie ale jednak:). Brzmienie kefów mi odpowiada tylko szukam ampli, który dobrze / lepiej poradzi sobie z tymi kolumnami.
Wybieram spośród:
1 Onkyo 805
2 Denon 2309
3 Yamaha 1900
 

pawliszak

New member
Postaw na Denona 2309 (chłodzenie bez wiatraka i lekko ciepły). Onkyo też ładnie gra, ale potrzebuje "powietrza", a piszesz, że miejsca masz mało, to i chłodzenie może być problematyczne.:) Yamaha 1900 nie posiada skalera, no wiesz tyle kasy i .....! Dobre opinie zbierają Marantz-e SR 5003/6003, też nie brzydkie i potrafią zamieszać! (spora moc rzeczywista). Warto przesłuchać!
 
Ostatnia edycja:

jm8

Klub HDTV.com.pl
VIP
pawliszak napisał:
Yamaha 1900 nie posiada skalera, no wiesz tyle kasy i .....!
Yamaha 1900 ma skaler - już 1800 miała, cyt.:

"RX-V1800 potrafi upskalować sygnały wideo do postaci 1080i i 1080p, zarówno w domenie cyfrowej, jak i analogowej. Inaczej mówiąc, pełne 1080p dostaniemy zarówno na wyjściu komponent, jak i HDMI, dostarczając sygnały z najróżniejszych, nawet najpodlejszych źródeł.
A raczej wizja i odsłuch, bo działanie skalera jest zdumiewające. Urządzenie stosunkowo niewiele wpływa na słabe sygnały kompozyt i S-Video, tutaj poprawa polega bardziej na stabilizacji krawędzi, niż interpolacji rozdzielczości. Za to komponent przerabiany jest na cyfrową wersję w naprawdę królewskim wydaniu, a upskalowanie sygnałów z DVD na 1080p przynosi kapitalne rezultaty.
Mało tego, natywny sygnał 1080p przepuszczony przez RX-V1800, czyli poddany jakiejś obróbce w jego procesorach, może wydawać się nawet lepszy niż pchnięty bezpośrednio ze źródła do monitora! Tak, to się zdarza, i chociaż oko może zostać oszukane pewnym podrasowaniem, to ostatecznie liczy się wrażenie. Tak czy inaczej pewne jest, że skaler zaaplikowany w RX-V1800 działa po mistrzowsku"
 
Ostatnia edycja:

pawliszak

New member
Ostatnia edycja:

jm8

Klub HDTV.com.pl
VIP
pawliszak napisał:
Dziwne, sam zobacz!;)

Czyli chyba jest to skalowanie ....co na to użytkowmnicy tej Yamaszki?

To jest nowy model i raczej ciężko o użytkowników
A tu test wersji poprzedniej....
http://audio.com.pl/index.php?page=testy&act=html&katId=13&id=63

A raczej wizja i odsłuch, bo działanie skalera jest zdumiewające. Urządzenie stosunkowo niewiele wpływa na słabe sygnały kompozyt i S-Video, tutaj poprawa polega bardziej na stabilizacji krawędzi, niż interpolacji rozdzielczości. Za to komponent przerabiany jest na cyfrową wersję w naprawdę królewskim wydaniu, a upskalowanie sygnałów z DVD na 1080p przynosi kapitalne rezultaty.
Mało tego, natywny sygnał 1080p przepuszczony przez RX-V1800, czyli poddany jakiejś obróbce w jego procesorach, może wydawać się nawet lepszy niż pchnięty bezpośrednio ze źródła do monitora! Tak, to się zdarza, i chociaż oko może zostać oszukane pewnym podrasowaniem, to ostatecznie liczy się wrażenie. Tak czy inaczej pewne jest, że skaler zaaplikowany w RX-V1800 działa po mistrzowsku.


Dzięki za zainteresowanie :)
Yamaha 1900 jest już za ok. 2700 - jest to model produkowany podobno w Japonii więc jakość powinna być ok. natomiast ciekawi mnie brzmienie tego ampli
 
Ostatnia edycja:
Do góry