Onkyo 656 + M-Audio HTS-900 prośba o opinie

orion17

New member
Witam serdecznie,
Potrzebuję pomocy ponieważ nadszedł czas na wymianę bardzo starego kina domowego. Obecnie posiadam amplituner i zestaw 5.1 (plastikowe satelitki) od Thomsona - kupione bodajże z 15 lat temu.

Wielkość pokoju ok. 18 m2 (niestety pokój jest pięcio kontny)
Posiadam następujący sprzęt:

TV Samsung UE55H6400
Konsola PS3 i PS4
DVD Samsung
Dekoder MULTIMEDIA

Zastosowanie to 70% filmy, 25% gry (głównie PS4) i dosłownie 5% muzyka (Spotify)

Zależy mi przede wszystkim na tym aby móc wszystkie posiadane urządzenia podpiąć przez amplituner do TV. Zależy mi również na amplitunerze z dwoma wyjściami HDMI bo wtedy będę mógł obydwa podpiąć do TV - na jednym ustawię opcje obrazu typowe do oglądania filmów, an a drugim opcje obrazu z włączonym trybem gry do konsol. Dzięki temu nie będę musiał za każdym razem włączać lub wyłączać w TV opcję tryb gry w zależności od tego czy chcę grać czy obejrzeć film na blurey a jedynie zmienię źródło sygnału w TV.

Budżet którym dysponuję (to jest na tyle maksymalnie zgodziła się żona :D) to max 3.500zł

Czytając opinie zdecydowałem się na amplituner ONKYO TX-NR656. Na głośniki zostaje już nie duża kwota. Zastanawiam się nad zestawem 5.0 - M-Audio HTS-900 MKII:

Na suba już mi nie starczy ale może w przyszłości coś się dokupi. Powyższy zestaw ampli + głośniki mogę zakupić za 3.400 zł.

Zwracam się do was z prośbą o opinie czy w tym budżecie to będzie dobry wybór czy może coś warto było by zmienić. Zaznaczam, że przekroczenie budżetu nie wchodzi w grę bo będę spał na wycieraczce pod domem jak małżonka dowie się, że wydałem więcej :wink:
 

slawkor

Member
Bez reklam
Kup sobie lepiej starszy amplituner będzie tanszy a za zaoszczedzone pieniądze lepiej kup lepsze kolumny. Te maudio szału ni ma w odsłuchu.
Jesli nie zaraża cię to poszukaj kolumn używanych.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Zamiast kupować nieciekawe głośniki, możę warto zastanowić się nad zakupem samych frontów? Onkyo 656 ok i do tego JBL Arena 180.
 

orion17

New member
A czy jeśli kupie teraz ten amplituner i tylko te fronty to mogę na razie podłączyć głośnik centralny i satelitki ze starego zestawu?, bo suba to pewnie nie da rady bo jest pasywny. A później jak dozbieram kasę to dokupię center i i głośniki tylne z tej samej serii.
 

orion17

New member
Ok to decyzja zapadła zamówiłem :) Udało mi się chyba znaleźć niezłą ofertę:
Onkyo 656 - 2000 zł
zestaw frontów JBL Arena 180 - 1630 zł
Oczywiście wszystko nowe. Bardzo serdecznie dziękuję za rady. Gdyby nie wy to władował bym się w jakieś słabe głośniki :)

Jeszcze tylko pytanko bo wspomniałeś, że to kwestia ustawień amplitunera. Czy będę coś musiał ustawiać ręcznie czy wystarczy zrobić kalibrację przy użyciu mikrofonu? Nie za bardzo się orientuję a nie chciał bym czegoś popsuć. Z góry dzięki za wyrozumiałość.
 

orion17

New member
Zestaw zakupiony :) Gra bardzo przyjemnie choć mogło by być trochę więcej basu - czy ta się to w ustawieniach jakoś podkręcić? Za jakiś czas będę myślał o dokupieniu subwoofera z tej serii.
 
Do góry