Onkyo 609 problem z dts hd ma

themo

New member
Witam
Od w sumie nie dawna bawię się ustawieniami po skompletowaniu kolumn i mam pytanie (bo nie potrafię zrozumieć jak to ugryźć) ostatnio słuchałem koncert coldplay w dts (z dysku - dysk podpięty do tv Panasonic TX-48AS640) i po włączeniu ampli automatycznie zmienia ustawienia na dts i brzmi cudnie, ale dostałem w ręce film 'arrival' z dźwiękiem dts hd ma i w ogóle dźwięku nie ma :(
Mam do digital in wpięty kabel optyczny a hdmi do cbl/sat na którym odtwarzam filmy.
Prosiłbym o link (z ustawieniami) lub wytłumaczenie czemu nie mam dźwięku w tym formacie na ampli tunerze (i jak je uzyskać, bo powinien odtwarzać go)? :|
Dziękuję za każdą pomoc
Pozdrawiam
 

artiz_

New member
Bez reklam
Witam
Od w sumie nie dawna bawię się ustawieniami po skompletowaniu kolumn i mam pytanie (bo nie potrafię zrozumieć jak to ugryźć) ostatnio słuchałem koncert coldplay w dts (z dysku - dysk podpięty do tv Panasonic TX-48AS640) i po włączeniu ampli automatycznie zmienia ustawienia na dts i brzmi cudnie, ale dostałem w ręce film 'arrival' z dźwiękiem dts hd ma i w ogóle dźwięku nie ma :(
Mam do digital in wpięty kabel optyczny a hdmi do cbl/sat na którym odtwarzam filmy.
Prosiłbym o link (z ustawieniami) lub wytłumaczenie czemu nie mam dźwięku w tym formacie na ampli tunerze (i jak je uzyskać, bo powinien odtwarzać go)? :|
Dziękuję za każdą pomoc
Pozdrawiam
Wydaje mi się ze po optyku nie puscisz dtsHD

Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka
 

artiz_

New member
Bez reklam
Kabel hdmi i masz wszystkie dekodeki jeśli zrodło je obsługuje

Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka
 

themo

New member
Kabel hdmi i masz wszystkie dekodeki jeśli zrodło je obsługuje

Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka
No tak tylko jak :) Mam podpięty pod hdmi-out do hdmi3 (obraz do ustawień) a hdmi1 wpiąłem do cbl/sat i dalej bez głosu, kurcze nie rozumiem tego chyba :(
 

artiz_

New member
Bez reklam
Nie znam onkyo ,ile masz wejsc i wyjsc HDMI?

Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka
 

artiz_

New member
Bez reklam
Nie bo tv na ogoł nie wspierają dekoderów,jedynie dopby digital i dts(chyba)

Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka
 

themo

New member
Nie bo tv na ogoł nie wspierają dekoderów,jedynie dopby digital i dts(chyba)
Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka
No wszystko ładnie chodziło, nawet tv potrafił działać jako głośnik centralny) automatycznie sobie go ustawiał i myślałem, że jak to chodzi to i potrafi podać dźwięk dts hd ma do dekodera. Szkoda :(
 

themo

New member
Coś Ci się pomyliło.
Hmm być może to nie jest idealny 'centralny' ale teraz puściłem film i za dużo dźwięków oprócz głosu i znikomych 'efektów' nie słuchać za to reszta gra sobie swoje.
Tak czy inaczej dzięki za pomoc w uświadomieniu, że mastera nie usłyszę z tego :)
A tak na koniec polecacie może jakiś Blu-ray (cos podobnego) w miarę rozsądnej cenie do którego podłacze dysk 2tb i będę mógł takie filmy oglądać z hd ma?
Pozdrawiam
 

slawkor

Member
Bez reklam
Kup sobie jakiś player, może być na andku i podłącz do amplitunera. Wtedy spinacz ampli do tv po hdmi arc i masz wszystko łącznie z dts hd Dolby true hd itd
 

themo

New member
Kup sobie jakiś player, może być na andku i podłącz do amplitunera. Wtedy spinacz ampli do tv po hdmi arc i masz wszystko łącznie z dts hd Dolby true hd itd
A jest co polecić do 200-300 zł (czy raczej nie realne w tej cenie)? Żeby dysk 2tb na usb 3.0 (partycja ntfs) działał i nie przycinał filmów 1080i powyżej 12gb+?
 
Do góry