Onkyo 607 i muza z PS3!

djzygi

New member
Witam, zakupiłem ostatnio Amplituner Onkyo TX-SR607 i mam problem z uruchomieniem PS3 jako odtwarzacz muzyki poprzez połączenie optyczne.
Kabel optyczny z PS3 idzie do Av i brak głosu!!! W Ps3 mam ustawione w ustawieniach dzwieku jako Optyczny i w Av mam CD ustawione jako OPT1, kombinuje na rózne sposoby ale nie działa mi muza!!
Natomiast obraz i dzwięk przez HDMI działa!
Ktos pomoże???
 

behemot

New member
Jeśli jesteś pewien, że poprawnie skonfigurowałeś ustawienia audio ps3 powinieneś podpiąć kabel bezpośrednio do amplitunera. Następnie wybrać opcję z amplitunera odpowiadającą za odczyt z kabla optycznego.(najczęściej trzeba nacisnąć ten przycisk 2 razy by przeskoczyć na odpowiednią funkcję)
 

scorpio

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam.
W PS3 ustawione masz wyjscie dżwięku tylko na hdmi ,przestaw w konsoli na wyjście/wysyłanie dżwieku z wielu zródeł i będzie O.K.

Pozdro
 

pkomp

New member
ale po co wogóle chcesz optyka?podłącz ps3 pod ampli przez hdmi i tyle - fakt zwiekszy ci sie odrobinke opóźnienie z ps3 na tv ale jak nie grasz w FPS(głupota na konsolach) to żaden problem
 

djzygi

New member
w PS3 w ustawieniach dźwięku ma ustawione na Optyczny, a w amplitunerze na CD i OPT1 (pod OPT1 mam podłączony kabel optyczny z PS3 do amp-oczywiście) chodzi mi o to aby sprawdzić czy w ogóle istnieje taka opcja słuchania tylko muzyki gdyż nie posiadam żadnego odtwarzacza płyt CD.
NA HDMI działa bez probelmu!
 

pkomp

New member
istnieje tylko po co skoro to samo da HDMI a do tego znacznie więcej?Jak masz p[ołaczone przez HDMI i działa to wogóle spdif sobie głowy nie zawracaj
 

djzygi

New member
Problem rozwiązany, kabel optyczny był zepsuty/nie działał! podłączyłem zapasowy który miałem w domu i wszystko gra.
Dziekuje za wszystkie odpowiedzi
 
Do góry