Onkyo 616 + zestaw głośników głównie do muzyki

hiszpan98

New member
Bardzo bym chciał odsłuchać Marantza nie tylko dlatego, że ma dobre opinie, ale również z tego względu, że mi się strasznie podoba :)
Postaram się o odsłuch wszystkich kolumn, choć zdaję sobie sprawę że może to się nie udać z powodu usilnej próby "wciśnięcia" swojego sprzętu. Relację napewno zdam, aż sam jestem ciekaw co usłyszę.....
Najbardziej się boję, że spodobają mi się najdroższe opcje na które nie mam funduszy :D Ale co się odwlecze.... Napewno kiedyś spełnie swoje marzenie i zapomnę o chodzeniu do kina ponieważ usiądę w fotelu z piwkiem w ręku, uśniechem na twarzy i radością z dźwięku płynącego z MOJEGO kina domowego :smile:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

hiszpan98

New member
Witajcie
Byłem dzisiaj na odsłuchu kolumn.
Miałem do swojej dyspozycji
1. MA BX 5
2. Indiana Line - nawet nie pytałem jakie ponieważ wogóle mi się nie przypadły do gustu, a raczej ucha (przepraszam osoby, które je posiadają za swoją opinie i niech nie myślą że źle o nich pisze - to są jedynie moje osobiste spostrzeżenia)
3. Melodika 40

Słuchałem 4 utworów na każdej z 3 kolumn.
Moje wrażenia sątakie, że do KD dla mnie Melodiki będą najlepsze, mają bardziej wyrazisty bas niż MA, większą głębię dzwięku. Uważam, że do KD będą najlepsze z tych odsłuchiwanych.
Jeśli chodzi o muzykę spokojniejszą to zdecydowanie te "maluszki" MA BX5, aż do tej pory jestem pod ich wrażeniem.
Słuchałem pod ampli HK nie pamiętam modelu. Niestety nie mieli chcianego przeze mnie Onkyo 616, tylko Onkyo 525 ale skalibrowanego pod inne KD więc przy HK musiało zostać.
Ogólnie jeśli chodzi o ampli to Pan z salonu mi polecił Onkyo 616 (nie brać 626) a w razie jego niedostępności Denon x2000.
Bardzo żałuję, że w salonie nie mieli Dali Zensor 5 ani KEF C5.
Oczywiście jesli chodzi o Melodikę to chciałbym BL 30 ze względu na mniejsze gabaryty. Czy uważacie że będą grać inaczej niż BL40?
Jestem słaby jeśli mowa o interpretację swoich odczuć więc za bardzo nie napiszę o swoim wrażeniu z odsłuchu.
Jedyne co mogę powiedzieć, jest to że dopiero teraz rozumiem doświadczonych kolegów dlaczego radzą aby posłuchać przed kupnem, różnice są kolosalne. Każde kolumny są "dostosowane" do innego ucha oraz innego rodzaju muzyki.
Dzięki wszystkim za pomoc
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jeśli chodzi o jakość dźwięku to BL30 i BL40 zagrają tak samo. Kwestia czy na 20mkw nie warto kupić większych - BL40, zawsze niżej zejdą, są ciut mocniejsze i lepiej nagłośnią większy metraż. Ja mam 30-tki w 15mkw i uważam że spełniają swoją rolę a wstawianie większych nie mialoby sensu. Ale na 20mkw juz mozna mysleć o większych, chociaż i 30-tki też pewnie dadzą radę. Zależy jak mocny bas się lubi i jak głośno będzie słuchane.
 

hiszpan98

New member
Oczywiście biorę większe pod uwagę.
Jeszcze muszę porozmawiać z ojcem bo może w Belgii znajdzie Roth Oli tym bardziej że będą wyprzedaże. Jeśli by sie udało to ciekawi mnie czy gwarancja w Polsce je obejmuje.
Nie skreślam Onkyo 626 tylko mówię co usłyszałem. A swoją drogą sądzicie ze Denon x2000 to dobry wybór?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
W Polsce serwisować takich kolumn raczej nie będziesz mógł, byś musiał kupić z gwarancją dystrybutora na Polskę. Denon też dobry sprzęt, kwestia co tam lepiej do ucha przypadnie i jakie funkcje są potrzebne.
 

collider

New member
Bez reklam
Oczywiście biorę większe pod uwagę.
Jeszcze muszę porozmawiać z ojcem bo może w Belgii znajdzie Roth Oli tym bardziej że będą wyprzedaże. Jeśli by sie udało to ciekawi mnie czy gwarancja w Polsce je obejmuje.
Nie skreślam Onkyo 626 tylko mówię co usłyszałem. A swoją drogą sądzicie ze Denon x2000 to dobry wybór?

Dla mnie osobiscie 626 jest bardziej funkcjonalny a zagra pewnie podobnie do reszty z tej klasy amplitunerow. Jesli natomiast masz watpliwosci to kup Denona X2000 . Warto tez bys spojrzał na Pioneera 923 bo to godny konkurent dla wczesniej wspominanych.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Oczywiście biorę większe pod uwagę.
Jeszcze muszę porozmawiać z ojcem bo może w Belgii znajdzie Roth Oli tym bardziej że będą wyprzedaże. Jeśli by sie udało to ciekawi mnie czy gwarancja w Polsce je obejmuje.
Nie skreślam Onkyo 626 tylko mówię co usłyszałem. A swoją drogą sądzicie ze Denon x2000 to dobry wybór?
Poszukaj tam, może będą mieli KEFa :)
 
Do góry