Onkyo 608 + Klipsch F3/C1/B2

Tomkin

Member
Witam serdecznie
Dzięki pomocy miłych osób , oraz tego forum wybrałem i zakupiłem kino domowe. Dziś przyszło , Onkyo 608 + Klipsch F3/C1/B2 (dla zainteresowanych zmieściłem sie w budżecie do 5 tys zł ) , w ciągu tygodnia planuje jeszcze dokupić sub 12.

Cały zestaw gra rewelacyjnie, przynajmniej jak na moje oczekiwania.
Jestem początkującym użytkownikiem , mam kilka pytań,
Czy jest coś co powinienem na wstępie poustawiać lepiej , aby gralo jeszce lepiej ? czy jest jakas kalibracja ustawień ?
Kolumny maja 8ohm , a amplituner pozwala mi zmienic albo na 4 albo na 6 ohm - czy to ma jakies znaczenie ? jeżeli tak to na ile ustawić?


Pozdrawiam
T.
 

killpit

New member
Zestawik ideał
Ustaw na 6Ohm w ustawieniach speakers wyłącz suba center ustaw na 80Hz surr również (THX)
Polecam autokalibracje Audysseya rewelka ale ręcznie można spokojnie się pobawić sprzęt banalnie prosty w konfiguracji menu.
 

yaro_plo

New member
Od jakiegoś czasu zacząłem myśleć o kupnie dokładnie takiego zestawu...
Mógłbyś opisać dokładnie jak to się sprawuje i wygląda w praktyce.
Dzięki
 

Tomkin

Member
nie jestem audiofilem, ciężko mi opisać, jak dla mnie bomba, rewelacja, chociaz zona jak zobaczyla pudła to chciala mnie pogonic z domu :)

a wybór padł po rozmowie z kilkoma firmami, jak również po opinii tego forum :) zapewnili ze w tej półce cenowej nie znajde nic lepszego :)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
tyle ,ze z wypowiedzi wynika iz kolega ich nie sluchal przed zakupem...
niczego innego chyba tez nie...

btw. rozumiem ,ze moderatorzy polecaja to na czym najlepiej zarabiaja- w koncu pracuja tu na chlebek, ale twoja kryptoreklama onkyo i klipsch naprawde jest juz meczaca...
 
Ostatnia edycja:

killpit

New member
Dlaczego bo gra w tym przedziale cenowy bardzo dobrze?
Czy jest to zły sprzęt? wystarczy że poczytasz użytkowników którzy zakupili i ich opinie.
Czy masz coś lepszego w tej kwocie? jak tak to też polecaj.
Polecam to co w danej kwocie jest dobre i godne uwagi.
Przecież nikomu nie każę od razu zakupić tylko polecam, a to nie to samo.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Cały zestaw gra rewelacyjnie, przynajmniej jak na moje oczekiwania.
Z wypowiedzi wynika że jest rewelacyjnie zadowolony.
Więc sugerowanie żeby szukał czego innego jest przy najmniej dziwne. Nie pyta o paradę co wybrać.
Pyta jak ustawić ?

Co masz na myśli co do ustawień ?
rozstawienie kolumn w mieszkaniu ?
Kalibrację ustawionego sprzętu ?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Z wypowiedzi wynika że jest rewelacyjnie zadowolony.
Więc sugerowanie żeby szukał czego innego jest przy najmniej dziwne. Nie pyta o paradę co wybrać.

oczywiscie ,ze jest "rewelacyjnie zadowolony" - skoro nic innego nie slyszal... nawet po zakupie pierwszego,plastikowego zestawy za 1 tys. zl duzo osob pieje z zachwytu...

przeciez nikt mu niczego nie sugeruje ! jedynie co jest sugerowane w tym watku to nie poleganie jedynie na zachwytach sprzedawcow i roznej masci "specjalistow" tylko wlasny wybor podparty wlasnym odsluchem i wlasnymi porownaniami.

wracajac do tematu-
Tomkin poniewaz jak zapewne sam zdajesz sobie sprawe, jestes w temacie raczej zielony-
proponuje zdac sie na autokalibracje. posluchasz sprzetu z pol roku,troche sie osluchasz, sprzet sie dobrze "dotrze", pokombinujesz z fizycznym poustawianiem kolumn, dowiesz sie co chcesz uzyskac- czego jest za duzo , czego za malo- przeczytasz instrukcje i sobie napewno z kalibracja poradzisz :eek:k:
jest tez druga opcja- raz ustawisz , wlaczysz autokalibracje i juz tak zostanie....
 

Tomkin

Member
Mat74 oprócz opini forumowiczów , rownież skonsultowałem wybór z pracownikami wrocławskich firm audio. Bardzo sie zdziwilem co do zgodności w poleceniu tego własnie sprzętu ( w tym przedziale cenowym ), bo przewaznie spotyka sie tyle opini ile ludzi :) lub każdy chwali swoje.

Kiki mam na myśli ustawienia amplitunera, parametry o których nawet nie mam pojecia :) chyba Wy to nazywacie kalibracją.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
1.powiedz -czy kupilbys telewizor nie widzac go ani razu wlaczonego ?! nie twierdze ,ze ten wybor jest zly- poprostu po pierwsze nie jest twoj, po drugie nie zostal z niczym skonfrontowany. mozna powiedziec ,ze nie podjales zadnego wyboru...tylko dales sie przekonac.
dobrze ,ze (przynajmniej na razie) jestes zadowolony.

2.naprawde zaufaj systemowi "audyssey"- ustawi ci odciecia, odleglosci, wzmocnienia kanalow. wiekszosc "dobrych rad" w kwestii wlasciwego ustawienia tych parametrow mozna sobie w buty wsadzic- chyba ,ze udzieli ci ich ktos siedzacy (i sluchajacy sprzetu) obok ciebie ,na twojej sofie:wink:
poza tym do naprawde wlasciwej i ostatecznej kalibracji ukladu wielokanalowego jest niezbedny subwoofer !- niestety tak wyglada prawda.... mowi to osoba ,ktora byla przez pewien czas zatwardziale subowi przeciwna...:mrgreen:
 

robiru

New member
pozwólcie ze sie dolacze. jestem w podobnej sytuacji przed zakupem sprzetu podobnej masci. generalnie zgadzam sie z mat-em74 co do odsłuchu, który dopiero planuje ale jednak z drugiej strony uwazam, ze koniecznie trezba troche poczytac o teorii i byc madrezjszym o doswiadczenia innych aby pierwszy lepszy sprzedawczyk w MM nie robił z ciebie idioty.
Ale do rzeczy. Zdecydowany jestem na zestaw Onkyo Sr608 i Bd507. Wybór głownie wsparty nagroda EISA ale równiez samymi pozytywami z tego forum. Mam cały czas powazny problem z decyzja o kolumnach. NAjbardziej podobaja mi sie własnie Klipsch. Problem oczywiscie wynika z kasy :). Prosze o Wasze opinie i podpowiedzi:
- czy myslec o RF82 nawet jezeli na poczatek beda stały samotne 2 szt? potem pomału 5.0 a potem sub?
- czy obnizyc lot ale jednak dalej RF tylko ze 62? tu juz moze w 5.0?
- czy w ogóle pomyslec wlasnie o F3?
- a moze jeszcze inaczej i nizsza polka np JBL E80 w pelnym garniturku 5.1?
Bede wdzieczny za wszelkie uwagi i podpowiedzi.
 

robiru

New member
salon 36m2 + otwarta przestrzen do kuchni i przedpokoju
zapotrzebowanie muzyka/kino okresliłbym na poziomie 70/30. lubie dobry i mocny bass
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
generalnie zgadzam sie z mat-em74 co do odsłuchu, który dopiero planuje ale jednak z drugiej strony uwazam, ze koniecznie trezba troche poczytac o teorii i byc madrezjszym o doswiadczenia innych aby pierwszy lepszy sprzedawczyk w MM nie robił z ciebie idioty.

masz jak najbardziej racje.opinie roznych uzytkownikow przydaja sie chocby po to aby zawezic "liste kandydatow" :wink:, nikt przeciez nie bedzie przesluchiwal wszystkiego co jest na rynku w dodatku w roznych kombinacjach- troche by to czasu zajelo i inflacja moglaby "zezrec" srodki finansowe...:grin:

co do twoich "rozterek" - nie mam zamiaru na sile wybijac ci z glowy onkyo ,tymbardziej ze sam jestem uzytkownikiem amplitunera tej firmy i uwazam ja za calkiem przyzwoita.sugerowalbym jednak zastanowienie sie nad modelem nieco mocniejszym -mam 605 na 25 m2 i jest to uklad optymalny (wedlug mnie), twoje pomieszczenie jest duzo wieksze.
klipsch-ow wrecz musisz posluchac skoro podobaja ci sie wizualnie , posluchaj jednak rowniez czegos co prezentuje calkiem inna "filozofie dzwieku" - albo utwierdzisz sie w swoim wyborze ,albo okaze sie ,ze pojdziesz w innym kierunku... tak czy inaczej bedziesz bogatszy w doswiadczenie i tak czy inaczej wygrany.przy odsluchu pamietaj ,ze w ukladzie KD dobry, wlasciwie kontrolowany bas uzyskasz jedynie poprzez zastosowanie subwoofera dlatego tez wieksza wage przyloz do reszty pasma i odtwarzanie niskich czestotliwosci niech nie "przewaza szali".
co do JBL- tu moja opinia jest raczej zbiezna z kolegi Hegemon28.
w kwestii : kompletowac powoli, po kolei czy kupic wszystko od razu ? - co prawda czasem jest problem aby kilkukrotnie "przepychac" u naszej "lepszej polowy" sprawe zakupu nowego elementu jednak mysle ,ze latwiej jest dokupic kolejny ,wlasciwy element niz wymiana calego "niewlasciwego" systemu....:wink:
 

robiru

New member
... no, cos w tym jest :) brzmi sensownie. rozwin jednak prosze obie kwestie bo nie mozesz mnie tak zaintrygowac i zostawic :
- mocniejszy to znaczy który konretnie?
- który lub ktore modele sa wg Ciebie najlepszymi przestawicielami tej "całkiem innej filozofii dzwieku"? JAmo? Monitor Audio? QQ? a moze cos innego jeszcze?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
- mocniejszy czyli linia 8xx lub odpowiedniki innych producentow (jesli bedziesz mial ozliwosc odsluchac)
- MA powiedzmy, idac jednak dalej: KEF seria IQ (to znajdziesz napewno bezproblemowo) Acoustic Energy (z tym moze byc problem)
Jamo i QQ - wedlug mnie raczej strata czasu ,no ale jesli uda ci sie ich przy okazji dla porowania posluchac to przeciez ucho ci zaraz nie peknie...:grin:
 
Do góry