Onkyo 609 + laptop + TV...brak dzwięku 5.1

bartek29

New member
Jak prawidłowo podłączyć i skonfigurować te 3 urządzenia by uzyskać 5.1 ? TV Panasonic VT20 podłączony do ampli przez HDMI, Do ampli podłączony dekoder HD Vectra i dzwięk 5.1 jest ale jak podłączam laptopa Samsung R780 przez HDMI do aplitunera w wejście PC HDMI to jedyne co uzyskuję to dźwięk z 2 przednich głośników. Na Onkyo jest info <TV SPEAKERS> Wchodzę w menadżera audio w konfiguracji amplitunera jako urządzenia odpowiedzialnego w danym momencie za audio nie mogę skonfigurować opcji 5.1 jest dostępna wyłącznie stereo i nic więcej. Zna ktoś może rozwiązanie tego problemu ? Dodam jeszcze że odtwarzam filmy w formacie mkv przez KMP. Sterowniki K-Lite najnowsze zainstalowane na lapku
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Kwestia konfiguracji laptopa, napierw sie dowiedz czy on w ogóle obsługuje 5.1 przez HDMI , może coś z tego będzie ale nie na 100% ;)

Laptop to słaby pomysł na odtwarzacz generalnie :>
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Posiedzisz jeszcze pare dni :D To cieżko wytłumaczyć, ja nie pomoge niestety.

Musisz ustawić odpowiednio ustawienia wysyłania dzwięku w Windowsie
Oraz w kmplayerze zrobić miliard ustawień w dekoderach zewnętrznych dzwięku między innymi.
Ale jak mówie może sie uda a może nie ;>


Sprawdz tez DAUM POT PLAYER, to jest chyba następca kmplayer, z nim powinno pójść prościej nieco :>
 
Ostatnia edycja:

bartek29

New member
Nie posiadam jeszcze odtwarzacza żadnego więc nie wiem czy mogę sprawdzić działanie tych systemów audio puszczając coś z lapka ? śmigać śmiga, ale wkurza mnie szum z głośników przednich (Jamo 606) Są tam 3 górne głośniki w każdym i z tego najwyżej położonego jak nic nie gra bądź jest przerwa w nadawaniu audio jakiegokolwiek słychać dość wyraźny szum, a zakładam że tak być nie powinno i pewnie dlatego namieszałem wcześniej w opacjach ampli starając się ten pogłos zniwelować i miałem wrażenie że mi się to udało, ale teraz znowu wszystko wróciło do tego jak było

P.S kolejna śmieszna sprawa...jak wyłączę TV to dzwięk z programu który włączony jest na dekoderze vectry co chwila się urywa i to na każdym programie tak jakby był uzależniony od tego czy jest obraz czy go nie ma ma na TV
 
Ostatnia edycja:

radeqs

New member
P.S kolejna śmieszna sprawa...jak wyłączę TV to dzwięk z programu który włączony jest na dekoderze vectry co chwila się urywa i to na każdym programie tak jakby był uzależniony od tego czy jest obraz czy go nie ma ma na TV
A propos szumów: zawsze możesz w Ampli przywrócić ustawienia fabryczne....
A co do dźwięku z dekodera przy wyłączonym TV: Czy na dekoderze Vectry nie ma przypadkiem komunikatu: "cośtam HDCP?"
 

bartek29

New member
A propos szumów: zawsze możesz w Ampli przywrócić ustawienia fabryczne....
A co do dźwięku z dekodera przy wyłączonym TV: Czy na dekoderze Vectry nie ma przypadkiem komunikatu: "cośtam HDCP?"

HDCP pojawia się przy włączaniu TV i chodzi CI zapewne o zabezpieczenie przed kopiowaniem, ale ta sprawa wyjaśniona już została przez BOK Vectry i nie ma znaczenia. Faktem natomiast jest że nawet teraz jak wyłączyłem TV a leci music z MTV HD to co jakiś czas znika znaczek HDMI na ampli, ucina dźwięk i po chwili wraca, w miedzyczasie gaśnie wyświetlacz ampli i włącza się
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Mam taką samą konfigurację,tylko zamiast Vectry mam Nkę.Dekoder N mam podłączony z ampl. opticalem,i poprzez HDMI z telewizorem.
Do odtwarzania filmów z lapka polecam takie odtwarzacze jak PotPlayer i Splash PRO EX -wtedy podpinam z laptopa do Onkyo dodatkowy kabel HDMI ,DD i DTS jest.Muzykę z laptopa odtwarzam poprzez DLNA -Foobarem lub poprzez port usb w ampl.Dzwięk z dekodera N na amplitunerze mam tylko przy włączonym telewizorze.
 

ndo

New member
pierwsza kwestia laptpm po wyjsciu HDMI nie zawsze ma 5.1 czasem ma stereo.
Druga sprawa to ustawienie dzwiek uw opcjach odtwarzacza. Kazdy odtwarzacz jest domyslnie ustawiony na stereo oprocz media playera ktory od razu wlacza oryginalna sciezke. Ja uzywam VLC MEdia Player i w opcjach dzwiek uzmieniam na 5.1 i wszystko chula az milo
 

bartek29

New member
nie wiem czy zrobiłem to dobrze więc proszę o pomoc. Kupiłem kabel optyczny i połączyłem nim ampli z tv, tv z dekoderem vectry natomiast przez HDMI...okazało się nagle że 1 HDMI który miałem jest niepotrzebny heh bo dzwięk jest mega, zero szumów, obraz jak należy, tylko menu z Onkyo mi zniknęło ekranowe, dopiero jak połączę ampli z tv przez hdmi to na którymś tam wejściu 1,2,3 w zależności gdzie wetknę jest dostępne ale napewno nie tam gdzie leci obraz...jak to naprawić i jak podłączyć czy skonfigurować poprawnie ?
 

radeqs

New member
nie wiem czy zrobiłem to dobrze więc proszę o pomoc. Kupiłem kabel optyczny i połączyłem nim ampli z tv, tv z dekoderem vectry natomiast przez HDMI...okazało się nagle że 1 HDMI który miałem jest niepotrzebny heh bo dzwięk jest mega, zero szumów, obraz jak należy, tylko menu z Onkyo mi zniknęło ekranowe, dopiero jak połączę ampli z tv przez hdmi to na którymś tam wejściu 1,2,3 w zależności gdzie wetknę jest dostępne ale napewno nie tam gdzie leci obraz...jak to naprawić i jak podłączyć czy skonfigurować poprawnie ?
Źródło obrazu (w Twoim przypadku dekoder Vectry) powinien być spięty albo przez komponent albo przez HDMI do Onkyo. Ja mam następującą konfigurację (obszedłem HDMI THROUGH): HDMI z dekodera Vectry mam wpięte do TV, Component + toslink (kabel optyczny) z dekodera Vectry do Onkyo. Onkyo przez HDMI do TV. Jak chce oglądać telewizję z kablówki bez użycia amplitunera to przełączam TV na wejście HDMI którym wchodzi sygnał z dekodera Vectry. Jak chce oglądać TV z użyciem Onkyo i dźwiękiem przestrzennym to w Onkyo wpuszczam sygnał komponentem i toslinkiem, a TV ustawiam wejście HDMI z Onkyo. Róźnicy w jakości obrazu przy przyzwoitm kablu komponentowym w stosunku do transmisji po HDMI nie odnotowałem (w końcu telewizja HD z kablówki/satelity to i tak maks. 1080i). Różnica w jakości jest natomiast kosmiczna między TV HD a filmem blueray/mkv. Nawet Discovery HDShowcase jest cieniutkie w jakości (patrząc z bliska) w stosunku do blueray/mkv. Za mały strumień aby uzyskać choćby porównywalną jakość.

PS. Trochę odbiegliśmy od tematu tego wątku...
 
Ostatnia edycja:

radeqs

New member
Component to kabel analogowy (do transmisji analogowej) składający się z 3 cinchy, które mają kolor zielony, czerwony i niebieski. Są one odpowiednio ekranowane i mają impedancję 75ohm. Tylko zamiast componenta nie kup kabla composite video + 2 kanały audio (też 3 cinche, ale inne kolory wtyczek).
Co to jest component: Let me google that for you :)

PS. Jeśli nie przeszkadza Ci konieczność załączania Onkyo 609 razem z TV to wystarczy, że dekoder Vectry zepniesz przez HDMI z 609, a 609 drugim HDMI z telewizorem. Druga możliwość to użycie trybu HDMI THROUGH (ta sama kabelkologia co w poprzednim zdaniu), ale wtedy 609 wciąga kilkanaście VAT nawet jak jest w trybie stanby - żeby nie zjadał tyle prądu trzeba by było wtyczkę z gniazdka wyciągać ;).

Pozdrawiam
PS2. Aby przypisać wejście component/hdmi/toslink/coaxial do przycisku na pilocie - np. cab/sat musisz wejść do setupu i chyba 1 od góry jest powiązanie fizycznych złącz do logicznego opisu - (rzeczone cab/sat).
 
Ostatnia edycja:

bartek29

New member
dziękuję, połączyłem wszystko 2 HDMI + optyk i wyprowadzenie HDMI przez AUX dla laptopa...działa tak jak chciałem a 5.1 również udało mi się uzyskać po wielu próbach na lapku
 

boyscout1

New member
Witam,
Ja tez mam podobny problem. Mam onkyo 605. telewizja N i PS3 są podłączone HDMI do AV a AV do TV. I wszytko pięknie działa. Problem mam z laptopem. Podłączam do AV przez HDMI i obraz jest, a dźwięku brak. W panelu sterowania/dźwięk/zarządzanie urządzeniami audio widac że laptop widzi AV, jest podłączony i nawet potencjometr pokazuje tak jak by dźwięk wychodził.
A z głośników cisza. Przepatrzyłem wszelkei ustawienia w set up AV i wszytko w laptopie, i niestety porażka. Bardzo proszę o pomoc. Laptop to toshiba satellite a-500.
 

optimuso

New member
dzwiek mozna puscic stosujac VLC Media Player pozniej w ustawieniach dzwieku trzeba wybrac audio 5 kanałowe. Domyslnie te programy konwertuja do stereo.
 
Do góry