Onkyo 616 i sterowanie TV

maks87

New member
Poszukuję pomocy w sprawie tematu podłączenia amplitunera Onkyo TX-NR616 do TV za pomocą HDMI z ARC. Tak na prawdę interesują mnie dwie rzeczy:
1. W menu amplitunera jest opcja ustawiania sterowania innymi urządzeniami, należy podać jakieś kody sterowania etc, ale nie mam pojęcia jak to skonfigurować, i tak na prawdę co jestem w stanie zyskać tą funkcją.
2. Drugi temat to jednoczesne włączanie i wyłączanie sprzętów za pomocą jednego pilota.
W tej chwili gdy po całej nocy włączam TV to amplituner się nie uruchamia, głos leci z głośników w TV. Gdy z pilota uruchomię amplituner to głos słychać z kolumn. Natomiast gdy wyłączę pilotem TV to amplituner też się wyłącza, ale świeci się dioda hybrid standby. Gdy ponownie włączę TV to po chwili również amplituner się uruchomi.
Również gdy mam włączony amplituner, a TV jest wyłączony, i gdy uruchomię np. chromecast który jest podłączony do HDMI IN w amplitunerze, to wyzwala to uruchomienie TV.

Czy znalazł by się na forum ktoś kto wyjaśni i pomoże skonfigurować sprzęt tak jak tego oczekuję?
 
Do góry