Onkyo 636 i migotanie obrazu z dekodera nc+

Berti76

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam,

Posiadam amplituner Onkyo 636, podlaczony do niego jest nbox od nc+. Podłączony jest na zasadzie ze idzie od niego kabel HDMI do Onkyo, a z Onkyo do telewizora. Obraz nie jest modyfikowany przez Onkyo (bez upscalowania itp.) po prostu Onkyo dekoduje tylko dzwiek i puszcza obraz dalej do telewizora. Wszystko dzialalo fajnie okolo roku, az nagle jak wrocilem z wakacji widze ze bez wzgledu na ogladany kanal widze takie migniecia na ekranie - na okolo pol sekundy caly obraz zamienia sie na tzw. white noise, czyli wszystko na bialo z szarymi kropeczkami w srodku - czyli po polsku śnieżenie :) Gdyby to raz na dzien bylo to bym przeżyl ale objawia sie to doslownie co minute, nie ma regularnosci, bo obraz moze mignac pare razy pod rzad a potem przez 2min nic nie być.

Ma ktoś jakies porady? :(

- Kiedy podlaczylem nboxa bezposrednio do telewizora, problem nie wystepuje.
- Zamienialem kable HDMI - nic nie dalo
- Zmienialem gniazdka do ktorych podlaczony jest dekoder, bez wzgledu ktore uzyje jest to samo
- zmienialem na dekoderze nc+ rozdzielczosc, niestety nic nie dalo, zarowno 720p jak i 1080i daje te same efekty - dalej mignie czasem obrazem
- zmienilem tez nboxa na innego, bo mam w domu dwa - bez zmian :(

Ciekawostka, mam tez inne urzadzenia np. odtwarzacz med8er 600x3d i tam nie ma problemu.

Pomocy.
 

SternQuest

New member
Takie migotanie może sugerować problemy z sygnałem z anteny, lub kiepskiej jakości kabel hdmi. Najpierw bym to sprawdził.
Sorry nie doczytałem do końca widzę że sporo rzeczy sprawdziłeś, w tym kabel. Jeżeli bez onkyo problem nie występuje , to chba faktycznie z ampli jest coś nie tak.
 
Ostatnia edycja:

Berti76

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak jak pisalem zmiana kabli HDMI na inne nic nie daje, za to podlaczenie dekodera sat do tv z pominieciem onkyo naprawia ten problem - no ale to nie rozwiazanie.
 

Berti76

Klub HDTV.com.pl
VIP
jeśli masz konsole podłącz tak jak dekoder i sprawdź czy migotanie występuje.

Nie mam konsoli, ale mam np. Laptop z hdmi, albo mediaplayer do filmow mkv i tam problemow nie zauwazylem - aczkolwiek sprawdze to ponownie jak objawy sie nasila.

Dzisiaj jest chlodniej, tylko 26'C w pokoju i pojawianie sie tego niechcianego efektu nie jest tak częste, byc moze ma na to wplyw temperatura? No ale czemu tylko jak podlacze dekoder sat?

Zrob reset do fabrycznych amplitunera.

Nic nie dalo. :(
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Edit 3:
Widze, ze pomyslales juz o wszystkim, ale zapytam. Czy wspomniany problem wystepuje rowniez podczas odtwarznia nagranych tresci? Wartoby na czas proby odlaczyc oba kable idace do kowerterow, a tuner sat i reszte urzadzen, podlaczyc do filrrujacego UPSa lub bardzo dobrej listwy filtrujacej.
U mnie handshake siadal, na bezposrednim laczu STB-TV, kiedy wlaczal sie agregat lodowki lub ogrzewanie. Tez nie od zawsze ale od ok roku od nowosci.

Edit:
Soryy dopiero teraz doczytalem calosc dokladnie. Widze, ze probowales zmieniac rozdzielczosci na nizsze.
W takim razie zrob inny eksperyment.
Obejrzyj cos z Med8ra na tym samym kablu i wejsciu w Onkyo, co Nbox. Upewnij sie, ze bedzie to material 1080p 50Hz, a nie 24/25, podbij kolor na rozszerzony jesli mozesz.
Odlacz Onkyo on sieci LAN, jesli podlaczone, oraz wszyskie inne kable HDMI.

Edit2. Chyba jednak jeszcze sie nie dobudzilem. Czy moglbys prosze uscislic, czy po sniezeniu obraz wraca do normy, czy zostaje sniezenie do wylaczenia ktoregos z urzadzen?
Reszty nie czytaj ;)

Gdyby te zaklocenia trwaly troche dluzej, albo do restartu urzadzenia, to bym sklonny byl napisac, ze na bank masz klopoty z handshakiem HDMI/HDCP ( tuner sat wymieka). Praktyka zna takie przypadki *.
Jestes pewiem ze trwaja one pol sek, a nie nieco dluzej np 1 sek?
Jedyne co przychodzi mi w tym momencie do glowy (dopiero co otworzylem oczy), to obnizenie bandwidthu sygnalu wideo do mimimum i przyjrzeniu sie, czy wspomniana przypadlosc ustapi lub wystapi rzadziej.
Ustaw wyjscie sygnalu video na tunerze na jak najnizsza rozdzieczosc i ilosc Hz, najlepeij jesli masz SD, jak nie to 720p albo 1080i. I zmieniaj okresowo od najnizszych wartosci do najwyzszych, obserwujac przy ktorych problem powraca (jesli wogole bedzie jakakolwiek roznica). CDN

*- STBoxy Samsunga od UPC Horizon, cierpialy dosyc dlugo na taka przypadlosc, ktora z jakis wzgledow przejawiala sie glownie, jesli nie wylacznie, w polaczeniu z telewizorami marki LG. Od takie male mistery.
 
Ostatnia edycja:

SternQuest

New member
Mi się jednak wydaje że to któryś z kabli hdmi ( wykorzystujesz dwa - od dekodera do onkyo i od onkyo do tv). Spróbuj podpiąć inne urządzenia tymi kablami na zmianę bez onkyo. Miałem kiedyś idetyczne objawy i była to wina kabla. Onkyo wtedy nie miałem ale podpięty był blue ray do telewizora bezpośrednio i też co jakiś czas pojawiało się śnieżenie (dosłownie na moment). Wymieniłem kabel i po problemie. Może u Ciebie okazać się że jeden kabel jest dobry a drugi zły.
 
Do góry