onkyo 606, popcorn a110 i HDMI

lysy0800

New member
Witam
Podłączyłem POPa przez HDMI do ampli dla samego dźwięku- wizja idzie osobnym wyjściem bezpośrednio na TV. Nie leci mi żaden dźwięk- wybieram przypisane źródło pod dane HDMI i nic- ktoś wie co może być przyczyną?
 

majek01

New member
Czyli ślesz wizję wyjściem analogowym - niestety wszystkie NMT oparte na Sigmie (ograniczenia chipsetu) nie mogą jednocześnie wysyłać obrazu w postaci cyfrowej i analogowej (tak jak znaczna część odtw. DVD Blue Ray itp - one mają dodatkowe przetworniki wizyjne D/A). Zatem jeśli wizja idzie po analogu to hdmi jest nieaktywne - i na odwrót.

Dźwięk cyfrowy uzyskasz niezaleznie od trybu wizyjnego na wyjsciu SPDif - niestety gęste formaty wielokanałowe audio w takim przypadku odpadają
To co tam dostaniesz to LPCM, DolbyDigital, DTS.
 

majek01

New member
1) Nie wystarczy podłączyć po HDMI - trzeba jeszcze ustawić PH w tryb hdmi - zakładam, że to zrobiłeś i widzisz obraz.
2) W ustawieniach PH trzeba odpalić audio po HDMI
3) W zależnośći od źródła dźwieku PH będzie przesyłał dźwięk przekształcony na PCM lub w trybie RAW - to też można ustawić. Może wysyłasz do ampli format dźwięku, którego on nie potrafi przetworzyć ?
4) A czy ten model Onkyo potrafi odebrać dźwięk po hDMI ? - Tego nie pamietam.
 

lysy0800

New member
Dzięki za pomoc- wszystko gra (i to dosłownie). Nie wystarczyło odłączyć analoga, należało też przestawić TV-out na wyjście HDMI (domyslnie miałem na kompozycie)- teraz ampli zaczął grać ;)
 

lysy0800

New member
I kolejny problem... Słuchałem muzyki przez HDMI i było wszystko OK.
I nagle jak za kolejnym razem włączyłem muzykę z ph to dziwnie mi dźwięk harczał, a do tego muzyka w DTS (5.1) totalnie trzeszczała, a wcześniej grało super.
Grzebałem w sutawieniach audio ph i ampli i nic..
Zresetowałem też do ustaweń fabrycznych oba urządzenia..
 

majek01

New member
Też mi się to parę razy zdarzyło - przy odtwarzaniu DTSa.
Na DD PCMach itp jest OK.

DTSa przesyłaj w trybie RAW. Nie używaj regulacji głośnosci audio w PH - ustaw domyślnie na "0" Potem włącz i wyłącz (nie ma potrzeby resetu do ustawień fabrycznych) i powinno wrócić do normy. Jezeli nie - to uaktualnij firmware (często wychodzą poprawki) i ostatecznie wymień kabel.

Jezeli to nie pomoże to:
1) Coś jest skopane w ampli lub
2) Ścieżka audio jest poprostu skopana.
 

lysy0800

New member
Witam
Problem rozwiązany- jeszcze raz nakreślę na czym polegał problem:
- filmy miały dobry dźwięk
- mp3 grały harcząc
- dts tylko trzeszczał

Jak zastanawiałem się od czego mogło się to zacząć (mimo, że sam nic nie przestawiałem) przypomniało mi się, że jak oglądałem film to na początku był dźwięk przytłumiony, potem był dobry i na sam koniec znów przytłumiony.
Wydawało mi się to mało prawdopodobne że się uda, ale włączyłem początek filmu (na fragmencie z zepsutym dźwiękiem) i poczekałem aż się zacznie "dobry" dźwięk.
Po czym sprawdziłem muzykę i... wszystko gra jak trzeba!

czy ktoś wie co mogło przestawić dźwięk w ampli/ph?
jak to możliwe, że film popsuł dźwięk w sprzęcie?
 
Do góry