onkyo 607

pionier123

Member
odnośnie instrukcji do onkyo 607 przekopałem internet i nie mogę nigdzie znaleźć XXI wiek i firma onkyo nie umieszcza takich rzeczy w internecie
może ktoś da namiar do instrukcji PL
planuję zakup tego ampli ale np. nie wiem czy przepuszcza sygnał po HDMI do tv w standby z innego urządzenia (dekoder n)
interesuje mnie też strefa2 bo wyczytałem że jest taka możliwość w tym ampli bo planuję osobne głośniki do kuchni i czy jest możliwość słuchania innego źródła w strefie1 a innego w strefie2
Na dniach ma pojawić się 608 niby hdmi 1.4 do 3D nie wiem już sam może warto poczekać jeszcze chwilę :?:Amplituner AV TX-SR 608
 
Ostatnia edycja:

prez8s

New member
No z tego co podają w 608 będzie trochę innowacji, ale cena na pewno będzie sporo wyższa niż obecnie 607. Co do 3D to hdmi 1.3a zawarte w 607 również to obsługuje, z tym 1.4 to jest czysty chłyt marketingowy. 607 obsługuje różne źródła w róźnych strefach, ale w drugiej strefie może być to tylko sygnał analogowy, cyfrowych nie przesyła, zresztą sporo droższy model 807 również, było o tym nie dawno na forum. Co do mocy nowego modelu to zapewne będzie mocno naciągana. Już 606 nie miał deklarowanych 140W, a co dopiero 160W/kanał w 608 przy tych samych wymiarach. Jeśli trafo w nowym ampli będzie te same co w poprzednich wersjach, a zapewne tak, to nie ma mowy o większej mocy. Zauważyłem że onkyo od kilku lat idzie tak jak inni w stronę "papierowych watów" , a prawda jest taka że stary poczciwy wzmacniacz ubiegłego okresu o mocy 60W/kanał bez problemu rozłoży na łopatki każdy nowy amplituner, nie tylko onkyo, w przedziale do 3500zł. Także nie sugerowałbym się tymi szumnie podawanymi mocami w amplitunerach KD.
Czy warto czekać - nie wiem, myślę że cena nowego modelu będzie na pewno powyżej 2500zł, a biorąc pod uwagę że 607 z dystrybucji EIC można obecnie kupić już za 1800zł, to różnica w cenie chyba przemawiać będzie bardziej na korzyść starszego modelu, zwłaszcza że ma wszystko czego dzisiaj potrzeba.
Wszystko zależy też od tego ile jesteś w stanie wydać na nowy model. Jednak należy pamiętać że tak szybko jak zestarzało się 606 w stosunku do 607, tak samo 607 jest już stare w stosunku do 608 i zapewne tak samo szybko zestarzeje się 608 w stosunku do 609. Tak to juz jest, żeby być zawsze na czasie to sprzęt trzeba by wymieniać co roku, zupełnie jak komputery, albo można też czekać na nowsze i nowsze i coraz to nowsze, do usr..nej śmierci i nic nie mieć.
 
Ostatnia edycja:

pionier123

Member
@mataman jeszcze raz dzięki
@
prez8s dzięki za wyczerpującą odpowiedź
z tą drugą strefą to najbardziej interesuje mnie pokój -->film, kuchnia -->radio ewentualnie muza z DVD podłączony analogowo czyli chinchami jak rozumiem będzie OK.
Moc dokładnie się z tobą zgadzam jest to wersja "papierowa" 607 ma 550W max pobór prądu czyli można się domyślić ile jest na kanał
Także nie będę czekał (dobre:do usr...ej śmierci) tylko pozostaje jechać na odsłuch i na 99% jestem za 607
pozdr
 
Do góry