Onkyo 609 - jak podłączyć TV

zajac

New member
Witajcie,

Stałem się właśnie szczęśliwym posiadaczem zestawu Onkyo 609 + Dune HD - działa pięknie wszystko, oprócz tego że nie wiem jak ustawić setup do oglądania TV. Na forum znalazłem kilka odpowiedzi ale ich nie rozumiem do końca. Czy ktoś miałby chwilkę żeby wyłożyć kawę na ławę co z czym spiąć i jak poustawiać? Myślę że nie tylko mi się przyda.

Aktualny stan "kablologii" jest dosyć klasyczny:
- HDMI z Ampli do TV
- HDMI z dekodera c+ do ampli
- HDMI z Dune do ampli

Chciałbym uzyskać taki efekt żeby domyślnie włączając TV szedł mi normalnie dźwięk przez głośniki TV bez konieczności włączania amplitunera. Po włączeniu ampli chciałbym żeby dźwięk szedł na całe "kino".

Bardzo pięknie proszę o pomoc krok po kroku. Z góry dziękuję.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Musisz w opcjach amplitunera znajsc opcje ktora przepuszcza sygnal przy wylaczonym amplitunerze. W denonie nazywa sie to HDMI Control nie wiem jak w Onkyo. Wtedy amplituner moze byc w standby a sygnal z C+ elegancko przechodzi przez niego i idzie na TV.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A nie możesz po prostu podłączyć dekodera C+ do TV po HDMI a do ampli po kablu optycznym? DVD/BD podłączasz HDMI do ampli i z ampli HDMI do TV bo i tak filmy oglądamu z dźwiękiem na kolumnach. Wtedy włączając C+ masz dźwięk na TV a jak chcesz to włączasz ampli i masz dźwięk 5.1 na kolumnach.
 

zajac

New member
Dzięki za odpowiedzi. Chyba opcja Krzyśka będzie lepsza bo poczytałem że w opcji którą proponowałem na początku ampli jednak trochę prądu pożera nawet przy "normalnym" oglądaniu TV.
Rozumiem Krzyśku że twoja propozycja jest taka:
DVD/DB -> Ampli (HDMI)
C+ -> TV (HDMI)
C+ -> Ampli (Optic)
Ampli -> TV (HDMI)

Czy w takiej konfiguracji trzeba coś ustawiać na dekoderze czy sobie z tym poradzi jakoś inteligentnie. Tzn jak będzie wyłączony apli to puści głos przez głośniki TV a jak włączę apli to puści od kopa dźwięk po kinie?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ja mam podobnie. Jak włączam film DVD to zmieniam pilotem od TV wejście HDMI i na pilocie od ampli wejście-przycisk np. BD/DVD i już gra. Jak chcę oglądać tv to odbiornik TV już sam mi wybiera odpowiednie wejście HDMI tzn wykrywa automatycznie kanały z dekodera N-ki, jedynie jak chcę puścić dźwięk na amplituner to znowu muszę zmienić wejście np. TV/CD, bo ampli zapamiętuje ostatnie wejście na którym było odtwarzane. Wszystko się zgadza tak jak napisałeś, jedynie jak puszczam z dekodera Nki dżwięk przez ampli to wyciszam TV bo dźwięk idzie mi na kolumny i na TV.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Obecne amplitunery juz nie pobieraja tyle pradu przy tym trybie pracy. Spoko mozesz podlaczyc tak jak mowi Krzysiek, nie pomyslalem o tym ale pytales o sytuacje kiedy dekoder masz podlaczony HDMI do amplitunera wiec sam rozumiesz.

Przy twoim podlaczeniu dzwiek bedzie "lecial" przez hdmi i optyk rownoczesnie. Nic nie musisz ustawiac, poprostu wlaczysz amplituner to bedzie dzwiek z kolumn i TV wylaczysz to tylko z TV :)
 

zajac

New member
Bomba, dzięki za pomoc.
Ponieważ u nas TV leci praktycznie non stop ale zwykle na kanałach informacyjnych to jednak zdecyduje się na opcję po opticalu, dzięki czemu przy jakimś filmie sobie przełączę na ampli i lecę po kinie.

Obecne amplitunery juz nie pobieraja tyle pradu przy tym trybie pracy.

A orientujesz się jaki to jest rząd wielkości poboru mocy?

A tak z zupełnej ciekawości - ktoś wie jak się nazywa to ustawienie w Onkyo które umożliwia przepuszczania dźwięku do TV bez włączania ampli? Będzie dla potomnych w jednym wątku :)
Ja znalazłem jakieś ustawienie "Audio TV Out" ale jak to przełączę na "ON" to po wyłączeniu ampli znika mi obraz z TV.
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Bomba, dzięki za pomoc.
Ponieważ u nas TV leci praktycznie non stop ale zwykle na kanałach informacyjnych to jednak zdecyduje się na opcję po opticalu, dzięki czemu przy jakimś filmie sobie przełączę na ampli i lecę po kinie.



A orientujesz się jaki to jest rząd wielkości poboru mocy?

A tak z zupełnej ciekawości - ktoś wie jak się nazywa to ustawienie w Onkyo które umożliwia przepuszczania dźwięku do TV bez włączania ampli? Będzie dla potomnych w jednym wątku :)
Ja znalazłem jakieś ustawienie "Audio TV Out" ale jak to przełączę na "ON" to po wyłączeniu ampli znika mi obraz z TV.

Ta opcja to "Pass Thru" czy jakoś tak, na ampli wtedy świeci się po wyłączeniu zamiast "Stand by" - "HDMI THRU". Onkyo 608 jak ktoś mierzył czerpie w tym trybie ok 30W, nawet jak jest wszystko wyłączone. Więc sporo.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam tak jak Krzysiek mowi jest najlepiej a Onkyo wlasnie troszke pradu pobiera przez to wejscie hdmi wiec lepiej jest tak jak Krzysiek mowi.
LOlek
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Z tego co pamietam to obecne modele Yamah ciagna chyba cos kolo 2-3w w trybie przesylania sygnalu w standby.
 
Do góry