Onkyo 656 / Yamaha MusicCast RX-V683

east

New member
Witam

Mam ofertę za zakup takich zestawów:

1. Dali Zensor 7 (5.0) plus: Onkyo 656 + Blueray Onkyo BD SP 653.
2. Dali Zensor 7 (5.0) plus: Yamaha MusicCast RX-V683 + BlueRay Yamaha BD - S-477.

Całość jak pisałem, Salon 25 metrów, Kino/Konsola 50%, Stereo 50%.

Który zestaw będzie lepszym wyborem? Ktoś doświadczony w zestawie Dali Zensor 7 z tymi amplitunerami?

Który amplituner/blueray będzie lepszym zestawem?

Pozdrawiam
 

popej

New member
IMO lepsza jest Yamaha ze względu na system YPAO RSC + YPAO Volume.

Przy okazji Onkyo 656 to zeszłoroczny model, pewnie niewiele się różni od aktualnego 676 ale jest tańszy. W przypadku Yamahy jest podobnie, tyle że 683 to model tegoroczny a tańszy będzie 681.
 

east

New member
Hmm, ale to dodatki, których pewnie nie wykorzystam, a co do zagrania z tym zestawem kolumn? Dostałem propozycje w podobnej cenie jeszcze z Denonem 2400, ale już bez odtwarzacza blue ray.
 

popej

New member
Hmm, ale to dodatki, których pewnie nie wykorzystam, a co do zagrania z tym zestawem kolumn?
Masz na myśli YPAO? To jest system, który mierzy kolumny i akustykę pomieszczenia po czym programuje korekty DSP, żeby uzyskać optymalne brzmienie. W tym konkretnym amplitunerze, YPAO koryguje charakterystyki częstotliwościowe i fazowe indywidualnie każdej kolumny, tłumi odbicia akustyczne i koryguje równowagę tonalną w zależności od głośności odsłuchu. To jest właśnie to, z czego jak najbardziej warto korzystać przy odtwarzaniu muzyki na sprzęcie KD.
 
Do góry