Onkyo 686 problem ze źródłem audio dla Zoone2

Szemot

New member
Witam, problem dotyczy źródła sygrnału dla drugiej strefy. Generalnie funkcja wysyłania innego źródła sygnału do drugiej strefy (w moim przypadku głośniki w łazience) nie jest potrzebna bo i tak zawsze chcę grać to samo co w pierwszej. Problem w tym, że nie mogę znaleźć opcji wysyłania tam dźwięku ze źródła HDMI lub optycznego. Mogę zagrać coś z Tidala, Airplay czy radio FM. W instrukcji piszą też o podłączeniu analogowo sprzętów przez RCA. Gdy dokłądnie w ten sam sposób co muzyka przez BT wysyłam jak źródłem jest HDMI (komputer) to nic nie gra. Podobno w tym Onky rok starszym wystarczy nacisnąć przysiek zone i wybór źródła (np PC) i jazda. Tu niezłą jazda jest włączając to czyli 3 sekundy na raz trzeba przytrzymać Mode + Movie lub Music w zależności od tego czy ma grać w pierwszej czy drugiej. Czy ktoś mi tu pomoże? Brak możliwości wysyłania muzyki z PC do łazienki byłby absolutnym regresem w porównaniu do 15 letniego Denona na którym to robiłem.
 

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
W moim Onkyo 609 też tak jest niestety, na drugą strefę można wysłać sygnał tylko ze źródeł analogowych, ja z kolei robię transfer w drugą stronę i zmieniam na Denona.
 

Szemot

New member
W moim Onkyo 609 też tak jest niestety, na drugą strefę można wysłać sygnał tylko ze źródeł analogowych, ja z kolei robię transfer w drugą stronę i zmieniam na Denona.

Przecież to jest jakieś nieporozumienie. Kto dzisiaj używa w amplitunerze analogowych źródeł? o_O Tym bardziej, że poprzednik to ma.
 

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
Odpowiedziałem na pytanie, widocznie w 686 również się nie da. A ciągnąc dalej wyobraź sobie iż są tacy, którzy wpinają RCA np. gramofon, odtwarzacz multimedialny, a nawet CD. Jak widać nie wszystkim dźwięk cyfrowy zawsze pasuje. Amplituner Denon X4500H.
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
W dobie multiromów sonos, heos, omni, musiccasat itd nie warto chyba upierać się przy włączonym ampli do zone2?
 
Do góry