Onkyo 608- problem z szumami

Ramonedave

New member
Witam,
Mam problem z kinem domowym. Niedawno kupiłem onkyo 608 + jamo 606 no i do tego podłączone jest ps3. Podłaczyłem to:
PS3 -hdmi> tv i ps3-optyk> amplituner
Wszystko śmigało dobrze, do czasu kiedy postanowiłem podłączyć całość za pomocą dwóch kabli HDMI(zgodnie z instrukcją), przez pierwsze pare minut było ok, potem pojawiły sie szumy, które z większej odległosći słyszałem przy poziomie vol 70(możliwe że coś w opcjach przestawiłem, jednak przeleciałem przez wszystkie opcje po kolei i nic mi sie nie rzuciło w oczy.). Szumią kolumny nawet gdy tylko ampli jest podłączony do tv, a konsola zupełnie odstawiona. Powróciłem do optyka i było ok, lecz postanowiłem jeszcze raz popróbować z hdmi, bez skutecznie... Po kolejnym powrocie do optyka szum pozostał.
Co zauważyłem:
-Przy wybraniu opcji stereo, szumy są mniejsze.
-szumią tylko kolumny frontowe
-naciskając "info" pojawia się częstotliwość i dalej "UNKNOWN -> OFF"
Ponownie zastosowałem audyssey, nic to nie dało.
-przy direct i pure nie zauważam szumów
Prosze o pomoc...
 
Ostatnia edycja:

Ramonedave

New member
Powróciłem do ustawień fabryczbych, niestety nie jest zbyt zadawalająco. W menu PS3 słychać szum od vol 70, natomiast jak włączam film lub dvd z koncertem szumy znikają. Mógłby ktoś sprawdzić jak tam u niego to się zachowuje? Może taki urok?

Pozdrawiam
 

emdzej30

Klub HDTV.com.pl
VIP
Poziom volume od 70?? U mnie nie da się więcej niż 50 ustawić taki poziom idzie z PS3. Standardowo ustawiam na 30-40.
 
Do góry