onkyo 606,jamo 606 ustawienia

darok

New member
Witam od paru miesięcy posiadam ten zestawik ale mam problem z głośnikami a zwłaszcza z bassem chodzi o ustawienia,bass w tych głosnikach jest baardzo miękki i długi jak ustawie w onkyo sub of a na fronty full band(PEŁNE PASMO) to bass po prostu buczy nie da się sluchać jest bardzo długi nie wiem jak to opisać jak zmienie w ampli fronty np na 100hz to juz jest lepiej ale bas jest bardzo płytki zero dynamiki generalnie w onkyo musze ustawic opcje sub na yes to jakoś to jeszcze gra ale bass jest jakby przydługi miejscami buczy ,może wymiana kabli na grubsze to poprawi teraz mam 2x2.5.Będąc u znajomego co ma quadral quintas 500 bass jest szybki dynamiczny np słuchając utworu hotel californa the eagles w dts u niego słychac każde uderzenie w tą perkusje tak jak ma brzmieć a u mnie na jamo jakby perkusista walił poduszki z pierzem prosze o jakies porady w kwesti ustawień jakieś pomysły czyba że te jamo tak mają i onkyo tak ma ale czytałem że onkyo ma bas dynamiczny wiec to chyba jamo dodam jeszcze że pomieszczenie to 25m ustawienie głośników gdzie te boczne skierowane do siebie czy na zewnatrz nic nie daje
 
Ostatnia edycja:

Mikebless

New member
Bez podłączenia w systemie bi-ampling nigdy te kolumny nie zagrają;-) Jeślki niema suba to oczywiście trzeba go wyłączyć i wykonać autokalibrację, która ustawi odpowiednie pasmo pszenoszenia dla tych kolumn...
 
Do góry