Onkyo 626

rusek26

New member
Witam ,mam pytanie czemu w amplitunerze podczas oglądania filmu mimo zmniejszania bassu na -10 nic się nie zmienia , bass jest tak samo czy to -10 czy + 10
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Daj najpierw kolumny na Full Band i wtedy spróbuj. Jak masz odcięte na 80Hz to mozliwe że nie słyszysz takich różnic w basie? Najlepiej odsłuchiwać na muzyce.
 

rusek26

New member
Mam na ful band. Ale jak wyłącze to bas znika całkiem. Muszę sprawdzić jak jest ustawione odcięcie bo kiedyś próbowałem wyłączyć funkcję full band i ustawiłem zniechęce na 80hz to dynamiki nie było wcale
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Dając na Full Band nie ma możliwości żeby odcięcie dla frontów było aktywne. Nie wiem co to może być? U mnie jak podbijam bas to juz od pierwszego momentu czuć róznicę. Kalibrację przeprowadzałeś? (chociaż to pewnie i tak jest bez znaczenia). A subwoofer masz? Jeżeli nie masz to zobacz czy przypadkiem w ustawieniach nie masz zaznaczony na ON. Jest jeszcze taka opcja jak Double Bas, jest ona aktywna przy kolumnach na Full. Rozdziela wtedy bas na suba i kolumny. Zorientuj się jak to u Ciebie wygląda?
 

rusek26

New member
Kalibrację mam przeprowadzoną ,kino jest bez suba subwoofer jest no off
po pracy będę w domu to się po bawię ale pamiętam jak kolumny dałem na 80hz to basu nie było wcale ( kolumny Klipsch F-20 )
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli nie masz suba to powinieneś kolumny frontowe ustawić na full band. Tyły i centralny na small i odcięcie na 80hz.
 

rusek26

New member
Jeśli nie masz suba to powinieneś kolumny frontowe ustawić na full band. Tyły i centralny na small i odcięcie na 80hz.

kolumny frontowe mam na FULL BAND włączone tryby dynamic i vol. bass czy jest na + czy - nie robi żadnej różnicy chodzi o to ze jest go czasami za dużo i chciałbym go zmniejszyć suwakiem niżej i nic sie nie zmienia
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie mam Onkyo więc za bardzo nie pomogę. Ale to dziwne, że nie reaguje jak zmniejsza/zwiększasz bas. Dynamic EQ zostaw włączony natomiast Dynamic Volume możesz wyłączyć. Szczególnie w stereo. Przy filmach korzystam z tej funkcji tylko jak oglądam późno wieczorem.
 

rusek26

New member
Nie mam Onkyo więc za bardzo nie pomogę. Ale to dziwne, że nie reaguje jak zmniejsza/zwiększasz bas. Dynamic EQ zostaw włączony natomiast Dynamic Volume możesz wyłączyć. Szczególnie w stereo. Przy filmach korzystam z tej funkcji tylko jak oglądam późno wieczorem.


właśnie jak Dynamic Volume jest włączony to mi to odpowiada jest wyraźniejsza scena i potęzny bas tylko suwak bassu nie reaguje żeby go zmniejszyc
 

rusek26

New member
wszystko porobione od nowa bass czy jest na - czy + to nie ma różnicy ale co dziwne na muzyce wyraźnie słychać ze basu ubywa albo przybywa
fronty na full band center i satelity na 80hz kalibracja zrobiona na nowo
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Czyli rozumiem że teraz jest wszystko ok? Na muzyce najlepiej to wychwycic, bo na filmie dynamika i efekty zbyt szybko się zmieniają.
 

rusek26

New member
Wychodzi na to że przy filmie jest to prawie nie odczuwalne wręcz bym powiedział że jest cały czas tak samo ale na muzyce słychać wyraźnie zmniejszanie i podgłaszanie basu
 

rusek26

New member
wracając do mojego tematu już doszedłem o co chodzi .Posiadam zestaw 5.0 po kalibracji amplituner wykrywa brak suba co jest zrozumiale bo go faktycznie nie ma i kalibracja ustawia sub:no, kolumny full band, bas jest wtedy potęzny skala basu czy jest na + czy - bas wali tak samo ,dopiero jak ustawię manualnie sub na Yes kolumny reaguja na skalę basu -10 jest go brak a na +10 jest go czyć i słychać ale nie tak basowo jak na ustawieniu subwoower No
Będę musiał tak czy siak kupić suba zeby zrobić 5.1
 
U mnie w Sony STR DH520 jest podobnie. Z tym, że ja mam suba. Przy ustawieniu wszystkich głośników na Small i odcięciu na 80 Hz, basu jest mniej niż przy ustawieniu głośników na Large z subem na On. Nie ma u mnie żadnych opcji Main + Sub itp. Jedynym trybem, w którym lepiej wypada ustawienie na Small jest tryb Neo 6 Cinema, a to za sprawą tego, że gdy głośniki ustawione są na Large to sub staje się nieaktywny i musi być sygnał LFE, aby puszczał dźwięk.
 

rusek26

New member
Coś tu chłopie nie gra,ja koncerty słucham bez suba czyli w 5.0 i zarówno bas i sopran mam aktywny.

alesub wylączasz przez amplituner czy ręcznie, ja u siebie sprawdzałem to dokladnie i jest tak jak piszę na muzyce reaguje to normalnie tylko na trybie film przy ogladaniu filmow w DTS przy włączeniu trybu sub on jest mozliwosc regulacji poziomu basu , na trybie sub off bas wali czy jest na - czy +
 
Do góry