Onkyo 606 vs Yamaha 663

jedrek_1

New member
Co byście polecili Onkyo 606 + DVD 406 czy Yamaha 663 + DVD 663? (do głośników Jamo 606) Myślę, że w kinie oba spisza sie dobrze, więc napiszcie, ktory spisze się ogolnie najlepiej w muzyce (zależy mi chyba przede wszystkim na głębokim, "tłustym" basie). No i ktory zestawik ma ogolnie waszym zdaniem wiecej zalet?
 

dawid_black

New member
bardziej skłonił bym się ku Yamaszce z odpowiednimi kolumnami osiągniesz to co chcesz. Ale jeżeli koniecznie chcesz basu to zastanów sie nad HK
 

Bambolo82

Banned
Oba - Yamaha 606 i Onkyo 606 - są znakomite i godne za tą cenę. Yamaha ma preout i trochę więcej możliwości pod rozbudowę całego zestawu, a Onkyo ma więcej HDMI IN.

Badziewny upscalling video w Onkyo 606 można sobie odpuścić.
 

maroo20

New member
Podepnę się pod temat bo mam podobny problem :
Onkyo 606 czy Yamaha 663

Naczytałem się i zgłupiałem.

Całość podpięta pod C+ (Opticum 9500 HD), DVD (jak technika się rozwinie i ceny spadną to BlueRay) i może w przyszłości WD HD Player.
TV 42PV80

Rozkład użycia :
50% muzyka 50% film

pokój 23 m2

Głośniki o których myślę to Jamo S606.

Nie potrafię opisać dźwięku jaki lubię (słowami), można to nazwać "wyrazisty". Wychowałem się na Altusach Tonsila i to kiedyś grało super.
Bas mocny i ostry.

Kwota to okolice 4000.

Proszę o jakieś sugestie.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Jasob

Member
Mam Onkyo 606 + Jamo 606 hcs3 od paru dni, jak na razie słucham tylko muzyki z radia ( brak czasu na podłączenie surroundów i oglądanie filmów) i nie wiem jak pozostali użytkownicy Onkyo 606, ale wydaje mi się że jest trochę mało sopranów.Nie wiem czy to sprawa dotarcia kolumn czy ten model tak ma.
W ustawieniach soprany mam na +10 dB, basy na +8 dB
Są to moje subiektywne odczucia.Niie odsluchiwałem Yamahy.
Proszę innych o opinie odnośnie góry w muzyce i ewentualne porównania do Yamahy.
 

urad

New member
zgodze sie z Jasob'em, tez mam wrażenie ze Onkyo ma za mało sopranów i u mnie też to jest ustawione na +10, bass +4 (reszte rekompensuje sub)
 

dembol

New member
ja tez mam wszystko na 0 przy takim slabym ampli jak onkyo 606 czy yamaha 663 pewnego dnia te +10 na sopranach zażegna twoje tweetery w kolumnach :) powodzenia
 
Do góry