Onkyo 606 i problem z subem

ufo

New member
Witam,

W zeszłym tygodniu nabyłem drogą kupna onkyo 606+jamos606+sub250 (thx blackninja) :)

Mam pytanie szczególnie do posiadaczy takiego zestawu. Nie mogę sobie poradzić z konfiguracją suba. Wydaje mi się, że bardzo słabo działa, praktycznie go nie słychać. Od piątku przeszukałem sporo stron i zastosowałem się do porad ale jakoś bez efektu.

Jamo Sub 250 podłaczyłem do wyjścia sub pre out w amplitunarze za pomoca dostarczonego z subem kabla. W subie kabel wchodzi do line in (LFE)
Ustawienia suba: faza 0, częstotliwość na 120, poziom na maxa. Przełącznik na ON. Niebieska lampka świeci.

Audyssey w ogóle mi go nie wykrywa. Próbowałem przełączyć manualnie w menu na Subwoofer: Yes, Double Bass, kombinowałem z regulacją -15db +12db i nadal nie było różnicy. Próbowałem wyczuć drgania membrany ale praktycznie nie pracuje. Po wyłaczeniu suba na OFF czuć, że membrana "odpuscza" ale podczas grania wg mnie praktycznie w ogóle nie pracuje tak jak powinna.

Sprawdzałem jeszcze wg zaleceń z innych for. Na wyłączonym subie odłaczyłem kabel od strony ampli. Włączyłem suba i objaw ok, bo nic nie buczało. Następnie dotykałem końcówki kabla i słychać było, że sub reaguje więc wydaje się, że jest ok.

Ma ktoś jakiś pomysł o co chodzi?
Czy ktoś może coś doradzić ???? Pls.

Marcin
 

ufo

New member
Znalazłem przyczynę. Winą jest oryginalny kabel Jamo dołączony do SUBa ... Nie łączy od strony suba :x przy kręceniu i dociskaniu znalazłem pozycję przy której łączy i w końcu SUB działa !!!!! :D

Czy w swoich zestawach używacie kabla dołączonego do SUBa czy może należy o nim jak najszybciej zapomnieć i kupić coś lepszego (tylko co? jakieś propozycje?)

Pozdrawiam,
ufo
 
Ostatnia edycja:
Do góry