Onkyo 608 poziom głośności

pacan1

New member
Witam,
zakupiłem wczoraj Onkyo 608 mam podejrzenia co do poziomu głośności tego ampli tunera, volume trzeba ustawić na ponad 20 żeby było cokolwiek słychać. Podłączony do tega samego zestawu kolumn Onkyo 505 zachowuje się zupełnie inaczej, słychać go już od samego dołu.
Bardzo proszę o informację na ten temat.
 

TomeqK

New member
Witam! Pewnie posiadacze 608 -ki odpowiedzą wkrótce. ja mam onkyo 605 i jest tak samo. Na początku myślałem że mam popsuty amplituner. :)
 

alex1

Member
Witam
Co do tej głośności to zauważyłem to samo, co prawda w sklepie ale faktycznie głośniki odzywają się mniej więcej od poziomu 20 - cokolwiek to znaczy.

Posiadacze to pewnie mają tak samo - pytanie techniczne dlaczego tak jest lub co jest nie tak.
 

Orion_pl

New member
A jak macie ustawione w ampli podbicie na głośnikach? U mnie po automatycznej kalibracji 607 ustawiał fronty na -9db i trzeba było mocno głośność podkręcać. Wystarczy podbicie zmienić na 0db i powinno być ok.
Przy podbiciu -9db dokładniej można ustawić głośność ampli przy cichym graniu ale za to trzeba mocno podkręcić by posłuchać głośniej.
 

rumburak80

New member
Bez reklam
Ten model tak ma.Dzięki temu późnym wieczorem można sobie odpowiednio cicho słuchać np radia i nie przeszkadzać innym.Jezeli denerwuje cię to możesz ustawić dowolną głośność w ampli przy włączeniu np 30.Kalibracja raczej nic nie pomoże mam bez auto na 0db i nadal trzeba się nakręcić żeby było głośno.
 

pacan1

New member
Dzięki za informację.
Dla jasności sytuacji dodam że do Onkyo są kolumny Jamo S606 is sub Jamo 210.
Sprzęt podłączyłem wczoraj o 23 - więc nie mogłem podgłaszać.
Dzisiaj jakiś film z dekodera n-ki (turbodekoder) idzie na 60 w skali od 0 do 99 - amplituner po kalibracji audysey i jest to głośność jak dla mnie standardowa do oglądania wiadomości czy serialu tego typu jaki aktualnie leci - prosto w serce na TVN-nie.
Jeżeli to jest normalka (oczywiście nie bawiłem się jeszcze w ręczne ustawianie końcówek mocy) to jeden problem mam z głowy.
Niestety jest jeszcze jeden - sub Jamo 210, jeżeli nie wali basami bo akurat amplituner nie ma dla niego odpowiedniego materiału, to przy dokładnym przysłuchaniu się z bliska słychać ciche "popierdywanie" w takt sygnału idącego z amplitunera.
Jak już wcześniej pisałem odnośnie głośności w Onkyo 608 i Onkyo 505, że 608 trzeba pokręcić żeby było coś słychać a 505 idzie od razu, tak i tutaj podłączyłem do 608 sub Onkyo SKW-205 i tu tego "pierdzenia" nie ma.

Jeszcze raz dzięki za dotychczasowe odpowiedzi i proszę o jeszcze.
 

pacan1

New member
Niestety ten sub Jamo 210 jak nie daje basami to "pierdzi" non stop - czyli do reklamacji.
Bawiłem się trochę ręczną regulacją końcówek mocy, no i muszę przyznać że są tu spore możliwości - można ustawić inne wartości dla każdego źródła.

Reasumując Onkyo uznaje za sprawne, sub Jamo 210 do wymiany.

Idzie teraz Avatar z Arivy 210 z dźwiękiem TrueHD - no to rewelacja, sub jak dla mnie w tej sytuacji daje super.

Mimo wszystko ten sub chyba do reklamacji bo to "pierdzenie" nie powinno występować.
 
Ostatnia edycja:

rumburak80

New member
Bez reklam
Już ktoś na forum miał problemy z tym subem i skończyło się właśnie serwisem ponoć szybkim i bezproblemowym.
 
Ostatnia edycja:

Radoslav

New member
Dzięki za informację.
Dzisiaj jakiś film z dekodera n-ki (turbodekoder) idzie na 60 w skali od 0 do 99 - amplituner po kalibracji audysey i jest to głośność jak dla mnie standardowa do oglądania wiadomości czy serialu .

W 608 do oglądania TV i filmów przy uruchomionym Audyssey (tj. po autokalibracji) wejdź sobie w opcje ampli: Audio=>Dynamic EQ=On + do tego poniżej opcja Dynamic Volume=>Light/Medium/Heavy. Dzięki temu zyskasz możliwość mniejszego "wachlowania" potencjometrem głośności przy oglądaniu TV...bo do słuchania muzyki lepiej wyłączyć Audyssey i przejść w setupie na manual ;)
Jednak nie zmienia to faktu, że dopiero od poziomu 15-20 zaczyna się coś słyszeć.
 

pacan1

New member
Dzięki wszystkim za informację. Onkyo pomału rozgryzam i na obecnym etapie użytkowania jestem z niego zadowolony. Co do Jamo sub 210 to wczoraj wypełniłem formularz reklamacyjny na konsbud-hifi.pl, dzisia zadzwoniłem do nich i otrzymałem informację że prawdopodobnie jutro będzie u mnie kurier.
 

pacan1

New member
Aby zakończyć temat dodam, że sub wrócił z serwisu i teraz zachowuje się prawidłowo - zero niepożądanych dźwięków. Serwis działa wzorowo, w piątek przysłali kuriera po sub, w czwartek sub był z powrotem w pełni sprawny.
 

pkomp

New member
tak czytam i do tv bierzesz aż na 60?to strasznie masz ściszone - ja na 577 jadę na 30 max - czasem głośniej jak film....problem z głośnością przy niskich poziomach to niestety problem marnego cyfrowego sterowania głośnością - potencjometry analogowe takiego problemu nie mają ale w ampli ich już raczej nie spotkasz
 
Do góry