Onkyo 606, Jamo 606

silvel2

New member
Witam.

Przymierzam się do wymiany moich plastików na coś konkretniejszego i w związku z tym mam kilka pytań.
Sprzęt będzie używany po równo dla stereo, tv cyfrowej, film oraz xbox360. Nie chciałbym przekroczyć 3500 zł, więc po zebraniu wstępnych opini wybór padł na ONKYO 606+JAMO 606. Powierzchnia pokoju to 15m2.
I tu pojawiają się pytania:
Czy jest to optymalny sprzęt z tej półki i dla moich preferencji?
Czy w tak małym pokoju konieczny będzie sub?
Jako że odtw. DVD planuję dokupić w późniejszym terminie, czy HD DVD w X360 zagra z tym sprzętem?

Za sugestię i podpowiedzi z góry dziękuje
 

boromirep

New member
jamo

ja mam jamo s606 + onkyo 505 i na moje potzreby jest bardzo ok ,
pokoj 20 m2 , bez suba mnie te basy z boków wystarczaja , no i wyglad tych kolumn nie jest bez znaczenia , sa bardzo ladne , a jesli chodzi o aspekt techniczny to pytaj blackninje
 

emigrant

Member
Ja w poniedziałek zamawiam Onkyo 606 plus Jamo 606 plus subwoofer Jamo 300tka. Pokój 16m^2. Kable na fronty i środkowy 4mm^2 po 2 metry, na tylne 2,5mm^2 po 12 metrów.

Chociaż Jamo 606 ma w sobie ten niskotonowy głośnik to on nie nadaję się do kina domowego, do oglądania filmów, może bardziej muzyka. Nie wyobrażam se oglądania filmów bez subwoofera. Docelowo miałem wziąć subwoofer 200tke Jamo, ale jego pasmo przenoszenia zaczyna się od 40hz. Jamo 300tka ma większy głośnik 25cm i mocniej schodzi do 28hz. Kwestia subwoofera to raczej kwestia czy stać mnie na droższy, lepszy czy nie. Do pokoju 16m^2 także nadaje się sub jak Jamo 300.

Jeszcze zastanawiam się czy zarobić kable bananami czy widełkami czy w ogóle nic nie dawać. Jak radzicie?
 
Do góry