Onkyo 608 +Jamo s606 - Bi amping - pomoc

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Witam

Panowie jak podłączyć w bi - ampingu w/w zestaw? W instrukcji Onkyo 608 (s.15) jest napisane "W połączeniach Bi - amp podłącz terminale Front L/R z terminalami wysokotonowymi głośników przednich a terminale Surr back or front hight or front wide L/R połącz z terminalami basowymi głośników przednich" a na rysunku obok schemat przedstawia zupełnie odwrotnie (surr back z wysokotonowymi a Front z niskotonowymi), więc jak to podłączyć. Które terminale w s606 odpowiadają tonom niskim i wysokim? W instrukcji kolumn jest tylko w single wire pod dolne zaciski

Dzięki za odp

Pozdrawiam
 

mataman

New member
Bez reklam
Front L/R do głosników basowych (dolne złącza w kolumnach) Surr back L/R do wysokotonowych (górne w głosnikach)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Dzięki ale nie jestem do końca pewny, tak jak napisałeś pokazuje schemat ale instrukcja podaje inaczej. Znalezłem jeden wątek na str. HDTV http://www.hdtv.com.pl/forum/kolumny/32354-bi-amping-w-jamo-s-606-a.html gdzie wydaje mi się że kolega napisał że musiał zamienić kable miejscami. Mam jeszcze taką stronę Bi-amping Jamo 606 with Onkyo TX-SR506 - AVS Forum. Nie znam angielskiego ale tam chyba też piszą że Front pod wysokie (tweeter) a surr back pod niskie (woofer)? Nie wiem bo może to nie robi różnicy?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mataman

New member
Bez reklam
W instrukcji do mojego jest tak jak napisałem. Takze w instrukcji do 608 na amerykańskiej stronie onkyo jest podane właśnie takie podłączenie. Zawsze dolne zaciski w kolumnach odpowiadają za głośniki basowe.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Wiem że dolne zaciski to basowe a górne wysokotonowe. Tylko nie wiem jak z poziomu amplitunera podłączyć bo z tych linków co podałem wyżej wynika że z wyjścia Front L/R do wysokotonowego (górna para zacisków) a Surr back do niskotonowego (dolna para). A instrukcja podaje na schemacie odwrotnie, więc na prawde nie wiem już jak jest. Nie chcę czegoś wymącić żeby nie zjarał się jakiś głośnik.
 

mataman

New member
Bez reklam
ehhhhh, napisałem ci już. Instrukcja do twojego ampli


onkyo.jpg




Ja mam tak podłaczone.
 

dratt

New member
Potwierdzam błędy w instrukcjach, do mojego 578 także dołączono zły opis w kwestii bi-ampingu. W anglojęzycznej było dobrze.
 
Do góry