onkyo 606 + ps3

maxthebest

New member
pewnie to drobiazg przeoczony, ale podpiałem jak w tytule, w gniazdo HDMI2, przydzieliłem je setup inputs jako game/tv..i...nic...obrazu nie ma :( Na HDMI1 mam cable/sat i jest oki?? o czym zapomniałem??
 

maxthebest

New member
problem juz rozwiązany - wtyczka..ale jest inny konsola ustawia się na jakąś niska rozdzielczość...!??? co z tym????..wszedłem w je ustawienia display settings..i ona ustawia z automatu 700coś na 500coś...poza tym w kolumnach głucho....Pomóżcie proszę...zwłaszcza gracze ;)...(tv: plazma Sam ps50a756)
 
Ostatnia edycja:

darkmajin

Member
Bez reklam
w konsoli niema wyboru rozdzielczosci ... ?!

display > wybierz 1080p / 720p w zaleznosci od tv
w
audio > wybierz hdmi>auto i włala .. plej wysyla teraz pozostaje ci ustawic honkio :)
 

maxthebest

New member
no to właśnie robiłem...konsola w następnym ruchu robiu test, a po nim wraca pytanie o rozdzielczość, a jeśli się nie zdecyduję, to - wg komunikatu ekranowego - w ciągu 30 sek wróci do poprzedniej rozdzielczości czyli 570p...Tą rozdzielczość ma na samym początku zaznaczoną chyba jako domyślną (jest przy niej ptaszek), pozostałe rozdzielczości zahaczam i dalej jest tak, jak opisałem...Bezpośrednio do tv nie było problemu, wykrywał w teście 1080p i po ptokach, a tu coś nie halo....Ciekawe, że tuner tv hd ustawia na 1080 i jest git, a konsolę nie......Kto wie, co z tym zrobić???
 

maxthebest

New member
ustawiam manualnie...576p mam zaznaczone na stałe, jest wyszarzałe..ustawiam mu również 1080i ale po teście odpisuje, że nie odnajduje takiej rozdzielczości i po 30 sek wróci do poprzednio ustawionej czyli do 576p........zaraz się wk...ie...Przecie oglądałem z ps podłączonego bezpośrednio płytę bd i śmigało...via onkyo nie che...W onkyo ustawiam w hardware HDMI na auto..a nawet na 1080i bezpośrednio...i qpa........

czy jest na forum ktos kto uzywa onkyo 606 z konsolą ps3????
 
Ostatnia edycja:

maxthebest

New member
ludziska!!!! nikt nie podłączał do onkyo 606 konsoli ps3?????? nie ma na tym forum posiadacza tego ampli i gracza przy okazji????? JA JESTEM ZAŁAMANY!!! kupiłem tego głównie dla konsoli a teraz mam najniższą z możliwych rozdzielczości???? A Wy??? grywacie w 1080???? POMÓŻCIE!!
 

macek

New member
Bez reklam
Sledzilem Twoj watek tam i teraz tu i tak sie zastanawiam u siebie, fakt mam onkyo905 i konsole akurat podpieta do tv HD READY,odznaczone mam trzy rozdzielczosci,wlasnie 576i,720p i 1080i,ale przy grach czy filmach na BD pokazuje mi 720p.
Nie ma jak u Ciebie przy odznaczeniu np.1080i,ze konsola Ci szuka i powraca do 576i.Moze cos z konsola nie halo.

jeszcze sprawdze dzisiaj rano.
 

maxthebest

New member
jestem po telefonach do sony i onkyo...oczywiście nic nie wniosły..Można się w d.. ugryźć, bo mam konsolę, która ma brd i ampli, który dekoduje najnowsze formaty dźwięku, a NIE MOGĘ OGLĄDAĆ NIC, bo rozdzielczość jest tragiczna!!!...Wygląda na to, że poustawiałem wszystko jak należy, pozostaje kwestia kabli ????!! (wszystkie takie same: http://www.mania24.pl/product_info.php?products_id=10735)..Jeśli podłączę konsolę do tv bezpośrednio, a dźwięk dam po optyku, będę miał 1080, ale stracę możliwość odtwarzania w nowych formatach, dla których padł w głównej mierze wybbór na Onkyo tx-sr606....Oczywiście w serwisach poradzili reset konsoli i ampli, tyle to i ja bym wymyslił w desperacji i pozostanie tylko zrobienie tego...:( :( Cały czas czekam, że może ktoś z userów ma taki zestaw O606 + ps3 i cos doradzi....
 

0rafal0

New member
Witaj, ja mam konsole xbox 360 i wszystko jest ok mam rodziałke bodajże 1080i, więc u ciebie chyba jest wina po stronie konsoli.
pozdr.
 

darkmajin

Member
Bez reklam
a ja mam gameboja i tez wszystko jest ok ... co ma xbox to pleja ..

pozatym 1080i to sobie odrazu lepiej zmien na 720p bo jedynie detale tracisz
 

0rafal0

New member
darkmajin napisał:
a ja mam gameboja i tez wszystko jest ok ... co ma xbox to pleja ..

pozatym 1080i to sobie odrazu lepiej zmien na 720p bo jedynie detale tracisz

no ma to do tego ,że wina jest po stronie pleja!!
 

darkmajin

Member
Bez reklam
ok fanboju :)

- bo ps3 to to samo co xklocek :eek:k:
- bo amplituner nie moze byc wadliwy
- nadal nie widze zwiazku "bo tobie dziala" to wina pleja..

..w kazdym razie duzo zes do wątku nie wniosł ..

max - inny kabel sprawdzales
- upscaling w ampli wylaczyles
- inne urzadzenia dzialaja ? ( najlepiej inne ktore wysylaja 1080p sprawidzc)
- resetowales konsole - 10sek trzymaj power z odlaczonym hdmi

jezeli dalej nie zadziala to wez pleja idz do sklepu(normalnego nie mm:) ) i niech ci podłacza
 

darkmajin

Member
Bez reklam
czasem w tv jest hdmi ( dvi ) i obok wejscie jack to niby ma byc do kabla dvi-hdmi ale watpie zeby to miało jaki kolwiek wplyw na zwykle polaczenie hdmi :)

pozatym w czasie jak to pisales mogles poprostu przepiac kabel, kombinuj tam sie nieda nic zepsuc :)
 
Do góry