Onkyo 607 nie widzi menu

_sad

New member
Witam, mam nieciekawy problem, zauważyłem dzisiaj że nie moge wyświetlic menu amplitunera na tv, podlączony przez hdmi. Wczesniej, czyli jakis rok temu wszystko było OK. Prosiłbym o pomoc.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Opisz bardziej problem. Czy wcześniej miałeś ok? Jaki to ampli? Zmieniałeś ostatnio jakieś ustawienia i czy filmy grają normalnie?
 

Brzozek

New member
Amplituner to Onkyo 607, wcześniej po naciśnięciu setup pojawiało się menu na TV. Ostatnio zaglądałem do menu może rok temu bo wszystko było ok a dzisiaj zauważyłem że subwoofer jak by rzadziej się uaktywniał i chciałem sprawdzić czy się coś nie pozmieniało w ustawieniach. Naciskam na SETUP i ustawienia pojawiają się tylko na ampli a na TV cały czas mam obraz z np. satelity. Po naciśnięciu drugi raz SETUP ustawienia z amplitunera znikają sygnał z satelity również na chwilę się wyłączy.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Rozumiem że filmy grają Ci normalnie? A wybrałeś odpowiednie wejście HDMI na pilocie od TV? Czy dekoder sat. masz podłączony poprzez ampli, czy osobno kablem HDMI do TV a jedynie dźwięk idzie do ampli?
 

komzik

Member
Ja miałem podobnie - też na 607. HTPC wpięty do Onkyo i dalej do TV. Menu nie chciało się w żaden sposób wyświetlić.... rozwiązaniem było wł/wył ampli.... normalnie jak windows....
 

Brzozek

New member
Połączenie:
Dekoder sat (HDMI) --> Onkyo 607 --> TV. Pod TV mam podpięty tylko jeden kabel HDMI. Gdy włączałem setup na pilocie to automatycznie włączało się menu na TV. Filmy grają normalnie, muszę spróbować wyłączyć całkowicie z prądu...

Niestety ale wyłączenie z prądu nie pomogło
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A spróbuj odłączyć na chwilę inne urządzenia od ampli i wtedy zobacz czy menu wskoczy? Jeżeli DVD/BD i dekoder działa normalnie i ampli przepuszcza obraz to raczej nie okablowanie, więc wina leży tylko po stronie samego amplitunera. Zadzwoń do serwisu i się podpytaj, może to jakaś głupota? Możesz jeszcze dać reset amplitunera, ale nie pamiętam jaka to kombinacja przycisków. W instrukcji powinno być.
 

Dario Pyza

New member
Zrobiłem reset(przytrzymując przycisk [VCR/
DVR], naciśnij przycisk [ON/STANDBY]. Na wyświetlaczu
pojawi się komunikat „Clear" a odbiornik AV
przełączy się w tryb czuwania), działa tylko na amplitunerze, jak próbowałem zrobić to pilotem to nie zadziałało, niestety i to nie przyniosło rezultatu dalej nie mam menu ekranowego.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
To chyba ratuje telefon do serwisu. Dla pocieszenia, na Naszych ampli jeszcze powiedzmy da się wyczytać rózne informacje na wyświetlaczu, chociaż to nie jest komfortowe, a co mają powiedzieć właściciele Marantza 5xxx, 6xxx gdy mają tylko wyświetlacz w kształcie okrągłego lipka? W modelu 7xxx chyba po odchyleniu panelu jest też normalnej wielkości wyświetlacz? Oby to nie była norma w Onkyo. A ile czasu posiadacie swoje ampli?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak, sr700x ma duzy wyświetlacz, tyle ze wlasciciele Marantzow nie maja takich problemów, slyszales kiedyś aby komus cos szwankowało? ;)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Tak, sr700x ma duzy wyświetlacz, tyle ze wlasciciele Marantzow nie maja takich problemów, slyszales kiedyś aby komus cos szwankowało? ;)

Szczerze mówiąc to nie, albo jakieś jednostkowe drobnostki:) Możliwe że jak kiedyś by moje Onkyo padło, to sobie sprawię też Marantza i zweryfikuję tą legendarną niezawodność:)
 

Brzozek

New member
Posłałem maila do serwisu w poniedziałek jeszcze spróbuję przedzwonić, ciekawe co powiedzą. Mój ampli też ma coś ponad 3 lata.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam

Brzozek

New member
Taką odpowiedź otrzymałem na maila:

"Witam
Proszę dokonać resetu urządzenia, jeżeli nie pomoże zapraszam z amplitunerem do serwisu EIC"

Nic nowego...
 
Do góry