Onkyo 606 i zestaw głośników od Technicsa

emigrant

Member
Witam

Przyszedł czas kupić Onkyo 606. Mam w domu "starą" wieżę Technicsa SH-EH 770(zestaw głośników 5.0). Tak se pomyślałem czy ten zestaw głośników nie nadawałby się do Onkyo 606? Nie zależy mi na super jakości dźwięku, choć moim zdaniem i tak te głośniki grają znakomicie. Pokój jakieś 16m^2. Główny powód kupna amplitunera to żeby wpiąć wszystko(popcorn hour A-110, panasonic S52, tuner HD i komputer) pod "klocka" i jednym hdmi do Tośki. Na pewno większość z Was pamięta tę wieżę. Impedancja kolumn 6ohm(high 60W music) lub 8ohm(low 120W music), impedancja środkowego 8ohm(160W music) i tylnych 8ohm(70W music). Nie wiem czy to jest ważne, ale środkowy i tylne są ciężkie i to nawet bardzo jak na swój wymiar(siedzią duże magnesy?). W sklepach podnosiłem środkowy czy tylne od tych pseudo zestawów kin domowych to były o wiele lżejsze przy takich samych gabarytach.

Kolumny mają wejścia na 4 kabelki, gdzie po prostu się wpina na taki zacisk. Problem zaczyna się przy środkowym i tylnych, gdzie kabel jest na stałe zamontowany a końcówka którą wpina się do wieży jest zakończona chinchem. Więc jakbym chciał wpiąć środkowy i tylne do Onkyo bym musiał albo obciąć końcówki te chinchowe albo wylutować kable z głośników. Co do kwestii subwoofera aktywnego to już oddzielny zakup.

Więc pytanie, czy warto bawić się w ten zestawik 5.0 od Technicsa co mam, czy jednak kupić coś innego?( na oku mam Jamo 606<6ohm>, idealne do Onkyo 606). Panowie jak to się przedstawia od strony elektroniki/fizyki Onkyo plus te głośniki od Technicsa? Czy amplitunerem nie spalę głośników? Moim zdaniem powinno grać i działać znakomicie i dźwięk też powinien być w porządku, ale nie jestem pewien. Kto miał okazje posłuchać muzyki z tego Technicsa, tych głośników to raczej nie powie, że to jakiś shit. Wieża do dzisiaj działa i gra jak dla mnie fajnie, czysto, dobrze i głośno jak na moje wymagania i powierzchnię pokoju. Bardzo bym nie chciał odpowiedzi typu, kup Onkyo i sprawdź, wolałbym być przekonany przed zakupem w co się pcham i jak rozplanować zakup, gdyby te głośniki nie nadawały się do Onkyo a trzeba by było kupić Jamo 606.

Na tym zestawie będą głównie oglądane filmy od zwykłego Stereo po TrueHD/DTS HD MA, Sat TV, w mniejszym stopniu muzyka.
Nigdzie nie mogę znaleźć jakie pasmo przenoszenia mają te głośniki :S, bo pudełka, instrukcje obsługi itd. od Technica dawno wywalone a google mało co mówi.

Kilka fotek jak to obrazowo się przedstawia:
DSCF1906.JPG

jak wygląda wieża, kolumienki i środkowy

DSCF2090.JPG

środkowy

DSCF2091.JPG

tylny

DSCF2092.JPG

tabliczka znamionowa od kolumny

DSCF2097.JPG

końcówki do wpięcia kabli

DSCF2104.JPG

jak to wpięte do wieży, kabelki od kolumn i nieszczęsne chinche od środkowego i tylnych

dscf1111.jpg

a to chyba segment procesorowy, który stoi na samej gorze w pierwszej fotce, do niego mam wpiętego Panasonica S52, który dekoduje mi DTS/DD i wypuszcza 5.0 do Technicsa po analogu i na głośniki
 
Ostatnia edycja:
Do góry