Onkyo 616 + zestaw głośników głównie do muzyki

hiszpan98

New member
W przyszłym tygodniu wybiorę sie na odsłuch i oczywiście dam znać.
Czy jeśli kolumny podłogowe będą na tej komodzie obok tv to naprawdę zrobi tak wielką rożnicę?
Rozumiem, że sama nazwa wskazuje na to, że mają stać na podłodze ale może jedkak się sprawdzą?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kasina

New member
Witam,
czy ktoś jeszcze może wypowiedzieć się odnośnie poniższego tematu i pomóc w doborze zestawu głośników?

---------------------------------------------------------------------------------------------

Zdaję sobie sprawę z tego, że nie jest to sprzęt z wyższej półki i cudów nie można się po nim spodziewać. Z drugiej strony też nie jestem znowu jakimś melomanem a i budżet też mam ograniczony. Na zestaw onkyo 616 z 309 (mimo różnych opinii) jestem zdecydowany. Mentlik mam tylko albo raczej aż w kwestii doboru głośników. Oprócz wymienionych Jamo 608 z subem 360 i JBL Loft 50 5.1 rozważam jeszcze zestawy tymczasowo bez subwowera:
- KLIPSCH F10/C10/B20
- QADRAL QUINTAS 6000
- JBL ES80/ES20/ES25C

Który z tych 5-ciu zestawów wypadnie najlepiej w muzyce? Słucham głównie muzyki pop.
Rozkład salonu , pole odsłuchu i rozkład głośników na poniższym szkicu.
Jeden z głośników w odległości od ściany 20-30cm.



Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć)
 

kasina

New member
Dzięki za odpowiedź. A które z wymienionych JBL?
Pomyślałem jeszcze ewentualnie o Monitor Audio MR4 + MR1 + MR (tymczasowo bez suba) lub tylko nie wiem czy się zmieszczę w kosztach.
 

kasina

New member
A zestaw z MR6 (na razie bez suba)? ale to pewnie nie ta półka cenowa... Ewentualnie co byś jeszcze polecił do onkyo 616 + 309 z przewagą słuchania muzyki w kwocie ok. 5000zł?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
MR6 już lepiej. Choć ES80 będą mocniejsze. Zerknij jeszcze na Klipsch F20-C10-B20. Są mocne i mają wysoka skuteczność. Ewentualnie Taga Harmony Platinum 5.0 F100+C40+S40.
 

hiszpan98

New member
U mnie odsłuch się troszkę przesunął w czasie ponieważ melodiki będą dopiero we wtorek lub środę. Zamierzam jak narazie kupić ampli, kolumny i głośnik centralny - monitory sobie zostawię na później żeby móc zakupić lepsze kolumny - chyba myślę racjonalnie???

Zamierzam posłuchać 2 ampli:
- Onkyo 616/626
- Marantz 5007

Jeśli chodzi o kolumny to :
- JBL Studio 180
- Monitor Audio MR 4
- Melodika BL 40 (jeśli kupię to 30 ale narazie nie są dostępne)
- Kef c5
Może poradzicia aby posłuchać coś innego?
Biorę pod uwagę jak najniższe kolumny (bo będą stały na komodzie ), przez które będę głównie oglądał filmy i przyszłościowo PS3 70 - 80 %, a reszta to muzyka głównie z tv
Które z kolumien będą waszym zdaniem najlepsze? Jeśli chodzi o ampli to warto dopłacać do Marantza czy Onkyo będzie wystarczające?
 

hiszpan98

New member
Koledzy
Jutro jadę do salonu RMS aby umówić się na odsłuch w przyszłym tygodniu.
Proszę doradźcie czy powinienem poprosić jeszcze o jakieś kolumny do odsłuchu?
Jeśli chodzi o pomieszczenie to link do zdjęcia jest w poście nr 19 i kolumnu będą stać na komodzie bo innej możliwości nie ma, dlatego myślę o kolumnach o jak najmniejszej wysokości.
Co z ampli - warto dopłacać z Onkyo do Marantza?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
W tym przedziale cenowym możesz sobie jeszcze posłuchać Dali Zensor 5/7, Monitor Audio BX5/6, Klipsch RF 52/62, Paradigm Monitor 7 v.7/9 v.7 ( już droższe). Już będziesz miał spory pogląd na to co jak gra. Co do ampli to jest róznie, bo jedni lubią brzmienie Onkyo a inni Marantza. Może marantz jest ciut bardziej muzykalny w stereo, ale to i tak kwestia spasowania z konkretnymi kolumnami.
 

hiszpan98

New member
Oczywiście dam znać.
Jutro zajadę, poproszę o przygotowanie kolumn, które już mam na liście i we średę lub czwartek po odsłuchu od razu napiszę, no chyba że jutro od ręki coś się uda :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

hiszpan98

New member
BN Mówisz o Indiana Line czy o Melodikach?
Oczywiście po odsłuchu odezwę się do Ciebie na PV
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Są dystrybutorem obu kolumn. Wiadomo, że promują "swoje" produkty, ale będziesz ma odsłuchu więc na siłę Cię nie przekonają. Posłuchasz i sam ocenisz.
 

hiszpan98

New member
Dobra, nie zrozumialem wypowiedzi BN, bo na szybkiego czytałem i odpisałem
Teraz wszystko jasne i rozumiem, ponieważ Pan z salonu polecał mi głównie Melodiki oraz Indiana Line a o innych nie było mowy, nawet jak chciałem pooglądać to od razu była mowa że proponowane przez Niego będą dla mnie lepsze.

Będę chciał odsłuchać
KEF c5 (bo 7 chyba nie mają u siebie), MA BX5 (ze względu na ich małe gabaryty jestem bardzo ciekawy jak grają ponieważ mają bardzo pozytywne opinie), MA MR4, Melodiki oraz Dali Zensor 5
Jedynie z czym się Pan ze mną zgodził to że Onkyo 616 to dobry wybór.
Zobaczymy które z 5 wybranych przeze mnie uda się odsłuchać.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Lepsze będą te, które się Tobie spodobają:) Jestem ciekaw jak wypadnie odsłuch. Co do amplitunerów to z tego co zdążyłem się zorientować polecają głównie Onkyo i Harmana. Co nie zmienia faktu, że Onkyo 616 to dobry klocek. Ale odsłuchaj jeszcze tak jak pisałeś wcześniej Marantza 5007.
 
Do góry